خبر
خودرو  

پیشنهاد یک قطعه‌ساز برای برون‌ رفت صنعت خودرو از بحران

می متالز - نایب رئیس انجمن همگن قطعه‌سازان خودروی استان تهران درخصوص مشکلات صنعت خودرو و قطعه‌سازی گفت: یکی از علل به وجود آمدن تنگناهای اقتصادی برای قطعه‌سازان، دولتی بودن صنعت خودرو در کشور است زیرا دولت با داشتن سهام اندک در خودروسازی‌ها نسبت به عزل و نصب مدیران خودروسازان بزرگ دخالت می‌کند.

به گزارش می متالز،  امیرحسین جلالی در مورد مصادیق تصمیمات غیر اقتصادی خودروسازان افزود: سرمایه‌گذاری غیر مولد در سایت‌های متعدد داخلی و خارجی که از بودجه جاری در خودروسازان تغذیه می‌شود یکی از این موارد بوده که اثرات مخرب استفاده از نقدینگی جاری برای سرمایه‌گذاری بلند‌مدت و غیرمولد؛ برای اهل فن روشن است. از طرف دیگر تغییرات زودهنگام مدیران اجرایی راهبردهای اقتصادی بلندمدت را از خودروساز سلب می‌کند و در نهایت تصمیمات کلیدی دچار روزمرگی می‌شوند.  مدیرعامل شرکت ایسکرا اتوالکتریک ایران راه حل‌های برون‌رفت از این شرایط را تشکیل یک کارگروه مرکب از خودروسازان، بانک مرکزی و بانک‌های عامل و اعضای تشکل‌های واقعی قطعه‌سازان دانست و تاکید کرد صورت‌های مالی چند سال اخیر خودروسازان تجزیه و تحلیل و راهکاری ۱۰ ساله اتخاذ شود.  جلالی افزود: شرکت‌های اصلی خودروسازان باید از شرکت‌های زیرمجموعه آنها که مدیریت و راهبردهای جداگانه دارند جدا شوند تا شرکت اصلی بتواند فقط به ارتقای کیفیت و تولید فکر کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

از سال آینده تولید خودروهای جدید آغاز می‌شود/ انجام کل تعهد خودروسازها در سال آینده

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مقرر شد تا سال آینده کل تعهد خودروسازها در خصوص دو خودروی پراید و پژو 405 انجام و سپس تولید خودروهای جدید آغاز شود.
 با حضور خودرو سازان داخلی برگزار شد:

نشست آموزش سامانه مدیریت مجوزها و گزارش های پیش فروش خودرو

می متالز - نشست آموزش استفاده از سامانه مدیریت مجوزها و گزارش پیش فروش خودروها به خودرو سازان داخلی با حضور تعدادی از تولیدکنندگان و مسئولان در مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برگزار شد.
 

حذف پرتیراژها همزمان با داخلی‌سازی قطعات

می متالز - خروج خودروهای پرتیراژ پراید و پژو ۴۰۵ در شرایطی در دستور کار دو خودروساز بزرگ کشور قرار گرفته است که وزارت صمت در نهضت ساخت داخل به دنبال افزایش عمق داخلی‌سازی قطعات این خودروها است. نهضت داخلی‌سازی آن طور که مسوولان ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌گویند به منظور مقابله با تبعات تحریم صنعت خودرو و سر و سامان دادن به وضعیت تیراژ تولید خودروسازان، در دستور کار قرار گرفته است.
 

مهار بازار خودرو با چه ابزاری؟

می متالز - وضعیت بازار خودرو همچنان آشفته است و قیمت برخی از محصولات بی‌هیچ دلیل و منطقی روند صعودی دارد.
 

خودروهای برقی و تعدیل هزاران کارگر

می متالز - درحالی که چند روز تا پایان سال ۲۰۱۹ باقی مانده است، می‌توان آن را یکی از بدترین سال‌ها برای کارکنان صنایع خودرو قلمداد کرد؛ سالی که خودروسازان به‌دلیل کاهش تقاضای جهانی مشتریان و تحول انقلابی این صنعت در راستای ساخت فناوری‌های نوین نظیر خودروهای برقی و خودران وادار شده‌اند برای تامین سرمایه‌های لازم، طرح تعدیل ۸۰ هزار نیروی صنعت خودرو را کلید بزنند.
 روند سرانه مصرف سوخت خودروهای تولیدی بررسی شد

تاثیرپذیری نمودار مصرف از تحریم‌ها

می متالز - تحریم‌های صنعت خودرو علاوه بر ایجاد افت کمی و کیفی در خطوط تولید شرکت‌های خودروساز بر روند سرانه مصرف سوخت محصولات داخلی نیز تاثیرگذار بوده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما