خبر
اقتصاد  
جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد:

رضایت بازنشستگان با اجرایی شدن همسان‌سازی حقوق/ بی‌توجهی دولت به بازنشستگان در محاسبات بودجه‌ایی

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت در محاسبات بودجه ٩٩ دچار اشتباهاتی شده است که اجرایی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را با مشکل مواجه می‌کند.

به گزارش می متالز، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در خصوص بودجه مورد نیاز همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: دولت در محاسبات بودجه ٩٩ دچار اشتباهاتی شده است که اجرایی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را با مشکل مواجه می‌کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: پیش بینی‌هایی که برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان شده بود مبلغ ٢٦هزار و ٢٠٠ میلیارد  تومان برای اجرایی شدن این طرح نیاز است؛ طبق خبرهای منتشر شده در روزهای اخیر برای این همسان سازی مبلغ ٦هزار میلیارد تومان در بودجه ٩٩ نظر گرفته شده است، که اگر چنین مبلغی در بودجه پیشنهادی به مجلس ارائه شود نیاز به تجدید نظر دولت در این مورد وجود دارد.

نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: برای محاسبه‌ میزان اعتبار مورد نیاز برای انجام همسان‌سازی بازنشستگان سه صندوق اصلی (تامین اجتماعی، کشوری و فولاد) باید ببینیم  تاکنون چه میزان اعتبار داده‌اند و چه میزان باید در قانون بودجه ۹۹ گنجانده شود؛ البته با این پیش فرض که دولت قصد داشته باشد قبل از آغاز سال ۱۴۰۰، «همسان‌سازی حداقلی» را برای بازنشستگان سه صندوق اصلی کشور اجرایی کند.

جعفرزاده تصریح کرد: همسان‌سازی و همترازی بازنشستگان دو مقوله جداگانه هستند به‌گونه‌ای که در ماده 30 برنامه ششم توسعه موضوع همسانسازی در بین خود بازنشستگان را مطرح می‌کند و دیگری همترازی را مد نظر قرارمی‌دهد، همسازنسازی در برنامه دولت دچار کسری بودجه شده امیدواریم که در بودجه‌ای که فردا به مجلس ارائه می‌شود به بازنشستگان توجه ویژه‌ای شده باشد و بودجه مورد نظر برای همسان سازی و همترازی بازنشستگان در نظر گرفته شده است .

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس گفت: اگر دولت بخواهد رضایت بازنشستگان در نظر بگیرد باید مبلغ مورد نیاز برای اجرایی شدن این طرح در بودجه 99 گنجانده باشد در غیر این صورت اجرایی شدن این طرح با اما و اگرهایی مواجه می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مفتح:

حذف یارانه بنزینی به بهانه مجموع درآمد خانوار غیرقابل قبول است

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: حذف یارانه معیشتی خانوارها به دلیل میزان درآمد کل خانوار، سازوکار مناسب و عادلانه ای نیست، زیرا شاید یک خانواده فرزندانی داشته باشد که شغل و درآمد دارند اما این فرزندان درآمد خود را برای تشکیل زندگی جدید و ازدواج پس انداز می کنند.
 عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

حذف یارانه به دلیل میزان درآمد کل خانوار مناسب نیست

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: حذف یارانه معیشتی خانوار‌ها به دلیل میزان درآمد کل خانوار، سازوکار مناسبی است.
 ذوالقدر مطرح کرد؛

افزایش وام ازدواج به ۵۰ میلیون تومان گام موثر مجلس برای تسهیل ازدواج جوانان

می متالز - سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: انتظار می‌رود وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی در صحن علنی مجلس مورد موافقت نمایندگان قرار گیرد تا مجلس بتواند گام موثری برای تسهیل ازدواج جوانان بردارد.
 کوچکی‌نژاد مطرح کرد:

استفاده از ارز ۴۲۰۰ تومانی برای خرید لوازم خانگی موردنیاز زوج‌های جوان

می متالز - عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ می‌گوید دولت باید از ارز ۴۲۰۰ تومانی به منظور تامین لوازم خانگی موردنیاز زوج های جوانان استفاده کند.
 کاظم زاده:

وام ازدواج زوجین در سال آینده ۱۰۰ میلیون تومان شد

می متالز - عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ گفت: بر اساس مصوبه امروز این کمیسیون، به هر یک از زوجین برای ازدواج، تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی ارائه خواهد شد.
 حسینی:

تحقق درآمدهای مالیاتی در سال ۹۹ غیرممکن است/ پایه های مالیاتی جدید وضع شود

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس می‌گوید از آنجایی که شیب مالیاتِ در نظر گرفته شده برای سال آینده بسیار تند است، تحقق آن غیرممکن به نظر می‌رسد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما