خبر
مواد معدنی   زمین شناسی  
گزارش 7 ماهه وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شد:

رشد 14 درصدی اشتغال پروانه های بهره برداری معادن

می متالز - میزان اشتغال پروانه های بهره برداری معادن در هفت ماه سال جاری با رشد بیش از 14 درصدی همراه شد. در همین حال صدور گواهی کشف و پروانه بهره برداری معادن کشور نیز افزایش یافت.

به گزارش می متالز، براساس گزارش 7 ماه 98 معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، میزان صدور گواهی کشف معادن کشور از ابتدای فروردین تا پایان مهر، 289 فقره بود. این رقم در مدت مشابه سال قبل، 282 فقره بود که حاکی از رشد 2.5 درصدی صدور گواهی کشف معادن است.

همچنین طی مدت مذکور، 333 فقره پروانه بهره برداری معدن صادر شد که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (332 فقره پروانه بهره برداری)، 3 دهم درصد افزایش یافت. افزون بر این، طی این مدت، 504 فقره پروانه اکتشاف صادر شد. این آمار در مدت مشابه سال گذشته، 593 فقره بود که حاکی از کاهش 15درصدی صدور پروانه اکتشاف است.

براساس این گزارش، میزان هزینه عملیات اکتشاف در بخش گواهی کشف طی 7 ماهه امسال، 496 میلیارد و 700 میلیون ریال بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (323 میلیارد ریال)، 53.8 درصد رشد یافت.

 

افزایش 14.2 درصدی اشتغال

طی 7 ماهه امسال، در بخش صدور پروانه بهره برداری، 2 هزار و 933 نفر اشتغال ایجاد شد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 2 هزار و 568 نفر بود که نشان دهنده افزایش 14.2 درصدی میزان اشتغال در این بخش است.

 

افزایش 97 درصدی وصول حقوق دولتی

افزون بر این، طی 7 ماهه سال 98، حدود 8 هزار و 656 میلیارد و 992 میلیون و 100 هزار ریال حقوق دولتی از معادن وصول شد که نسبت به رقم مدت مشابه سال 97 (4 هزار و 391 میلیارد و 222 میلیون و 400 هزار ریال)، حاکی از افزایش 97 درصدی است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون طرح و برنامه وزارت صمت:

رشد تولید 22 محصول صنعتی در سه ماه اول سال 99/ رصد تولید در سامانه پایش

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: حدود 3 هزار واحد منتخب اصلی فعال صنعت و معدن بطور منظم تولیداتشان پایش و رصد می شود.
 

توسعه روابط اقتصادی در سایه توجه به زیرساخت‌های مرز ریمدان چابهار

می متالز - مدیرکل آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت ایران گفت: توجه به زیرساخت‌های مرز ریمدان چابهار موجب توسعه روابط اقتصادی و افزایش حجم تجارت و مبادلات بین ایران و پاکستان در محدوده دشتیاری سواحل مکران می‌شود.
 

افزایش 24.7 درصدی تعداد جواز تاسیس صادره در سه ماهه نخست سال 99/ رشد ۱۰۲ درصدی حجم سرمایه‌گذاری پروانه بهره برداری های صادره

می متالز - معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش ۲۴.۷ درصدی تعداد جواز های تاسیس صادره در سه ماه نخست امسال خبر داد.
 مدیرکل دفتر امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی وزارت صمت:

ایجاد رویکرد سیستماتیک در اجرا و نظارت بر امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی در وزارت صمت براساس برنامه جامع مدیریت HSEE/ ارزیابی مستمر و پایش عملکرد، نظارت بر حسن اجرای برنامه HSEE در واحدهای صنعتی و معدنی

می متالز - مدیرکل دفتر امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی وزارت صنعت، معدن و تجارت در تشریح برنامه جامع مدیریت HSEE تاکید کرد: هدف این برنامه ایجاد هماهنگی، هم افزایی و رویکرد سیستماتیک در اجرا و نظارت بر برنامه های امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی در وزارت صمت و سازمانهای تابعه و وابسته در راستای بهبود و ارتقای وضع موجود است.
 

۴ رویکرد وزارت صمت برای جهش تولید/ تلاش برای کاهش ۱۰ میلیارد دلاری واردات

می متالز - دبیر قرارگاه جهش تولید گفت: با استفاده از ظرفیت‌های داخلی، تکمیل طرح‌های نیمه تمام، فعال سازی ظرفیت‌ها و افزایش تولید در واحدهای صنعتی در واحدهای مختلف برای کاهش ۱۰ میلیارد دلار واردات برنامه ریزی شده است.
 معاون طرح و برنامه وزارت صمت اعلام کرد:

ثبت‌نام دستگاه‌های قاچاق استخراج رمز ارز از 25 مرداد ماه/ صدور 624 جواز تأسیس برای استخراج رمز ارز

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس مصوبه هیات دولت برای رفع مشکلات فعالان رمز ارز، به‌مدت یک‌ماه فرصت داده می‌شود که دستگاه‌های ماینر که از مبادی رسمی وارد نشده و قاچاق محسوب می‌شوند را به‌صورت خوداظهاری اعلام نمایند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما