خبر
جاده ای و پایانه ها   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  

اجرای طرح ساماندهی امور حمل و نقل و توزیع عادلانه بار در بنادر کشور

می متالز - اجرای طرح ساماندهی امور حمل و نقل و توزیع عادلانه بار در بنادر کشور، در نهمین جلسه کمیته راهبری حمل و نقل جاده ای کالا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش می متالز، عبدالهاشم حسن‌نیا، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان با حضور در این نشست اظهار داشت: توزیع عادلانه بار در بنادر یکی از مطالبات اصلی رانندگان عزیز بوده است که حسب دستور وزیر راه و شهرسازی در جلسه شورای عالی هماهنگی ترابری کشور، برنامه ساماندهی امور حمل و نقل و توزیع عادلانه بار در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با توافقات به عمل آمده فی مابین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان بنادر و دریانوردی مقرر شد از تاریخ ۲0 آذرماه سال جاری ورود کامیون جهت حمل کالای بین شهری به بندر شهید رجایی، صرفاً منوط به ارائه مستندات و مدارک لازم از جمله مجوز سالن اعلام بار و حواله بارگیری پایانه بندرعباس امکان پذیر خواهد بود.

این گزارش حاکی است، مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای هدف اصلی از اجرای طرح را جلوگیری از سوء استفاده احتمالی در حمل و نقل مبادی ورودی کشور اعلام کرد وافزود: رانندگان و شرکتهایی که ضابطه فوق الذکر را رعایت ننمایند ضمن عدم اجازه ورود به محوطه بندر، برخورد قانونی لازم در کمیسیون های مربوطه به عمل خواهد آمد.

قربانی خاطرنشان کرد: با همکاری انجمن های صنفی شرکتها و رانندگان حمل و نقل کالای کشور، اطلاع رسانی لازم به رانندگان انجام شود و مزایای طرح برای رانندگان تبیین و تشریح گردد.

وی یادآور شد: اجرای طرح پایلوت از20 آذرماه در بندر شهید رجایی آغاز می شود و سپس به سایر بنادر کشور تسری پیدا می کند.

در این نشست رؤساو نمایندگان انجمن های صنفی موسسات و شرکتهای حمل و نقل و رانندگان کالای کشور حضور داشتند و ضمن تأیید و اعلام همراهی با انجام این طرح، دیدگاه ها و نظرهای پیشنهادی خود را در خصوص اجرای آن طرح بیان کردند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی:

بارگیری قطارهای حمل کالاهای اساسی در بنادر سرعت می‌گیرد

می متالز - مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی از تشکیل کارگروهی به منظور تسریع در بارگیری قطارهای حمل کالاهای اساسی در بنادر امام خمینی(ره) استان خوزستان و نیز بندر شهید رجایی در استان هرمزگان خبر داد.
 

افزایش صادرات و ترانشیپ از بندر شهید رجایی در هشت ماهه اخیر

می متالز - از مجموع ۸۸۴ هزار TEU کانتینر پر جابه‌جا شده طی هشت ماهه امسال، افزون بر ۱۹۷ هزار TEU از طریق بندر شهیدرجایی ترانشیپ شده که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، ۴ درصد افزایش داشته است.
 

ترخیص 15 درصد باقیمانده از 70 واگن مترو تهران

می متالز - مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه از ترخیص 15 درصد باقیمانده از 70 واگن مترو از گمرک خبر داد و گفت: این محموله اکنون در اختیار شرکت واگن سازی تهران قرار گرفته است.
 فرزاد ارزانی تاکید کرد؛

ضعف دانشگاه های هرمزگان در پرورش نیروی مورد نیاز صنایع استان

می متالز - مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: دانشگاه‌ها باید تحقیق کنند که صنایع استان همچون فولاد، نفت و ..نیازمند چه رشته‌هایی هستند و در راستای راه اندازی این رشته‌های تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهند.
 

جزئیات تفاهم‌ راهداری و هپکو برای ساخت ۳۰۰ دستگاه ماشین‌آلات‌/ هپکو قراردادهای قبلی را اجرا نکرد

می متالز - رئیس سازمان راهداری با اشاره به تفاهم با هپکو برای ساخت و تحویل 300 دستگاه انواع گریدر، لودر و بیل مکانیکی، گفت: مقرر شد تا پایان هفته هپکو قیمتی که مورد تأکید وزارت صمت و همچنین رقابتی باشد را به ما اعلام کند تا تفاهم‌نامه به قرارداد برسد.
 

جزئیات تفاهم نامه راهداری با شرکت پرحاشیه فرابورسی اعلام شد

می متالز - رئیس سازمان راهداری از جزئیات انعقاد تفاهم نامه جدید با هپکو برای ساخت و تحویل ۳۰۰ دستگاه انواع ماشین آلات خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما