خبر
صنعت  

صنایع جذاب جهان

می متالز - در آستانه شروع سال جدید میلادی هستیم و مانند سال‌های قبل، موسسات تحلیلگر به بررسی عملکرد صنایع مختلف در این سال پرداخته‌اند.

به گزارش می متالز، همچنین سرمایه‌گذاران مایلند بدانند در سال آینده و سال‌های بعد از آن کدام صنایع ظرفیت بالاتری برای رشد و کسب سود خواهند داشت. معمولا صنایع و شرکت‌هایی که در سال‌های اخیر سودده بوده‌اند در سال جدید و سال‌های آینده نیز در این مسیر حرکت خواهند کرد.

تحقیقات مفصلی درباره میزان سوددهی و رشد سود صنایع و شرکت‌ها انجام شده و تحلیلگران به این نتیجه رسیده‌اند که برخی صنایع و شرکت‌ها ظرفیت بالاتری برای کسب سود دارند. به‌ویژه شرکت‌های فعال در حوزه فناوری، خرده‌فروشی، شبکه‌های اجتماعی، خودروهای مجهز به فناوری جدید، ساخت‌و‌ساز و سلامت جزو این گونه شرکت‌ها هستند. البته در سال‌جاری میلادی شاخص‌های بنیادی شرکت‌ها از جمله سوددهی کمتر از عوامل ژئوپلیتیک بر عملکرد شرکت‌ها و صنایع اثر گذاشته است و انتظار می‌رود این وضعیت در سال جدید ادامه یابد. تنش‌های تجاری بین چین و آمریکا، انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا و ناآرامی‌های سیاسی در برخی کشورها جزو این عوامل هستند. در مطالب حاضر به صنایع با سوددهی بالا در سال‌جاری، صنایع پرظرفیت برای سرمایه‌گذاری در سال آینده و یک دهه بعد، عوامل موثر بر عملکرد صنایع و شرکت‌ها و... اشاره شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ریشه بی‌اعتمادی به نتایج طرح‌های توجیهی

می متالز - با وجود اینکه هدف امکان‌سنجی پروژه‌ها، بررسی توجیه‌پذیری آنها است، اما در بسیاری از موارد، سرمایه‌گذاران، صرفا جهت اخذ مجوزها و استفاده از تسهیلات، به تدوین طرح‌های توجیهی رو می‌آورند. در واقع، این دسته از سرمایه‌گذاران، با موضع‌گیری قبلی، صرفا به‌دنبال گذر از بوروکراسی‌های اداری هستند و در این مسیر، خود را ناچار به استفاده از خدمات مشاوران می‌بینند.
 بر اساس داده‌های ابتدای پاییز «صمت» بررسی و معرفی شد

صنایع پرطرفدار برای سرمایه‌گذاران

می متالز - صنایع پرطرفدار برای سرمایه‌گذاران معرفی شد. در میان ۳۱رشته فعالیت صنعتی، «محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها»، «ساخت مواد و محصولات شیمیایی»، «سایر محصولات کانی غیرفلزی»،‌ «محصولات از لاستیک و پلاستیک» و «محصولات فلزی و فابریکی» در رده پرطرفدارترین صنایع در ابتدای پاییز قرار گرفته‌اند.
 

برخورد جدی با هرگونه خام‌فروشی معادن در سمنان

می متالز - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت:‌ با هرگونه خام‌فروشی معادن به‌شدت برخورد خواهد شد؛ چراکه خام فروشی مواد معدنی صرفه اقتصادی ندارد.
 

رونق تجارت با احیای بنادر قدیمی هرمزگان/ دولت در کنار سرمایه‌گذاران خواهد بود

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان با اشاره به احیای تجارت سابق در بنادر استان هرمزگان، گفت: اگر کار اقتصادی و بزرگ باشد موفقیت دوچندان خواهد بود، ما و دولت در کنار سرمایه‌گذاران هستیم و به آنان کمک خواهیم کرد.
 

استقبال از انرژی‌های پاک

می متالز - وضعیت صنایع در اقتصاد آمریکا به‌عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان اهمیت بالایی برای تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران دارد.
 

با فرشتگان مالی آشنا شوید

می متالز - حتما تاکنون اسم سرمایه‌گذاران فرشته و فرشتگان مالی (Financial angels) را زیاد شنیده‌اید. آنها سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیری هستند که در مراحل اولیه کسب و کارها، شرکت‌های نوپا و استارت آپ‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما