خبر
صنعت  

صنایع جذاب جهان

می متالز - در آستانه شروع سال جدید میلادی هستیم و مانند سال‌های قبل، موسسات تحلیلگر به بررسی عملکرد صنایع مختلف در این سال پرداخته‌اند.

به گزارش می متالز، همچنین سرمایه‌گذاران مایلند بدانند در سال آینده و سال‌های بعد از آن کدام صنایع ظرفیت بالاتری برای رشد و کسب سود خواهند داشت. معمولا صنایع و شرکت‌هایی که در سال‌های اخیر سودده بوده‌اند در سال جدید و سال‌های آینده نیز در این مسیر حرکت خواهند کرد.

تحقیقات مفصلی درباره میزان سوددهی و رشد سود صنایع و شرکت‌ها انجام شده و تحلیلگران به این نتیجه رسیده‌اند که برخی صنایع و شرکت‌ها ظرفیت بالاتری برای کسب سود دارند. به‌ویژه شرکت‌های فعال در حوزه فناوری، خرده‌فروشی، شبکه‌های اجتماعی، خودروهای مجهز به فناوری جدید، ساخت‌و‌ساز و سلامت جزو این گونه شرکت‌ها هستند. البته در سال‌جاری میلادی شاخص‌های بنیادی شرکت‌ها از جمله سوددهی کمتر از عوامل ژئوپلیتیک بر عملکرد شرکت‌ها و صنایع اثر گذاشته است و انتظار می‌رود این وضعیت در سال جدید ادامه یابد. تنش‌های تجاری بین چین و آمریکا، انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا و ناآرامی‌های سیاسی در برخی کشورها جزو این عوامل هستند. در مطالب حاضر به صنایع با سوددهی بالا در سال‌جاری، صنایع پرظرفیت برای سرمایه‌گذاری در سال آینده و یک دهه بعد، عوامل موثر بر عملکرد صنایع و شرکت‌ها و... اشاره شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در معاملات امروز رقم خورد

رشد سهام آسیایی و اوج گرفتن یوآن قبل از امضای توافق تجاری

می متالز - یک روز مانده به امضای توافق فاز یک تجاری بین چین و آمریکا با بهبود روحیه سرمایه‌گذاران سهام آسیا رشد کرد و یوآن اوج گرفت.
 استان‌های اول و صنایع برتر برای سرمایه‌گذاران معرفی شد

ردیابی ۸ ماهه توسعه صنعتی

می متالز - صنایع جذاب برای سرمایه‌گذاران داخلی کدام است؟ از سوی دیگر کدام گروه‌های صنعتی در میانه پاییز توانسته‌اند با بالاترین سرمایه محقق شده به بهره‌برداری برسند؟
 نظرسنجی کیتکو 10 ژانویه

روند صعودی قیمت طلا در هفته پیش رو ادامه دارد

می متالز - بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی هفتگی کیتکو که در ۱۰ ژانویه منتشر شده، اکثریت تحلیلگران وال‌استریت و سرمایه‌گذاران مین‌استریت به روند صعودی قیمت طلا در هفته پیش رو خوش‌بین هستند.
 هلند مقام اول سرمایه‌گذاری صنعتی در ایران را کسب کرد

صنایع جذاب برای خارجی‌ها

می متالز - صنایع جذاب برای سرمایه‌گذاران خارجی در اولین ماه پاییز معرفی شد. براساس داده‌های اعلام شده در هفت ماه منتهی به مهر سال جاری «محصولات توتون و تنباکو»، «محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها»، «ساخت مواد و محصولات شیمیایی»، «کک و فرآورده‌های حاصل از نفت» و «سایر محصولات کانی غیرفلزی» در میان صنایع جذاب قرار گرفته‌اند و توانسته‌اند نظر سرمایه‌گذاران خارجی را به خود جلب کنند.
 

حضور ۱۲۰۰شرکت فولادی و معدنی در معاملات آتی سنگ آهن چین

می متالز - پس از راه‌اندازی قراردادهای آتی سنگ آهن در اکتبر ۲۰۱۳ در بورس کالای دالیان، بیش از ۱۲۰۰ شرکت فولادی و معدنی به شدت درگیر این معاملات هستند؛ همچنین از زمان امکان ورود سرمایه‌گذاران بین‌المللی به این بازار از می ۲۰۱۸، بیش از ۱۷۰ مشتری خارجی و ۱۵ کشور در این معاملات مشارکت داشته‌اند و از این رو به تازگی قرارداد اختیار معامله سنگ آهن راه اندازی شده است.
 

تداوم رونق در ۲۰۲۰

می متالز - در نخستین روزهای سال جدید میلادی هستیم و سرمایه‌گذاران می‌پرسند آیا رونق سال گذشته در بازارهای مالی، ادامه پیدا خواهد کرد؟ سال گذشته تحولات عجیبی در بازارهای مالی رخ داد. ابتدای سال ۲۰۱۹ سرمایه‌گذاران با بازاری کم‌رونق و گاه راکد مواجه بودند، اما در پایان سال عملکرد بورس‌های بزرگ به‌ویژه بورس آمریکا بهترین میزان از سال ۲۰۱۳ بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما