خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام   بانک ها  
ساعت پنج و نیم عصر؛

آواره بُن‌بست خصوصی‌سازی

می متالز - گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به سنگی که دیوانه‌ای در چاه خصوصی‌سازی انداخت تا بانکی که سوئیت و هتل خارجی می‌خرد.

به گزارش می متالز، با اینکه بیش از یک ماه از واگذاری مجدد هپکو به سازمان خصوصی سازی می گذرد، پای معاون رییس جمهور هم به بلاتکلیفی های شرکت هپکو باز شده و مهلت دو هفته ای برای تعیین تکلیف این شرکت در نظر گرفته شده است. اینجاست که سنگی را که یک دیوانه به چاه انداخته، صد نفر عاقل نمی توانند خارج کنند.

بازار داغ مالیات و حذف برخی معافیت‌های آن داغ بوده اما آقای خونسرد که این روزها کمتر فرصت مصاحبه دارد و به شکلی تریبون از او گرفته شده، به هر بهانه‌ای تیکه‌ای می‌اندازد و داغ جامعه را تازه‌تر می‌کند؛ این آقا در جدیدترین اظهار نظر گفته که حذف معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها، خیر؛ انتخابات نزدیک است.

بازار داغ سرمایه‌گذاری خارجی

گویا بانک پلاک ۱۸۷ خیابان مطهری در سال ۹۵ با هدف سرمایه گذاری!!! ۵ سوییت در یکی از هتل های لوکس کربلا خریده؛ آن هم به قیمت ۲.۲ میلیون دلار!
حالا اینکه کدام نهاد مجوز سرمایه گذاری بانک ها در کشورهای خارجی را صادر کرده، بماند؛ مهم این است که استفاده بعضی از ما بهتران از این سوییت ها فقط و فقط با هدف مشارکت سهامداران در ثواب زیارت است.

آوازخوان فراری

مدیرعامل یکی از شرکت های بورسی در روزهای اولیه حضورش در بازار سرمایه، آنقدر شعف مصاحبه داشت که هرروز نشست خبری ترتیب می داد و تا حوصله اش سر می رفت، در لایو شبکه های مجازی به سوالات سهامداران پاسخ می داد. اما کم کم مثل بعضی های دیگر، مسیر عدم شفافیت را برگزید و حالا سایه خبرنگاران را از دو فرسخی ببیند، فرار می کند. نه به آن شوری و نه به این همه بی نمکی...

دست‌انداز فروش

در دو سال اخیر بیش از آنکه واژه تحریم به گوش مان بخورد، واژه خود تحریمی توسط تولیدکنندگان و صادرکنندگان بکار برده می شود. دست اندازهای دولتی ها تمامی ندارد و هر روز محدودیت های جدیدی به واسطه سنگ اندازی آقایان، تولیدکنندگان و صادرکنندگان را تحت فشار قرار می دهد. اخیرا هم گفته اند با هزار بدبختی موفق به راهیابی به صادرات پلاسما شده بودیم، که جلوی آن را گرفتند. یکی از تولیدکنندگان هم گفته عطای تولید و صادرات را به لقایش بخشیدم و زین پس شغل شریف دلالی را ادامه خواهم داد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فولادی ها در بازار بورس رکورد زدند

می متالز - فولادی ها در معاملات بازار سرمایه در نخستین روز هفته رکورد زدند.
 ساعت پنج و نیم عصر؛

حاتم خودشیرین!

می متالز - ساعت پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به حاتم‌های خودشیرینی که بر اموال ملت آتش می‌اندازند تا صدقه‌ای به‌نام رای جمع کنند تا طرح جدید بانک مرکزی و احتمال رد طرح حذف ۴ صفر از اسکناس‌ها و...
 

دولت برای پنجمین بار آماده خروج از ترکیب سهامداری بیمه البرز شد

می متالز - سازمان خصوصی سازی برای پنجمین بار طی دو سال اخیر، شرایط و زمان عرضه بلوک ۱۷.۳۴ درصدی سهام بیمه البرز متعلق به دولت را اعلام کرد تا در صورت انجام از ترکیب سهامداری آن خارج شود.
 

عرضه سهام بلوکی ۳ شرکت دولتی از طریق بازار سرمایه

می متالز - سهام دولتی ۳ شرکت پالایش نفت تبریز، بیمه البرز و بیمه اتکایی امین به صورت عرضه بلوکی و عمده از طریق بورس و فرابورس ایران عرضه می‌شود.
 

تاخیر در عرضه اولیه در نتیجه طولانی شدن فرآیند آماده سازی شرکت ها

می متالز - معاونت نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس با اشاره به برگزاری جلسات هفتگی هیات پذیرش، گفت: بر طرف کردن برخی مشکلات از طرف شرکت های متقاضی پذیرش در بازار سرمایه منجر به طولانی شدن فرآیند رسیدگی شده است.
 در ۹ ماهه منتهی به آذرماه رخ داد؛

کسب بیش از ۶ هزار ریال سود خالص در"خراسان"

می متالز - شرکت پتروشیمی خراسان در دوره یاد شده، مبلغ ۶ هزار و ۴۷۰ میلیارد و ۹۲۵ میلیون ریال سود خالص کسب کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما