خبر
فلزات گرانبها  
بر اساس اعلام رویترز؛

طلا ۱۴۶۱ دلار و ۱۶ سنت شد

می متالز - قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۴ درصد کاهش به ۱۴۶۱ دلار و ۱۶ سنت رسید.

به گزارش می متالز، در آستانه نشست سیاست گذاری بانک مرکزی آمریکا و در حالی که سرمایه گذاران به دنبال پاسخ این پرسش هستند که آیا دور بعدی تعرفه های آمریکا علیه کالاهای چینی هفته آینده اجرایی خواهد شد یا نه، قیمت طلا امروز اندکی کاهش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۴ درصد کاهش به ۱۴۶۱ دلار و ۱۶ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا امروز با ۰.۰۳ درصد افزایش به ۱۴۶۵ دلار و ۴۰ سنت رسید.

چین دیروز اعلام کرد که امیدوار است در زودترین زمان ممکن به یک توافق تجاری با امریکا دست یابد. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هم گفته واشنگتن به خوبی دارد در زمینه مذاکرات تجاری با چین پیش می رود. این مواضع در حالی اتخاذ شده که قرار است روز ۱۵ دسامبر آمریکا بر ۱۵۶ میلیارد دلار کالای چینی تعرفه جدید وضع کند.

در آستانه مشخص شدن سرنوشت تعرفه های جدید، انتخابات در انگلیس و نشست بانک های مرکزی آمریکا و اروپا در زمینه تعیین سیاست های پولی، ارزش دلار آمریکا و ین ژاپن روز سه شنبه بالا باقی ماند.

نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا اواخر امروز آغاز می شود. انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را در سطح ۱.۵ تا ۱.۷۵ درصد حفظ کند.

سرمایه گذاران همچنین نشست روز پنجشنبه بانک مرکزی اروپا را که اولین نشست با حضور کریستین لاگارد، رئیس جدید این بانک است از نزدیک دنبال می کنند.

بر اساس تحقیق فدرال رزرو نیویورک، انتظارات تورمی مصرف کنندگان آمریکایی در ماه نوامبر اندکی افزایش داشته و چشم انداز تورم این کشور در کوتاه مدت و میان مدت را از پایین ترین رقم ۵ سال گذشته بالاتر برده است.

پس از آنکه پکن به خریداران چینی پیشنهاد کرد که می توانند حداقل یک میلیون تن سویای بدون تعرفه از آمریکا خریداری کنند، وارد کنندگان چینی حداقل ۵ محموله فله سویا از آمریکا خریداری کرده اند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

۶ عاملی که احتمالا بر دلار و طلا اثر می‌گذارند

می متالز - نگرانی‌ها از تورم‌زا بودن بودجه سال آینده دولت و بازگشت ایران به لیست سیاه FATF دو عامل موثر در بازار ارز و افزایش تنش‌ها در خاورمیانه، رشد قیمت طلای جهانی به همراه محدودیت‌های خرید ارز و فاصله قیمت سکه با ارزش ذاتی آن چهار عامل موثر در بازار طلا هستند.
 

ویروس چینی بازارها را بهم ریخت / دلار به بالاترین سطح یک ماه اخیر رسید

می متالز - به‌ دنبال شیوع ویروس کرونا در چین، شاخص دلار امروز به بالاترین سطح یک ماه گذشته رسید. قیمت جهانی طلا هم تحت تاثیر همین اخبار به هزار و ۵۶۶ دلار در هر اونس افزایش یافت.
 آخرین وضعیت بازارها در امروز 98/11/01

طلا ارزان شد / روز ثبات قیمت در بازار خودرو و دلار / بورس نزولی ماند

می متالز - امروز در بازارهای ارز و خودرو ثبات نسبی قیمت‌ها حاکم بود. اما امروز قیمت طلا کمی ارزان شد و شاخص بازار سهام هم روند نزولی روز گذشته خود را تکرار کرد.
 

کاهش قیمت انواع سکه در بازار / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۱۱/۱

می متالز - قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف رشد بهای طلای جهانی، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به چهار میلیون و ۸۴۰ هزار تومان رسید.
 بانک‌های مرکزی نقش مهمی در آینده طلا خواهند داشت

ریسک بدهی‌ها، کاتالیزگر طلا

می متالز - طلا در روز دوشنبه با ۱۵/ ۰ درصد رشد به قیمت ۱۵۵۹ دلار رسید و هفته را با رشد قیمت آغاز کرد.
 در بازارهای جهانی؛

روند صعودی دلار متوقف شد

می متالز - پس از مقاومت دیروز، شاخص دلار در معاملات امروز افت کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما