خبر
نفت  

ریاض برای تمدید توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک نفت تلاش می‌کند

می متالز - برخی مسوولان اعلام کردند که عربستان در نشست آینده اوپک برای تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت تلاش می‌کند.

به گزارش می متالز، برخی مسوولان کشورهای حاشیه خلیج فارس اعلام کردند که عربستان در نشست این هفته سازمان کشورهای صادرکننده نفت  (اوپک) و با هدف افزایش ارزش سهام شرکت آرامکو، برای جلب حمایت از تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت تا میانه سال ۲۰۲۰ میلادی، تلاش می‌کند.

با این همه، مذاکرات برای افزایش پایبندی به این توافق که یکی از شروط اصلی برای تشدید تلاش عربستان است، تحت‌الشعاع افزایش ناآرامی‌ها در خاورمیانه قرار گرفته است.

قرار است اوپک و متحدانش این هفته در وین، پایتخت اتریش، گردهم بیایند و درباره تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت بحث کنند.

به احتمال زیاد، این بحث تحت تأثیر عرضه سهام شرکت آرامکو عربستان قرار گیرد. به گفته مسئولان نفتی کشورهای حاشیه خلیج فارس، عربستان که درباره تأثیر منفی سردرگمی‌ها بر قیمت نفت نگران است، خواهان توافقی برای تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت حداقل تا ماه ژوئن سال ۲۰۲۰ میلادی است.

 سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش چندی پیش (ژوئن ۲۰۱۹) تصمیم گرفتند توافق خود برای کاهش تولید روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت را تا پایان ماه مارس سال ۲۰۲۰ میلادی تمدید کنند.

وزیران نفت و انرژی اوپک برای شرکت در صدوهفتادوهفتمین نشست عادی این سازمان و آخرین نشست سال ۲۰۱۹ خود پنجم دسامبر (۱۴ آذرماه) در دبیرخانه دائمی این سازمان در وین گرد هم می‌آیند، همچنین هفتمین نشست مشترک وزارتی اوپک و غیراوپک ششم دسامبر (۱۵ آذرماه) در مقر دائمی این سازمان برگزار می‌شود.

هفدهمین نشست کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق کاهش عرضه تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک (JMMC) هم براساس برنامه قرار است عصر چهارم دسامبر (۱۳ آذرماه) در محل دبیرخانه اوپک در وین اتریش برگزار شود.

نشست کمیته فنی اوپک (JTC) که شرایط بازار نفت را بررسی می‌کند، قرار است بعدازظهر روز سه‌شنبه (۱۲ آذرماه) در وین برگزار شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

قیمت نفت کاهشی شد

می متالز - قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۸ و ۲۹ دقیقه امروز (پنجشنبه، ۱۵ خردادماه) به ۳۹ دلار و ۲۱ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۳۶ دلار و ۵۵ سنت رسید.
 

قیمت نفت به بالای ۴۰ دلار رسید

می متالز - قیمت نفت که در ماه‌های اخیر به دلیل شیوع کرونا و کاهش تقاضا و جنگ تولید بین عربستان و روسیه در آوریل با افت قیمت همراه شده بود در معاملات امروز به بالای ۴۰ دلار بازگشت.
 

توافق کاهشی اوپک ادامه می‌یابد؟

می متالز - اوپک و متحدانش با وجود ادامه کشمکش در سه روز گذشته بر سر موضوع مورد بحث در نشست پیش رو، به توافق برای تمدید کاهش تولید در سطح فعلی به منظور تقویت بازار نفت نزدیک شده‌اند.
 

نفت برنت از ۴۰ دلار عبور کرد

می متالز - قیمت نفت روز چهارشنبه با امیدواری به تمدید کاهش تولید اوپک پلاس در حجم فعلی و احیای تقاضا، صعود کرد و نفت برنت برای نخستین بار از ماه مارس به این طرف به مرز ۴۰ دلار صعود کرد.
 در آستانه نشست اوپک پلاس؛

صعود قیمت نفت و گفتگوی تلفنی ترامپ و پوتین

می متالز - در آستانه دیدار کشورهای تولیدکننده نفت گروه اوپک پلاس، روسای جمهور آمریکا و روسیه درباره اهمیت اجرای توافق کاهش تولید این گروه و تثبیت قیمت‌های نفت جهانی گفت‌وگو کردند.
 

کاهش قیمت نفت زیر سایه نشست اوپک‌پلاس

می متالز - قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی با اقدام معامله گران برای سودگیری از رشد قیمت‌ها همزمان با رایزنی اعضای اوپک پلاس برای تمدید کاهش تولید به میزان فعلی، کاهش پیدا کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما