خبر
مواد معدنی   زمین شناسی  
گزارش 7 ماهه وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شد:

رشد 14 درصدی اشتغال پروانه های بهره برداری معادن

می متالز - میزان اشتغال پروانه های بهره برداری معادن در هفت ماه سال جاری با رشد بیش از 14 درصدی همراه شد. در همین حال صدور گواهی کشف و پروانه بهره برداری معادن کشور نیز افزایش یافت.

به گزارش می متالز، براساس گزارش 7 ماه 98 معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، میزان صدور گواهی کشف معادن کشور از ابتدای فروردین تا پایان مهر، 289 فقره بود. این رقم در مدت مشابه سال قبل، 282 فقره بود که حاکی از رشد 2.5 درصدی صدور گواهی کشف معادن است.

همچنین طی مدت مذکور، 333 فقره پروانه بهره برداری معدن صادر شد که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (332 فقره پروانه بهره برداری)، 3 دهم درصد افزایش یافت. افزون بر این، طی این مدت، 504 فقره پروانه اکتشاف صادر شد. این آمار در مدت مشابه سال گذشته، 593 فقره بود که حاکی از کاهش 15درصدی صدور پروانه اکتشاف است.

براساس این گزارش، میزان هزینه عملیات اکتشاف در بخش گواهی کشف طی 7 ماهه امسال، 496 میلیارد و 700 میلیون ریال بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (323 میلیارد ریال)، 53.8 درصد رشد یافت.

 

افزایش 14.2 درصدی اشتغال

طی 7 ماهه امسال، در بخش صدور پروانه بهره برداری، 2 هزار و 933 نفر اشتغال ایجاد شد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 2 هزار و 568 نفر بود که نشان دهنده افزایش 14.2 درصدی میزان اشتغال در این بخش است.

 

افزایش 97 درصدی وصول حقوق دولتی

افزون بر این، طی 7 ماهه سال 98، حدود 8 هزار و 656 میلیارد و 992 میلیون و 100 هزار ریال حقوق دولتی از معادن وصول شد که نسبت به رقم مدت مشابه سال 97 (4 هزار و 391 میلیارد و 222 میلیون و 400 هزار ریال)، حاکی از افزایش 97 درصدی است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

روحانی یک قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

می متالز - رئیس جمهور، یک قانون مصوب مجلس را برای اجرا به وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ کرد.
 وزیر صنعت:

از بهمن تا امروز خودروسازها افزایش قیمتی از طرف کارخانه نداشته اند/ افزایش قیمت ناشی از نوسانات بازار است

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از بهمن تا امروز خودروسازها افزایش قیمتی از طرف کارخانه نداشته اند و نوسانات بازار بوده که بیشتر از برخی اتفاقات نشئت گرفته و با افزایش تولید این مشکل برطرف می‌شود.
 وزیر صمت در دیدار با مدیران ارشد سازمان توسعه تجارت ایران؛

صادرات پیشران توسعه اقتصادی کشور است/ توسعه صادرات سخت ترین تحریم ها را نیز می شکند

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با مدیران ارشد سازمان توسعه تجارت ایران گفت: صادرات پیشران اقتصاد کشور است و از عوامل موثر در رونق تولید به شمار می آید.
 

تحریم‌ فلزات، فرصت‌سازی کرد/ مشکلی از بابت تامین ورقه خودرو نداریم

می متالز - مدیرکل صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) گفت: اعمال محدودیت برای صنایع فلزی معدنی نه تنها ایجاد مشکل‌ و محدودیت نکرد، بلکه فرصت‌هایی نیز ایجاد کرد تا توان تولید داخل افزایش یافته و به سمت بومی‌سازی حرکت کنیم.
 

اهداف پیش بینی شده در قانون ارتقا کیفی تولید خودرو محقق نشده است

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌گوید اهداف پیش بینی شده در قانون ارتقا کیفی تولید خودرو هنوز محقق نشده اما تلاش هایی برای تحقق آنها در حال انجام است.
 استان‌های اول و صنایع برتر برای سرمایه‌گذاران معرفی شد

ردیابی ۸ ماهه توسعه صنعتی

می متالز - صنایع جذاب برای سرمایه‌گذاران داخلی کدام است؟ از سوی دیگر کدام گروه‌های صنعتی در میانه پاییز توانسته‌اند با بالاترین سرمایه محقق شده به بهره‌برداری برسند؟
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما