خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام   بانک ها  
ساعت پنج و نیم عصر؛

آواره بُن‌بست خصوصی‌سازی

می متالز - گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به سنگی که دیوانه‌ای در چاه خصوصی‌سازی انداخت تا بانکی که سوئیت و هتل خارجی می‌خرد.

به گزارش می متالز، با اینکه بیش از یک ماه از واگذاری مجدد هپکو به سازمان خصوصی سازی می گذرد، پای معاون رییس جمهور هم به بلاتکلیفی های شرکت هپکو باز شده و مهلت دو هفته ای برای تعیین تکلیف این شرکت در نظر گرفته شده است. اینجاست که سنگی را که یک دیوانه به چاه انداخته، صد نفر عاقل نمی توانند خارج کنند.

بازار داغ مالیات و حذف برخی معافیت‌های آن داغ بوده اما آقای خونسرد که این روزها کمتر فرصت مصاحبه دارد و به شکلی تریبون از او گرفته شده، به هر بهانه‌ای تیکه‌ای می‌اندازد و داغ جامعه را تازه‌تر می‌کند؛ این آقا در جدیدترین اظهار نظر گفته که حذف معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها، خیر؛ انتخابات نزدیک است.

بازار داغ سرمایه‌گذاری خارجی

گویا بانک پلاک ۱۸۷ خیابان مطهری در سال ۹۵ با هدف سرمایه گذاری!!! ۵ سوییت در یکی از هتل های لوکس کربلا خریده؛ آن هم به قیمت ۲.۲ میلیون دلار!
حالا اینکه کدام نهاد مجوز سرمایه گذاری بانک ها در کشورهای خارجی را صادر کرده، بماند؛ مهم این است که استفاده بعضی از ما بهتران از این سوییت ها فقط و فقط با هدف مشارکت سهامداران در ثواب زیارت است.

آوازخوان فراری

مدیرعامل یکی از شرکت های بورسی در روزهای اولیه حضورش در بازار سرمایه، آنقدر شعف مصاحبه داشت که هرروز نشست خبری ترتیب می داد و تا حوصله اش سر می رفت، در لایو شبکه های مجازی به سوالات سهامداران پاسخ می داد. اما کم کم مثل بعضی های دیگر، مسیر عدم شفافیت را برگزید و حالا سایه خبرنگاران را از دو فرسخی ببیند، فرار می کند. نه به آن شوری و نه به این همه بی نمکی...

دست‌انداز فروش

در دو سال اخیر بیش از آنکه واژه تحریم به گوش مان بخورد، واژه خود تحریمی توسط تولیدکنندگان و صادرکنندگان بکار برده می شود. دست اندازهای دولتی ها تمامی ندارد و هر روز محدودیت های جدیدی به واسطه سنگ اندازی آقایان، تولیدکنندگان و صادرکنندگان را تحت فشار قرار می دهد. اخیرا هم گفته اند با هزار بدبختی موفق به راهیابی به صادرات پلاسما شده بودیم، که جلوی آن را گرفتند. یکی از تولیدکنندگان هم گفته عطای تولید و صادرات را به لقایش بخشیدم و زین پس شغل شریف دلالی را ادامه خواهم داد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

معاونت نظارت مالی و خزانه داری وزارت اقتصاد، طی اطلاعیه ای از هشتمین مرحله عرضه اوراق مالی اسلامی در بازار بین بانكی و بازار سرمایه خبر داد

می متالز - بنا بر این اطلاعیه، در این مرحله از عرضه اوراق اسلامی که روز سه شنبه هفتم مرداد ماه صورت گرفت، مجموعاً مبلغ 047ر44 میلیارد ریال برای تامین مصارف بودجه عمومی دولت، تامین شده است.
 ساعت پنج و نیم عصر:

قوی ترین قانون طبیعت در بورس/فرصتی در غیبت چشم بادامی ها

می متالز - گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به نیم خیز مدیران برای جلوس بر صندلی نرم تر و فرصتی که با غیبت چشم بادامی ها ایجاد شده و...
 نقشه نیمروز 13 مرداد 99

تحلیل بورس امروز | دو روز پایانی/بورس تهران چه برنامه‌ای را در دستورکار دارد

می متالز - دادوستدهای امروز تحت تاثیر سامانه‌های معاملاتی بود. البته مدیریت بورس تهران از برنامه‌های جدید برای رفع مشکلات مربوط به سامانه‌های معاملات خبر داد.
 

ادامه اعتراضات کارگران هپکو/ خواسته معترضان؛ دریافت حقوق از طریق رونق کار!

می متالز - یکی از کارگران هپکو با اشاره به ادامه اعتراضات کارگران گفت: کارگران این شرکت به دنبال دریافت حقوق خود از طریق رونق کار و تولید در کارخانه هستند.
 

احیای شرکت هپکو با همکاری فولاد مبارکه و صنایع معدنی

می متالز - رئیس هیأت عامل ایمیدرو گفت: با حضور شرکت‌های بزرگ معدنی و شرکت فولاد مبارکه، هپکو دوباره احیا خواهد شد.
 

پذیره‌نویسی سهام و اولویت بازنشستگان

می متالز - شاروم، بورس، عرضه اولیه، سهام عدالت، شستا، سهام و خدمت اضافی جزو هشتگ‌های پرکاربرد کاربران شبکه اجتماعی توییتر در روز گذشته بودند. اینجا مروری داریم بر توییت‌های پربازدید که مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما