خبر
اقتصاد   مالیات  
بابایی صالح:

حقوق زیر ۵ میلیون تومان باید از مالیات معاف شود

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: با توجه به شرایط امروز اقتصادی و افزایش هزینه‌های زندگی، سقف معافیت مالیات کارمندان در لایحه بودجه ۹۹ باید ۵ میلیون تومان لحاظ شود.

به گزارش می متالز، روح‌اله بابایی صالح، در واکنش به اعمال معافیت مالیاتی کارمندان با سقف حقوق 3 میلیون تومان در لایحه بودجه 99، گفت: این اقدام به هیچ وجه منصفانه، منطقی و متناسب با هزینه‌های خانوار نیست و باید اصلاح شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سقف معافیت مالیاتی باید بر اساس خط فقر محاسبه شود، افزود: با توجه به شرایط امروز اقتصادی امروز، افزایش هزینه های زندگی، قیمت حامل‌های انرژی و مسکن و اجاره بها باید سقف مالیات کارمندان در لایحه بودجه 99 بر اساس خط فقر محاسبه شود.

وی بر این باور است که حقوق زیر 5 میلیون باید از مالیات معاف شود و دولت به گونه‌ای اقدام کند که افزایش حقوق کارمندان متناسب با تورم باشد و به کارگران هم توجه ویژه داشته باشد.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس دهم با تاکید بر اینکه افزایش حقوق کارمندان باید متناسب با واقعیت‌های جامعه باشد، تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی کارمندان از پس هزینه های زندگی برنمی‌آیند و باید به دنبال شغل دوم و سوم باشند تا بتوانند هزینه‌های زندگی خود را تامین کنند.

بابایی صالح افزود: البته حقوق کارمندان کلانشهرها هم کفاف هزینه‌های زندگی را نمی‌دهد بنابراین در لایحه بودجه باید نگاه ویژه‌ای را به آنها داشته باشیم تا بتوانند امورات زندگی خود را بگذارنند.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس، با یادآوری اینکه مجلس مانند همیشه در بودجه از کارمندان و کارگران حمایت می‌کند، گفت: می طلبد دولت در لایحه بودجه حمایت مناسبی را از کارمندان و کارگران داشته باشد تا نیازی به ورود مجلس نباشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اثر کرونایی چین و اسپانیا بر بهای حامل‌های انرژی

می متالز - با وجود کند شدن روند ابتلا به کووید-۱۹ در آمریکا، همزمان موج دوم شیوع از اسپانیا در قاره اروپا تا چین در آسیا قدرت گرفته است.
 

سر گیجه در بازار حامل‌های انرژی

می متالز - به‌رغم وجود موارد بسیار ناامیدکننده در بازار، قیمت هر گالن بنزین در بازار با تبعیت از وضعیت نفت و کاهش ارزش دلار در روز جمعه یک سنت افزایش پیدا کرد.
 لطفی:

قانون اخذ مالیات از خانه های خالی نیازمند ضمانت اجرایی است / پیشنهاد قیمت منطقه‌ای برای مسکن

می متالز - عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اولین گام در اجرای قانون مالیات از خانه های خالی پیشگیری و الزام قانونی است.
 گودرزی مطرح کرد:

گشایش قفل مسکن و تعادل بخشی به قیمت اجاره بها با تحقق اخذ مالیات از خانه‌های خالی

می متالز - عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اخذ مالیات از خانه های خالی را در گشایش قفل مسکن و تعادل بخشی به قیمت اجاره بها موثر دانست.
 

معافیت مالیاتی شرکت‌های تازه وارد به بورس فقط برای سال ۹۹ است

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سازمان امور مالیاتی برای شرکت‌هایی که در سال 99 وارد بازار بورس شوند و حداقل 25 درصد از سهام شرکت خود را به صورت شناور عرضه کنند، متعرض حساب‌های سنوات گذشته آنها نخواهد شد و این مشوق و فرصت فقط تا انتهای سال 99 معتبر بوده و لازم است، واحدهای تولیدی از این فرصت بهره مند شوند.
 

کاهش دسته جمعی بهای حامل‌های انرژی

می متالز - ایالت‌هایی مانند تگزاس و کالیفرنیا در آمریکا که مصرف بنزین بالایی دارند شاهد رشد مجدد ابتلا به کووید-۱۹ هستند که تقاضا را کاهش می‌دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما