خبر
صنعت  

صنایع جذاب جهان

می متالز - در آستانه شروع سال جدید میلادی هستیم و مانند سال‌های قبل، موسسات تحلیلگر به بررسی عملکرد صنایع مختلف در این سال پرداخته‌اند.

به گزارش می متالز، همچنین سرمایه‌گذاران مایلند بدانند در سال آینده و سال‌های بعد از آن کدام صنایع ظرفیت بالاتری برای رشد و کسب سود خواهند داشت. معمولا صنایع و شرکت‌هایی که در سال‌های اخیر سودده بوده‌اند در سال جدید و سال‌های آینده نیز در این مسیر حرکت خواهند کرد.

تحقیقات مفصلی درباره میزان سوددهی و رشد سود صنایع و شرکت‌ها انجام شده و تحلیلگران به این نتیجه رسیده‌اند که برخی صنایع و شرکت‌ها ظرفیت بالاتری برای کسب سود دارند. به‌ویژه شرکت‌های فعال در حوزه فناوری، خرده‌فروشی، شبکه‌های اجتماعی، خودروهای مجهز به فناوری جدید، ساخت‌و‌ساز و سلامت جزو این گونه شرکت‌ها هستند. البته در سال‌جاری میلادی شاخص‌های بنیادی شرکت‌ها از جمله سوددهی کمتر از عوامل ژئوپلیتیک بر عملکرد شرکت‌ها و صنایع اثر گذاشته است و انتظار می‌رود این وضعیت در سال جدید ادامه یابد. تنش‌های تجاری بین چین و آمریکا، انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا و ناآرامی‌های سیاسی در برخی کشورها جزو این عوامل هستند. در مطالب حاضر به صنایع با سوددهی بالا در سال‌جاری، صنایع پرظرفیت برای سرمایه‌گذاری در سال آینده و یک دهه بعد، عوامل موثر بر عملکرد صنایع و شرکت‌ها و... اشاره شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شایعاتی پیرامون صندوق ارزش و ناظر

می متالز - به دلیل اختلاف قیمت NAV از قیمت روی تابلو، تصمیم برای بازشدن صندوق ارزش آفرین بیدار باتاخیر گرفته شده بود که در نهایت عملی نشد.
 

نوسان بازار نفت با تقابل نیروهای متضاد

می متالز - قیمت شاخص‌های نفتی دیروز ابتدا اندکی کاهش یافت اما پس از آن روند معکوس شد و طلای سیاه در مسیر صعودی قرار گرفت.
 

ارائه گزارش‌های تزیینی

می متالز - سود خالص هر سهم Earning Per Shareکه به اختصار Eps نامیده می‌شود از تقسیم کل سود خالص یک شرکت در یک سال مالی بر تعداد سهام آن شرکت حاصل می‌شود.
 

سبد پیشنهادی سهام

می متالز - سبدهای پیشنهادی نهادهای مالی دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار را با هدف تسهیل دسترسی عموم سرمایه‌گذاران منتشر می‌کند.
 گروه خودرویی همچنان یکی از لیدرهای اصلی بازار سهام است

ادامه رشد شتابان خودرویی‌ها در سایه افزایش نرخ دلار

می متالز - روز سه‌شنبه هفته گذشته در گروه خودرویی طی 78هزار نوبت معاملاتی، 749میلیون سهم به ارزش 588میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت و ارزش کل بازار این صنعت بورسی تا پایان معاملات هفته گذشته بالغ بر 239هزارو581 میلیارد
 رئیس هیات مدیره شرکت صنایع سیمان زابل:

نرخ کنونی سیمان تا پایان سال گذشته باید ۱۷۴درصد نسبت به قیمت فعلی رشد داشته باشد/ نرخ سیمان در سال های گذشته ۸ برابر جلوتر از نرخ تورم پیش رفته است

می متالز - رئیس هیات مدیره شرکت صنایع سیمان زابل گفت: در مورد نرخ تورم اگر سال 1357 را سال پایه فرض کنید، در طول ۳۱ سال و در سال 1388، نرخ تورم ۲۱۲ برابر شده، این در حالی است که نرخ سیمان ۲۲۰ برابر رشد کرده است، یعنی نرخ سیمان ۸ برابر جلوتر از نرخ تورم پیش رفته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما