خبر
جاده ای و پایانه ها   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  

اجرای طرح ساماندهی امور حمل و نقل و توزیع عادلانه بار در بنادر کشور

می متالز - اجرای طرح ساماندهی امور حمل و نقل و توزیع عادلانه بار در بنادر کشور، در نهمین جلسه کمیته راهبری حمل و نقل جاده ای کالا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش می متالز، عبدالهاشم حسن‌نیا، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان با حضور در این نشست اظهار داشت: توزیع عادلانه بار در بنادر یکی از مطالبات اصلی رانندگان عزیز بوده است که حسب دستور وزیر راه و شهرسازی در جلسه شورای عالی هماهنگی ترابری کشور، برنامه ساماندهی امور حمل و نقل و توزیع عادلانه بار در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با توافقات به عمل آمده فی مابین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان بنادر و دریانوردی مقرر شد از تاریخ ۲0 آذرماه سال جاری ورود کامیون جهت حمل کالای بین شهری به بندر شهید رجایی، صرفاً منوط به ارائه مستندات و مدارک لازم از جمله مجوز سالن اعلام بار و حواله بارگیری پایانه بندرعباس امکان پذیر خواهد بود.

این گزارش حاکی است، مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای هدف اصلی از اجرای طرح را جلوگیری از سوء استفاده احتمالی در حمل و نقل مبادی ورودی کشور اعلام کرد وافزود: رانندگان و شرکتهایی که ضابطه فوق الذکر را رعایت ننمایند ضمن عدم اجازه ورود به محوطه بندر، برخورد قانونی لازم در کمیسیون های مربوطه به عمل خواهد آمد.

قربانی خاطرنشان کرد: با همکاری انجمن های صنفی شرکتها و رانندگان حمل و نقل کالای کشور، اطلاع رسانی لازم به رانندگان انجام شود و مزایای طرح برای رانندگان تبیین و تشریح گردد.

وی یادآور شد: اجرای طرح پایلوت از20 آذرماه در بندر شهید رجایی آغاز می شود و سپس به سایر بنادر کشور تسری پیدا می کند.

در این نشست رؤساو نمایندگان انجمن های صنفی موسسات و شرکتهای حمل و نقل و رانندگان کالای کشور حضور داشتند و ضمن تأیید و اعلام همراهی با انجام این طرح، دیدگاه ها و نظرهای پیشنهادی خود را در خصوص اجرای آن طرح بیان کردند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تکمیل 800 متر ابتد‌ایی فاز 3 بندر شهید رجایی تا پایان سال/ ایجاد ترمینال مکانیزه مواد معدنی

می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه فاز سوم توسعه بندر شهید رجایی در 3 شیفت کاری به صورت شبانه‌روزی در حال انجام کار است، گفت: در این فاز 800 متر اول تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد و آماده تحویل از پیمانکار به مجری است.
 در ۸ ماهه امسال انجام شد

واردات ۱.۵ میلیون تن کالای اساسی از بندر شهید رجایی

می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از واردات یک و نیم میلیون تنی کالای اساسی در هشت ماهه امسال از طریق بندر شهید رجایی خبر داد. او گفت هیچ مشکلی در زمینه رسوب کالا و باقی ماندن بیش از حد آن در بندر شهید رجایی نداریم.
 

هزینه جدید انبارداری مواد معدنی منجر به از دست دادن صادرات بندر شهید رجایی می‌شود

می متالز - سازمان بنادر و دریانوردی کشور و در ذیل آن سازمان بنادر و دریانوردی هرمزگان در سال ۹۷ تبصره‌ای با عنوان «در صورتیکه سازمان نقشی در عملیات باربری نداشته باشند نیز می‌توانند ۵۰درصد تعرفه باربری را اخذ نمایند» به جدول تعرفه انبارداری افزود. در این جدول که برای واردات نوشته شده است، مواد معدنی صادراتی را اضافه کردند و هزینه‌های بندری را تحت عنوان انبارداری، ۱۳۰۰درصد افزایش دادند!
 

انهدام ۷۰۰ دستگاه گیرنده ماهواره در گمرک بندر شهید رجایی

می متالز - هفتصد دستگاه گیرنده ماهواره قاچاق منهدم شد.
 معاون سازمان بنادر:

احداث ترمینال مکانیزه مواد معدنی در بندر شهید رجایی/ هیچ کدام از بنادر ایران تحریم نیستند

می متالز - حسن زاده گفت: احداث ترمینال مواد معدنی به ارزش ۵ هزار میلیارد تومان در بندر شهید رجایی در دستور کار قرار گرفت.
 مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی:

بارگیری قطارهای حمل کالاهای اساسی در بنادر سرعت می‌گیرد

می متالز - مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی از تشکیل کارگروهی به منظور تسریع در بارگیری قطارهای حمل کالاهای اساسی در بنادر امام خمینی(ره) استان خوزستان و نیز بندر شهید رجایی در استان هرمزگان خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما