خبر
اقتصاد   مالیات  
بابایی صالح:

حقوق زیر ۵ میلیون تومان باید از مالیات معاف شود

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: با توجه به شرایط امروز اقتصادی و افزایش هزینه‌های زندگی، سقف معافیت مالیات کارمندان در لایحه بودجه ۹۹ باید ۵ میلیون تومان لحاظ شود.

به گزارش می متالز، روح‌اله بابایی صالح، در واکنش به اعمال معافیت مالیاتی کارمندان با سقف حقوق 3 میلیون تومان در لایحه بودجه 99، گفت: این اقدام به هیچ وجه منصفانه، منطقی و متناسب با هزینه‌های خانوار نیست و باید اصلاح شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سقف معافیت مالیاتی باید بر اساس خط فقر محاسبه شود، افزود: با توجه به شرایط امروز اقتصادی امروز، افزایش هزینه های زندگی، قیمت حامل‌های انرژی و مسکن و اجاره بها باید سقف مالیات کارمندان در لایحه بودجه 99 بر اساس خط فقر محاسبه شود.

وی بر این باور است که حقوق زیر 5 میلیون باید از مالیات معاف شود و دولت به گونه‌ای اقدام کند که افزایش حقوق کارمندان متناسب با تورم باشد و به کارگران هم توجه ویژه داشته باشد.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس دهم با تاکید بر اینکه افزایش حقوق کارمندان باید متناسب با واقعیت‌های جامعه باشد، تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی کارمندان از پس هزینه های زندگی برنمی‌آیند و باید به دنبال شغل دوم و سوم باشند تا بتوانند هزینه‌های زندگی خود را تامین کنند.

بابایی صالح افزود: البته حقوق کارمندان کلانشهرها هم کفاف هزینه‌های زندگی را نمی‌دهد بنابراین در لایحه بودجه باید نگاه ویژه‌ای را به آنها داشته باشیم تا بتوانند امورات زندگی خود را بگذارنند.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس، با یادآوری اینکه مجلس مانند همیشه در بودجه از کارمندان و کارگران حمایت می‌کند، گفت: می طلبد دولت در لایحه بودجه حمایت مناسبی را از کارمندان و کارگران داشته باشد تا نیازی به ورود مجلس نباشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 ساعت پنج و نیم عصر؛

حاتم خودشیرین!

می متالز - ساعت پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به حاتم‌های خودشیرینی که بر اموال ملت آتش می‌اندازند تا صدقه‌ای به‌نام رای جمع کنند تا طرح جدید بانک مرکزی و احتمال رد طرح حذف ۴ صفر از اسکناس‌ها و...
 نادری:

حساب‌های اجاره‌ای؛ ترفند جدید ثروتمندان برای فرار مالیاتی/ حساب‌های بانکی مشکوک پرتراکنش شناسایی شود

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: قطعا برای وصول مالیات از پردرآمدها نیازمند یک اقتصاد شفاف و شیشه ای هستیم، حال برای رفع معضل حساب های اجاره ای، بانک ها باید با همکاری دستگاه قضایی، نسبت به شفاف سازی وضعیت حساب های بانکی اقدام کنند.
 یادداشتی از نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران:

سرگیجه دولت در غیاب نفت

می متالز - دولت ایران در وضعیت بد مالی گرفتار شده و نیک می‌داند دستش به درآمد نفتی چندانی نخواهد رسید و به همین دلیل بی‌منطق و بی‌اعتنا به همه قاعده‌های تعامل با بخش خصوصی می‌خواهد این درآمد از دست رفته نفت را از طریق مالیات دریافت کند.
 پاپی زاده پاسخ داد؛

افزایش حقوق کارکنان با کدام منابع ممکن می شود؟

می متالز - عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ رسیدگی به معیشت اقشار کم درآمد جامعه را در اولویت کاری کمیسیون تلفیق عنوان کرد و گفت: افزایش پلکانی حقوق ها به منفع اقشار کم درآمد و دریافت مالیات از ملاکان، دو راه در نظر گرفته شده جهت کمک به اقشار کم درآمد جامعه است.
 ذوالقدر مطرح کرد؛

افزایش وام ازدواج به ۵۰ میلیون تومان گام موثر مجلس برای تسهیل ازدواج جوانان

می متالز - سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: انتظار می‌رود وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی در صحن علنی مجلس مورد موافقت نمایندگان قرار گیرد تا مجلس بتواند گام موثری برای تسهیل ازدواج جوانان بردارد.
 کوچکی‌نژاد مطرح کرد:

استفاده از ارز ۴۲۰۰ تومانی برای خرید لوازم خانگی موردنیاز زوج‌های جوان

می متالز - عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ می‌گوید دولت باید از ارز ۴۲۰۰ تومانی به منظور تامین لوازم خانگی موردنیاز زوج های جوانان استفاده کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما