خبر
جاده ای و پایانه ها   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  

اجرای طرح ساماندهی امور حمل و نقل و توزیع عادلانه بار در بنادر کشور

می متالز - اجرای طرح ساماندهی امور حمل و نقل و توزیع عادلانه بار در بنادر کشور، در نهمین جلسه کمیته راهبری حمل و نقل جاده ای کالا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش می متالز، عبدالهاشم حسن‌نیا، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان با حضور در این نشست اظهار داشت: توزیع عادلانه بار در بنادر یکی از مطالبات اصلی رانندگان عزیز بوده است که حسب دستور وزیر راه و شهرسازی در جلسه شورای عالی هماهنگی ترابری کشور، برنامه ساماندهی امور حمل و نقل و توزیع عادلانه بار در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با توافقات به عمل آمده فی مابین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان بنادر و دریانوردی مقرر شد از تاریخ ۲0 آذرماه سال جاری ورود کامیون جهت حمل کالای بین شهری به بندر شهید رجایی، صرفاً منوط به ارائه مستندات و مدارک لازم از جمله مجوز سالن اعلام بار و حواله بارگیری پایانه بندرعباس امکان پذیر خواهد بود.

این گزارش حاکی است، مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای هدف اصلی از اجرای طرح را جلوگیری از سوء استفاده احتمالی در حمل و نقل مبادی ورودی کشور اعلام کرد وافزود: رانندگان و شرکتهایی که ضابطه فوق الذکر را رعایت ننمایند ضمن عدم اجازه ورود به محوطه بندر، برخورد قانونی لازم در کمیسیون های مربوطه به عمل خواهد آمد.

قربانی خاطرنشان کرد: با همکاری انجمن های صنفی شرکتها و رانندگان حمل و نقل کالای کشور، اطلاع رسانی لازم به رانندگان انجام شود و مزایای طرح برای رانندگان تبیین و تشریح گردد.

وی یادآور شد: اجرای طرح پایلوت از20 آذرماه در بندر شهید رجایی آغاز می شود و سپس به سایر بنادر کشور تسری پیدا می کند.

در این نشست رؤساو نمایندگان انجمن های صنفی موسسات و شرکتهای حمل و نقل و رانندگان کالای کشور حضور داشتند و ضمن تأیید و اعلام همراهی با انجام این طرح، دیدگاه ها و نظرهای پیشنهادی خود را در خصوص اجرای آن طرح بیان کردند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تحریم‌ها همکاری بخش خصوصی و سازمان بنادر را افزایش داد

می متالز - اقداماتی همچون تعریف و اندازه‌گیری شاخص‌های بهره‌وری و عملکردی بخش دریایی، تدوین برنامه اقدام جامع برای صادرات دریایی و هماهنگ کردن نهادهای ذی‌ربط، اصلاح قوانین و مقررات با هدف تسهیل فرآیند صادرات دریایی، نوسازی ناوگان دریایی کشور، ایجاد خطوط منظم دریایی، اصلاح مدل خصوصی‌سازی بنادر، اصلاح شیوه تدوین تعرفه‌های بندری، ارتقای سخت‌افزاری بنادر کوچک و ارتقای نرم‌افزاری تمام بنادر از جمله اقدامات توسعه ای سازمان بنادر هستند.
 

پیشرفت ۷۰ درصدی دیسپاچینگ بندر شهید رجایی

می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: طرح مرکز برق سیستم دیسپاچینگ بندر شهیدرجایی با ۷۰درصد پیشرفت براساس برنامه زمانبندی دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان منصوب شد

می متالز - معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی در حکمی " علیرضا محمدی کرجی ران" را به سمت مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان منصوب کرد.
 

رشد ۲۰ درصدی تخلیه انواع کالای اساسی در بندر شهید رجایی نسبت به مدت مشابه سال قبل

می متالز - مدیر کل بنادر ودریا نوردی هرمزگان میزان تخلیه کالاهای اساسی را از بندر شهید رجایی بیش از یک میلیون تن اعلام کرد و عنوان داشت: تخلیه این کالاها در همسنجی با مدت مشابه سال قبل ازرشد ۲۰ درصدی برخوردار بوده است.
 

هم‌راستایی زیرساخت‌های بندر شهید رجایی با الزامات زیست‌محیطی و پارامترهای توسعه پایدار

می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه ایجاد زیرساخت‌ها در بندر شهید رجایی هم‌راستا با الزامات زیست‌محیطی و پارامترهای توسعه پایدار در حال انجام است، گفت: در حوزه های عمرانی، توسعه‌ای و بخش‌های دریایی و بندری، کلیه اقدامات کمی و کیفی برمبنای مولفه‌های تعریف‌شده برای بنادر سبز ایجاد می‌شود.
 

جهش صادرات و بانکرینگ در روزهای کرونایی

می متالز - امروز با وجود زنگ خطر کرونا، بندر شهید رجایی روزهای پر کاری را پشت سر می‌گذارد. فعالیت‌های تجاری و ترانزیتی در این بندر به‌ویژه در حوزه صادرات و بازار بانکرینگ افزایش یافته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما