خبر
فلزات گرانبها  
بر اساس اعلام رویترز؛

طلا ۱۴۶۱ دلار و ۱۶ سنت شد

می متالز - قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۴ درصد کاهش به ۱۴۶۱ دلار و ۱۶ سنت رسید.

به گزارش می متالز، در آستانه نشست سیاست گذاری بانک مرکزی آمریکا و در حالی که سرمایه گذاران به دنبال پاسخ این پرسش هستند که آیا دور بعدی تعرفه های آمریکا علیه کالاهای چینی هفته آینده اجرایی خواهد شد یا نه، قیمت طلا امروز اندکی کاهش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۴ درصد کاهش به ۱۴۶۱ دلار و ۱۶ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا امروز با ۰.۰۳ درصد افزایش به ۱۴۶۵ دلار و ۴۰ سنت رسید.

چین دیروز اعلام کرد که امیدوار است در زودترین زمان ممکن به یک توافق تجاری با امریکا دست یابد. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هم گفته واشنگتن به خوبی دارد در زمینه مذاکرات تجاری با چین پیش می رود. این مواضع در حالی اتخاذ شده که قرار است روز ۱۵ دسامبر آمریکا بر ۱۵۶ میلیارد دلار کالای چینی تعرفه جدید وضع کند.

در آستانه مشخص شدن سرنوشت تعرفه های جدید، انتخابات در انگلیس و نشست بانک های مرکزی آمریکا و اروپا در زمینه تعیین سیاست های پولی، ارزش دلار آمریکا و ین ژاپن روز سه شنبه بالا باقی ماند.

نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا اواخر امروز آغاز می شود. انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را در سطح ۱.۵ تا ۱.۷۵ درصد حفظ کند.

سرمایه گذاران همچنین نشست روز پنجشنبه بانک مرکزی اروپا را که اولین نشست با حضور کریستین لاگارد، رئیس جدید این بانک است از نزدیک دنبال می کنند.

بر اساس تحقیق فدرال رزرو نیویورک، انتظارات تورمی مصرف کنندگان آمریکایی در ماه نوامبر اندکی افزایش داشته و چشم انداز تورم این کشور در کوتاه مدت و میان مدت را از پایین ترین رقم ۵ سال گذشته بالاتر برده است.

پس از آنکه پکن به خریداران چینی پیشنهاد کرد که می توانند حداقل یک میلیون تن سویای بدون تعرفه از آمریکا خریداری کنند، وارد کنندگان چینی حداقل ۵ محموله فله سویا از آمریکا خریداری کرده اند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

عرضه فولاد، روی و طلا در بورس

می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز چهارشنبه 15 مردادماه میزبان عرضه 31 هزار و 394 تن سبد میلگرد، 5 هزار و 500 تن تیرآهن و 220 تن سبد تیرآهن مخلوط، 370 تن شمش روی و 5 کیلوگرم شمش طلا است.
 طی گزارشی بررسی شد؛

اونس طلا به چهار هزار دلار می‌رسد؟/ بررسی عوامل دخیل در اوج گرفتن قیمت فلز زرد

می متالز - کارشناسان اخیرا اذعان داشتند که با توجه به عوامل مختلفی همچون تولید واکسن ویروس کرونا و انتخابات ایالات متحده، قیمت طلا تا سه سال آینده ممکن است به کانال ۴هزار دلار در هر اونس نیز وارد شود.
 در ادامه اظهار نظر اخیر رییس بانک مرکزی، اتفاق افتاد:

سیر نزولی قیمت ها در بازار ارز و طلا

می متالز - رئیس کل بانک مرکزی گفته بود: در مدتی که شاهد نوسان بازار ارز هستیم، اقدامات زیادی انجام شده که در روزهای آینده نتایج آنرا مشاهده می‌کنیم. به مردم می‌گویم که نرخ ارز این چیزی که می‌بینید نیست و نرخ ارزی که در بازار است(دلار ۲۳- ۲۴ هزار تومانی) واقعی نیست.
 سقف حقیقی اونس کجاست؟

روتوش تورمی طلای جهانی

می متالز - محاسبات نشان می‌دهد قیمت کنونی اونس با احتساب تعدیل تورمی، بالاترین قیمت حقیقی اونس در طول تاریخ نیست.
 

اظهارات آذری جهرمی درباره درخواست وزارت ارتباطات برای رفع فیلتر توییتر

می متالز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از درخواست وزارتخانه متبوعش برای رفع فیلتر توییتر خبر داد.
 در معاملات امروز؛

قیمت طلا به بالاترین حد تاریخی خود رسید

می متالز - در معاملات امروز دوشنبه بازراهای جهانی قیمت هر اونس طلا به بالاترین قیمت تاریخی خود رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما