خبر
سنگ آهن  

سنگ آهن در راه صعود

می متالز - آخرین متوسط قیمت سنگ آهن وارداتی خلوص 62 درصد در چین حدود 5 دلار نسبت به جمعه اخیر بالا رفته 94.35 دلار هر تن خشک سی اف آر ثبت شده است.

به گزارش می متالز، قرارداد سواپ ژانویه نیز همین میزان رشد داشته 92.40 دلار هر تن خشک سی اف آر شنیده شد. فاکتور های مثبت اقتصاد کلان و پیش بینی افزایش خرید مصرف کننده های نهایی از بازار فولاد و سنگ آهن حمایت کرده است.

انتظار می رود با اقدامات اخیر بانک مرکزی چین برای تزریق نقدینگی به بازار از طریق اعطای وام های میان مدت به ارزش 300 میلیارد یوان ساخت سازهای زیربنایی بیشتر شود و تقاضای فولاد بالا بماند. مدتی است که فولادسازان چینی خرید های کلان برای تکمیل موجودی انبارها نداشته اند از این رو انتظار می رود تقاضا بهتر شود.

کد خبر: 72110
تاریخ: 1398/09/19 - 16:40
منبع: ایفنا

سنگ آهن وارداتی  قرارداد سواپ 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بازار سنگ آهن در چه حال است!

می متالز - دو روز گذشته قیمت سنگ آهن وارداتی در چین در ثبات بوده از یک طرف انتظارات مثبت بازار و از طرف دیگر رشد عرضه و تنش های سیاسی بر قیمت اثرات متقابل دارد.
 مدیرعامل خبر چادرملو داد:

صرفه جویی ارزی ۱۷ میلیارد دلاری "کچاد" برای صنایع فولادی/ دلایل

می متالز - مدیرعامل چادرملو در دفاع از موضع تولیدکنندگان سنگ آهنی از منطقی شدن نرخ فروش مواد اولیه فولاد از ۱۷ میلیارد دلار صرفه جویی ارزی این شرکت برای صنایع فولادی خبر داد.
 

تمایل به خرید، سنگ آهن را کمی بالا کشید

می متالز - آخرین قیمت سنگ آهن وارداتی خلوص 62 درصد در چین به بالای 100 دلار هر تن خشک سی اف آر بازگشت.
 

افزایش خرید ها از بازار سنگ آهن حمایت کرد

می متالز - روز گذشته در بازار واردات چین فعالیت خریداران مطلوب بود و ده محموله در بازار نقدی خریداری شد. بیش از یک میلیون تن سنگ آهن معامله شد و متوسط قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد یک دلار رشد روزانه داشته 102.50 دلار هر تن خشک سی اف آر ثبت شد.
 

سنگ آهن پس از نوسان جزیی مجددا کمی بالا رفت

می متالز - آخرین قیمت سنگ آهن وارداتی خلوص 62 درصد در چین روز جمعه 25 سنت رشد داشته 103 دلار هر تن سی اف آر ثبت شد. در حالی که روزهای اخیر جو بازار فولاد چین منفی شده بود با اعلام خبر حمایت 211 میلیارد دلاری بانک مرکزی چین از تجارت داخلی آن جو بازار محصولات فولادی نیز کمی بهتر شد. قیمت بیلت و میلگرد هم به ترتیب 4.2 دلار و 1.4 دلار بهبود داشت.
 گزارش هفتگی نشان داد؛

حاکم شدن جو منفی در بازارهای جهانی فولاد

می متالز - گزارش هفتگی بازارهای جهانی فولاد منتشر شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما