خبر
مسکن و ساختمان  

وام مسکن روستایی چقدر است؟

می متالز - حمید رضا سهرابی عنوان کرد: تسهیلات مسکن روستایی از ابتدا با پنج میلیون تومان شروع و اکنون به ۴۰ میلیون تومان رسیده، ضمن اینکه سود تسهیلات مسکن روستایی پنج درصد و زمان بازپرداخت این وام، ۱۵ ساله است.

به گزارش می متالز، حمید رضا سهرابی، مدیرکل دفتر معاونت مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، گفت: زمانی که طرح مقاوم سازی مسکن روستایی در سال ۱۳۸۴ در کشور کلید خورد، تنها هفت درصد واحدهای روستایی مقاوم بود.

وی افزود: این عدد با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده، تا سال ۱۴۰۵ به ۷۰ درصد خواهد رسید.

مدیرکل دفتر معاونت مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه تسهیلات مسکن روستایی از سال ۱۳۸۴ در روستاهای کشور جاری شده است، گفت: هم اکنون سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی با این ساز و کار در مناطق روستایی ساخته می‌شود.

وی اضافه کرد: تسهیلات مسکن روستایی از ابتدا با پنج میلیون تومان شروع و اکنون به ۴۰ میلیون تومان رسیده، ضمن اینکه سود تسهیلات مسکن روستایی پنج درصد و زمان بازپرداخت این وام، ۱۵ ساله است.

سهرابی توضیح داد: طیفی از جامعه هدف که بضاعت مالی مناسبی ندارند متأسفانه قادر به استفاده از این تسهیلات نبوده به همین دلیل تفاهم نامه‌ای بین سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن در هفت استان کشور منعقد شده است.

مدیرکل دفتر معاونت مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بر اساس این تفاهم، مقرر شده در مجموع ۳۲ هزار و ۴۴۰ واحد، از تسهیلات مسکن روستایی در سقف ۴۰ میلیون تومان با کارمزد پنج درصد و کمک بلاعوض در سقف ۲۵ میلیون تومان استفاده کنند.

وی همچنین افزود: مطابق برنامه طرح جامع مسکن و ماده ۵۹ برنامه ششم توسعه، احداث سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی تا افق ۱۴۰۵ در دستور کار است تا ضریب مقاوم سازی در این حوزه به ۷۰ درصد برسد.

سهرابی ادامه داد: مقاوم‌ سازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی یکی از طرح‌های موفق نظام جمهوری اسلامی ایران بوده که هر ساله با قوت و قدرت در کشور ادامه پیدا کرده است.

کد خبر: 77090
تاریخ: 1398/10/09 - 17:10
منبع: تجارت نیوز

حمید رضا سهرابی  مسکن روستایی  وام مسکن 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

جزئیات وام مسکن برای خانه‌های ۲۵ ساله

می متالز - جزئیات تسهیلات پرداختی ویژه شبکه بانکی بابت خرید خانه‌های «خیلی قدیمی» به تازگی مشخص شده، این وام ویژه که به دنبال صدور مجوز پرداخت وام جدید اوراق مسکن برای خانه‌های نوساز تا ۲۵ سال ساخت در شبکه بانکی رونمایی شده برای خرید املاک ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت به متقاضیان پرداخت می‌شود.
 

احتمال افزایش مبلغ وام مسکن یکم

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات پس‌انداز مسکن یکم از سوی وزارت راه و شهرسازی به بانک مرکزی ارائه شده و منتظر اعلام نتیجه هستیم.
 

تغییرات جدید در بازار مسکن / مسکن چه خواهد شد؟

می متالز - در شرایط فعلی که بازار مسکن در رکود سنگینی قرار دارد نمی‌توان انتظار داشت دست‌کم در کوتاه مدت و میان مدت قیمت اوراق با جهش همراه شود، اما در صورتی که در وضعیت اقتصادی و درآمدی خانوارها بهبود چشمگیری رخ دهد یا تغییراتی اساسی به منظور استطاعت‌پذیری وام مسکن صورت گیرد می‌توان انتظار داشت روند تحولات قیمتی اوراق با سرعت بیشتری پیش‌ رود که این سناریو نیز تقریبا بعید به نظر می‌رسد.
 

پرداخت وام مسکن توسط سایر بانک‌ها متوقف شد

می متالز - مدیرعامل بانک مسکن با تاکید بر اینکه افزایش سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق، مانع رکود بیشتر مسکن شده و قدرت خرید را تقویت می‌کند، گفت: عدم پرداخت تسهیلات مسکن از سوی سایر بانک‌ها به دلیل طولانی شدن بازگشت سرمایه است.
 

افزایش سقف وام مسکن، قیمت تسه را افزایش داد / رشد ۱۲ درصدی تسه آذر

می متالز - از چهارم دی ماه جاری، سقف اعتبار وام مسکن زوجین افزایش یافته و در همین راستا قیمت اوراق تسهیلات مسکن نیز در یک ماه اخیر با رشدی نسبی مواجه شده است.
 استطاعت پرداخت قسط برای خرید خانه در ۳۱ استان سنجش شد

فاصله مستاجران با وام مسکن/ توان خریداران مسکن برای قسط وام با خط‌کش اجاره‌بها ۵/ ۱ میلیون تومان است

می متالز - آزمون استطاعت‌پذیری وام جدید مسکن در ۳۱ استان نشان‌دهنده فاصله قابل توجه رقم اقساط ماهانه این وام با توانایی مالی متقاضیان مصرفی خرید مسکن در همه شهرهای کشور است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما