خبر
زغال سنگ   انرژی های تجدیدپذیر  

رشد 4.4 درصدی واردات زغال به هند

می متالز - صنایع فولاد هند از افزایش 4.4 درصدی واردات زغال به این کشور در فاصله 9 ماهه آوریل تا نوامبر 2019 خبر داد.

به گزارش می متالز به نقل از اکونومیک تایمز، واردات زغال به هند در فاصله آوریل تا نوامبر 2019 در مقایسه با دوره مشابه سال قبل با 4.4 درصد رشد به 161 میلیون و 430 هزار تن رسید.

بدین ترتیب انتظار می رود که واردات زغال هند در سال مالی جاری به 235 میلیون تن برسد.

هند تا زمانی که سوخت نیروگاه ها و شرکت های تولید فولاد خود را تغیر ندهد نیاز مبرمی به سوخت های فسیلی دارد و افزایش واردات زغال نیز در همین رابطه انجام می شود.

افزایش واردات سوخت های فسیلی به هند در حالی است که اغلب کشورهای تولید کننده فولاد به دنبال جایگزینی انرژی های تجدید پذیر بجای سوخت های فسیلی در صنایع خود هستند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

هیدروژن سبز و خیز اعراب برای حذف نفت

می متالز - هیدروژن سبز و قابلیت آن برای تبدیل شدن به سوخت بدون کربن موجب شده تا اعراب خلیج فارس در پی تولید این سوخت باشند، بطوری که گفته می شود تا 20 سال آینده هیدروژن سبز جای نفت را خواهد گرفت.
 

واردات زغال سنگ آمریکا به چین افزایش می یابد

می متالز - چین سال 2019 بیش از یک میلیون تن زغال سنگ از آمریکا وارد کرد که شامل تعرفه های وارداتی می شد ولی با زغال سنگ استرالیا، کانادا و روسیه رقابت داشت.
 

صادرات زغال‌سنگ استرالیا به چین در ماه نوامبر 31 درصد افت داشت

می متالز - محدودیت واردات زغال‌سنگ چین در پایان سال، بیشترین آسیب را به استرالیا وارد کرده است؛ سهم بازار استرالیا به سایر تامین‌کنندگان این بازار از جمله روسیه و مغولستان واگذار شده است، در حالی که این سهم قبلا در همین سال در اوج خود بود.
 

صرفه‌جویی ۳/۱ میلیارد متر مکعبی در مصرف گاز با انرژی های تجدیدپذیر

می متالز - انرژی‌های تجدید پذیر با سهمی بیش از ۸۰۰ مگاوات تاکنون در مصرف یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی و یک میلیارد متر مکعب آب صرفه‌جویی کرده‌اند.
 

رشد ناچیز واردات زغال سنگ اوکراین در 11 ماهه امسال

می متالز - در بین ماه های ژانویه تا نوامبر اوکراین درمجموع 19.1 میلیون تن زغال سنگ وارد کرد که تنها 0.04 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل داشت.
 

برتری قریب الوقوع انرژی های تجدید پذیر به زغال سنگ

می متالز - زغال سنگ ده ها سال سنگ بنایِ صنعت برق بود، اما ترکیبی از نگرانی های زیست محیطی، فرسوده شدن کارخانه ها و رقابت ها منجر به کاهش شدید مصرف زغال سنگ در آمریکا شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما