خبر
نفت  

ریاض برای تمدید توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک نفت تلاش می‌کند

می متالز - برخی مسوولان اعلام کردند که عربستان در نشست آینده اوپک برای تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت تلاش می‌کند.

به گزارش می متالز، برخی مسوولان کشورهای حاشیه خلیج فارس اعلام کردند که عربستان در نشست این هفته سازمان کشورهای صادرکننده نفت  (اوپک) و با هدف افزایش ارزش سهام شرکت آرامکو، برای جلب حمایت از تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت تا میانه سال ۲۰۲۰ میلادی، تلاش می‌کند.

با این همه، مذاکرات برای افزایش پایبندی به این توافق که یکی از شروط اصلی برای تشدید تلاش عربستان است، تحت‌الشعاع افزایش ناآرامی‌ها در خاورمیانه قرار گرفته است.

قرار است اوپک و متحدانش این هفته در وین، پایتخت اتریش، گردهم بیایند و درباره تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت بحث کنند.

به احتمال زیاد، این بحث تحت تأثیر عرضه سهام شرکت آرامکو عربستان قرار گیرد. به گفته مسئولان نفتی کشورهای حاشیه خلیج فارس، عربستان که درباره تأثیر منفی سردرگمی‌ها بر قیمت نفت نگران است، خواهان توافقی برای تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت حداقل تا ماه ژوئن سال ۲۰۲۰ میلادی است.

 سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش چندی پیش (ژوئن ۲۰۱۹) تصمیم گرفتند توافق خود برای کاهش تولید روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت را تا پایان ماه مارس سال ۲۰۲۰ میلادی تمدید کنند.

وزیران نفت و انرژی اوپک برای شرکت در صدوهفتادوهفتمین نشست عادی این سازمان و آخرین نشست سال ۲۰۱۹ خود پنجم دسامبر (۱۴ آذرماه) در دبیرخانه دائمی این سازمان در وین گرد هم می‌آیند، همچنین هفتمین نشست مشترک وزارتی اوپک و غیراوپک ششم دسامبر (۱۵ آذرماه) در مقر دائمی این سازمان برگزار می‌شود.

هفدهمین نشست کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق کاهش عرضه تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک (JMMC) هم براساس برنامه قرار است عصر چهارم دسامبر (۱۳ آذرماه) در محل دبیرخانه اوپک در وین اتریش برگزار شود.

نشست کمیته فنی اوپک (JTC) که شرایط بازار نفت را بررسی می‌کند، قرار است بعدازظهر روز سه‌شنبه (۱۲ آذرماه) در وین برگزار شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اقدام اوپک می‌تواند به توازن بازار کمک کند

می متالز - اقدام سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدان آن در تشدید کاهش تولید نفت می‌تواند به توازن بازار نفت کمک کند و موجب شود قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا در حدود ۵۵ دلار تثبیت شود.
 

آیا کاهش تولید نفت اوپک مؤثر خواهد بود؟

می متالز - یکی از پرسش‌های کارشناسان این است که آیا با وجود ادامه تولید بیش از سهمیه از سوی برخی اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، یعنی نیجریه و عراق، توافق جدید برای تشدید کاهش تولید نفت می‌تواند قیمت نفت را در حدود ۶۰ دلار نگه دارد؟
 

منشور همکاری اوپک و غیراوپک امضا شد

می متالز - وزارت انرژی قزاقستان اعلام کرد که کشورهای عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) منشور همکاری را امضا کردند.
 بیشترین رشد هفتگی نفت‌ خام آمریکا از ماه ژوئن تجربه شد

چهار برداشت نفتی از تصمیم اوپک

می متالز - هرچند تحت‌تاثیر توافق نفتی و سورپرایزی که عربستان برای بازار نفت داشت، قیمت‌ها هفته گذشته را با رشد به پایان رساندند، اما به‌نظر می‌رسد این رشد متناسب با سطح توافق نفتی نبوده است.
 به دنبال تصمیم جدید اوپک؛

سرنوشت بازار نفت چه می‌شود؟

می متالز - اوپک و متحدانش که به گروه اوپک پلاس معروف‌اند در نشست رسمی روز جمعه در وین با کاهش تولید به میزان ۵۰۰ هزار بشکه در روز موافقت کردند که طبق اعلام کارشناسان، با تعهد عربستان برای کاهش بیشتر تولید می‌توان شاهد بازار متعادلی در بازار نفت بود.
 

تأکید وزیر انرژی عربستان بر وحدت اوپک و متحدانش

می متالز - وزیر انرژی عربستان اعلام کرد سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش تنها زمانی از کاهش تولید عقب‌نشینی می‌کنند و تولید خود را افزایش می‌دهند که ذخیره‌سازی نفت جهان کاهش یابد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما