خبر
انرژی   خودرو  

تمام خودروهای عمومی کشور برای دوگانه‌سوز شدن کمک بلاعوض می‌گیرند

می متالز - طبق اعلام شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تمام خودروهای عمومی کشور برای دوگانه‌سوز شدن کمک بلاعوض می‌گیرند.

به گزارش می متالز، پرداخت ۶۵۰۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض دولت برای دوگانه‌ سوز کردن بیش از یک میلیون و چهارصد هزار وانت، تاکسی، ون و دیگر مسافربرهای شخصی در نظر گرفته شده است.

همچنین طبق اطلاعیه این شرکت، شورای اقتصاد در جلسه فوق العاده امروز (دوشنبه) بنا به پیشنهاد مشترک وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه با هدف حمایت و کاهش هزینه‌های حمل‌ ونقل عمومی و بهبود هوای شهرها، به استناد ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌ پذیر تصویب کرد که برای تبدیل خودروهای عمومی و مسافربر شخصی بنزین‌ سوز به سی‌ ان‌ جی‌ سوز (کارخانه‌ای و کارگاهی)، اصل و فرع تسهیلات مالی را که به مالکان خودروها یا کارخانه‌ها پرداخت می‌شود، تضمین و باز پرداخت کند.

این مصوبه بیش از یک میلیون و چهارصد هزار خودرو را در بر گرفته و کل خودروهای تاکسی، وانت، ون و مسافربر شخصی کشور را شامل می‌شود.

سقف تعهد دولت در این مصوبه برای پرداخت کمک بلاعوض به مالکان خودروهای یاد شده، بیش از ۶ هزار و پانصد میلیارد تومان است که از محل صرفه‌ جویی در مصرف بنزین سهمیه‌ای تامین و پرداخت خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 دهنوی:

وزیر نفت با حضور در مجلس ماجرای بدهی گازی به ترکمنستان را توضیح دهد

می متالز - عضو هیات رئیسه مجلس گفت: اظهارات وزیر نفت با گزارشات واصله مبنی بر بدهی ۲ میلیارد دلاری ما به ترکمنستان مغایرت دارد.
 عضو هیأت رئیسه مجلس:

جریمه هنگفت ایران در قرارداد گازی با ترکمنستان سوال از زنگنه را به جریان انداخت

می متالز - عضو هیأت رئیسه مجلس از به جریان انداختن سوال از زنگنه به دلیل بی کفایتی وزارت نفت و جریمه هنگفت ایران در قرارداد گازی با ترکمنستان خبر داد.
 

مهلت تکمیل مدارک مالی سرمایه‌گذاران طرح‌های پتروپالایشی تمدید شد

می متالز - وزارت نفت مهلت تکمیل مدارک مالی از سوی سرمایه‌گذاران احداث طرح‌های پالایشی و پتروپالایشی در سواحل کشور را که ۲۷ خردادماه پایان یافته بود تا ۱۷ تیرماه تمدید کرد.
 پاسخ خزانه داری کل کشور به مطلب منتشر شده در روزنامه کیهان:

پرداخت های وزارت امور اقتصادی و دارایی به دستگاههای كشور در چارچوب قوانین و مقررات ذی ربط و بر اساس اعتبارات تخصیص یافته از سوی سازمان برنامه و بودجه كشور است

می متالز - معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور وزارت امور اقتصادی و دارایی طی جوابیه ای به مطلب مندرج در روزنامه کیهان در خصوص عدم پرداخت سهم شهرداری از جرایم راهنمایی و رانندگی توسط دولت پاسخ داد.
 زنگنه:

اصلاح ساختار کلی بودجه با حضور دکتر قالیباف و نوبخت بررسی شد / کمیته‌ «اصلاح ساختار بودجه» تشکیل می‌شود

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: موضوع اصلاح کلی ساختار بودجه و همچنین بودجه سال جاری هفته گذشته با حضور رئیس مجلس و رئیس سازمان برنامه و بودجه بررسی شد.
 

۶۰۰ میلیارد تومان برای تسریع در اجرای پروژه راه‌آهن اردبیل اخذ شد

می متالز - نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: برای افزایش شتاب هر چه بیشتر اجرای پروژه راه‌آهن میانه - اردبیل و اینکه این پروژه مهم و ملی تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد ۶۰۰ میلیارد تومان در سال جاری اخذ شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما