خبر
مسکن و ساختمان  

وام مسکن روستایی چقدر است؟

می متالز - حمید رضا سهرابی عنوان کرد: تسهیلات مسکن روستایی از ابتدا با پنج میلیون تومان شروع و اکنون به ۴۰ میلیون تومان رسیده، ضمن اینکه سود تسهیلات مسکن روستایی پنج درصد و زمان بازپرداخت این وام، ۱۵ ساله است.

به گزارش می متالز، حمید رضا سهرابی، مدیرکل دفتر معاونت مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، گفت: زمانی که طرح مقاوم سازی مسکن روستایی در سال ۱۳۸۴ در کشور کلید خورد، تنها هفت درصد واحدهای روستایی مقاوم بود.

وی افزود: این عدد با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده، تا سال ۱۴۰۵ به ۷۰ درصد خواهد رسید.

مدیرکل دفتر معاونت مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه تسهیلات مسکن روستایی از سال ۱۳۸۴ در روستاهای کشور جاری شده است، گفت: هم اکنون سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی با این ساز و کار در مناطق روستایی ساخته می‌شود.

وی اضافه کرد: تسهیلات مسکن روستایی از ابتدا با پنج میلیون تومان شروع و اکنون به ۴۰ میلیون تومان رسیده، ضمن اینکه سود تسهیلات مسکن روستایی پنج درصد و زمان بازپرداخت این وام، ۱۵ ساله است.

سهرابی توضیح داد: طیفی از جامعه هدف که بضاعت مالی مناسبی ندارند متأسفانه قادر به استفاده از این تسهیلات نبوده به همین دلیل تفاهم نامه‌ای بین سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن در هفت استان کشور منعقد شده است.

مدیرکل دفتر معاونت مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بر اساس این تفاهم، مقرر شده در مجموع ۳۲ هزار و ۴۴۰ واحد، از تسهیلات مسکن روستایی در سقف ۴۰ میلیون تومان با کارمزد پنج درصد و کمک بلاعوض در سقف ۲۵ میلیون تومان استفاده کنند.

وی همچنین افزود: مطابق برنامه طرح جامع مسکن و ماده ۵۹ برنامه ششم توسعه، احداث سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی تا افق ۱۴۰۵ در دستور کار است تا ضریب مقاوم سازی در این حوزه به ۷۰ درصد برسد.

سهرابی ادامه داد: مقاوم‌ سازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی یکی از طرح‌های موفق نظام جمهوری اسلامی ایران بوده که هر ساله با قوت و قدرت در کشور ادامه پیدا کرده است.

کد خبر: 77090
تاریخ: 1398/10/09 - 17:10
منبع: تجارت نیوز

حمید رضا سهرابی  مسکن روستایی  وام مسکن 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

عقب نشینی بورسی‌ها از وام مسکن

می متالز - بازار مسکن از دو ناحیه تقاضای خرید از سوی سهامداران و خرید و فروش اوراق، تحت تاثیر قرار گرفته است؛ با این حال اعمال محدودیت برای معاملات اوراق وام مسکن به کاهش قیمت «تسه» منجر شد
 وزیر سابق مسکن از غفلت دولت در سال ۹۶ می‌گوید

راه و بیراهه تنظیم بازار اجاره/ رابطه طلایی اجاره‌‌بهای ماهانه و قسط وام مسکن

می متالز - سیاست متعارف کشورها برای تنظیم حجم تقاضای اجاره و پیشگیری از رشد شدید اجاره بها تشریح شد. وزیر سابق مسکن (راه و شهرسازی) در گزارشی خطاب به مردم از رابطه معنادار اقساط وام خرید مسکن و اجاره بهای ماهانه گفته است. اگر صرفه در پرداخت قسط باشد، خانوارهای فاقد مسکن تلاش می‌کنند با اندوخته مالی، کمک اقوام و دریافت وام، صاحب خانه شوند؛ در غیر این‌صورت اجاره‌نشینی را ترجیح می‌دهند و فشار تقاضای اجاره باعث التهاب اجاره‌بها می‌شود. آخوندی نامه سال ۹۶ خود به روحانی را تشریح کرده است.
 رئیس‌کل بانک مرکزی:

تسهیلات مرابحه خرید کالا وخدمات به مستاجران واجد شرایط اعطا خواهد شد

می متالز - رئیس‌کل بانک مرکزی اعلام کرد: تسهیلات کمکی به مستأجران، تحت عنوان تسهیلات «مرابحه خرید کالا وخدمات» به محض اعلام مشخصات اشخاص واجد شرایط از سوی وزارت راه وشهرسازی، آغاز خواهد شد
 وضعیت پرداخت تسهیلات بانکی در بهار 1399

سهم سرمایه در گردش از تسهیلات بانکی 59.2 درصد رشد کرد

می متالز - آمارهای جدید بانک مرکزی از وضعیت پرداخت تسهیلات بانکی در فصل بهار امسال نشان می‌دهد بانک‌ها در سه‌ماهه امسال 224 هزار و 778 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده‌اند که 62.6 درصد از مجموع این رقم، در قالب سرمایه در گردش به بخش‌های مختلف اقتصادی پرداخت شده است. این رقم نسبت به سال قبل 59.2 درصد افزایش نشان می‌دهد.
 حسینی نشست امروز کمیسیون عمران مجلس را تشریح کرد:

بررسی برنامه تولید مسکن روستایی در کشور؛ افزایش سهم بنیاد مسکن در طرح اقدام ملی

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی سهم بنیاد مسکن از طرح ملی تولید حدود ۲۰۰ هزار مسکن روستایی است، در نشست امروز مقرر شد که سهم بنیاد در این حوزه تولید حدود ۴۰۰ هزار واحد مسکونی شود.
 قیمت اوراق مسکن به ۵۵ هزار تومان کاهش یافت

هزینه اوراق وام مسکن کاهش یافت

می متالز - قیمت اوراق مسکن که برای مدتی رو به افزایش بود و به ۸۰ هزار تومان رسیده بود، به محدوده ۵۵ هزار تومان بازگشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما