خبر
نفت  

احتمال تعمیق کاهش تولید نفت اوپک و متحدانش

می متالز - عراق اعلام کرد که ممکن است سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش کاهش تولید نفت خود را تشدید کنند و آن را به یک میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز برسانند.

به گزارش می متالز، ثامر غضبان، وزیر نفت عراق، دیروز (یکشنبه، ۱۰ آذرماه) اعلام کرد که اوپک و متحدانش تشدید ۴۰۰ هزار بکشه‌ای کاهش تولید نفت خود و رساندن این کاهش به یک میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز را بررسی می‌کنند.

وی اعلام کرد که اوپک و متحدانش در نشست این هفته خود در وین مسئله تشدید کاهش تولید را بررسی می‌کنند.

طبق توافق کنونی، اوپک و متحدانش توافق کرده‌اند تولید روزانه نفت خود را در مجموع یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه کاهش دهند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نفت ۴۰ دلاری تولید نفت آمریکا را با مشکل مواجه می‌کند

می متالز - کارشناس حوزه انرژی گفت: نفت ۴۰ دلاری برای آمریکا مشکلات فراوانی را در زمینه سرمایه گذاری برای افزایش تولید و اکتشاف نفت به بار می‌آورد و با این شرایط آمریکا در سال‌های آتی برای ادامه حضور در بازار با مشکل مواجه خواهد شد.
 

انگیزه اصلی روسیه برای پیوستن به اوپک پلاس چه بود؟

می متالز - بزرگترین تغییر ژئوپلیتیکی روسیه از زمان سقوط اتحاد جماهیر شوروی در حال شکل‌گیری است و کرملین از نوامبر سال ۲۰۱۶ که توافق کرد تا از طرح کاهش تولید اوپک به رهبری عربستان سعودی حمایت کند، هدف بزرگتری را در ذهن داشته است.
 

کاهش ۲۶ دلاری قیمت نفت خام سنگین ایران

می متالز - قیمت نفت خام سنگین ایران در هفته منتهی به ۲۶ ژوئن (۲۰۲۰) نسبت به مدت مشابه پارسال حدود ۲۶ دلار کاهش یافت.
 

روزهای خوب نفت سنگین ایران

می متالز - تحت تاثیر رکوردشکنی تعداد مبتلایان روزانه جدید کرونا در آمریکا، رشد تقاضا برای نفت خام با خطر توقف مواجه شد و با افزایش تردیدها درباره آینده ترمیم اقتصادی؛ شاخص‌های نفتی هفته معاملاتی خود را در روز پایانی با کاهش پشت سرگذاشتند.
 

عربستان بار دیگر تهدید به جنگ نفتی کرد

می متالز - عربستان سعودی تهدید کرد اگر نیجریه و آنگولا حاضر نشوند تولید نفت خود را همان طور که با اوپک و متحدانش توافق کرده بودند، کاهش دهند، یک جنگ قیمت نفت دیگر به راه خواهد انداخت.
 

تولید نفت اوپک به پایین‌ترین سطح از زمان جنگ خلیج فارس رسید

می متالز - اوپک در تلاش برای احیای بازار جهانی همزمان با موج جدید افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا، تولید نفت خود را به پایین‌ترین سطح از زمان جنگ خلیج فارس در سال ۱۹۹۱ رساند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما