خبر
حمل و نقل  
با حضور رئیس جمهور افتتاح شد؛

خط تولید خودروی تجاری سنگین با نام «چاپار»

می متالز - حجت‌ الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور ظهر چهارشنبه خط تولید خودروی تجاری سنگین با نام اصیل ایرانی «چاپار» را در کیلومتر 30 اردبیل به مشگین‌شهر افتتاح کرد.

به گزارش می متالز، عملیات اجرایی این واحد تولیدی خودروسازی در سال 86 در زمینی به مساحت 50 هکتار آغاز شد و تولید خودروهای سنگین در 3 فاز برای این مجموعه پیش‌ بینی شده است که فاز اول این طرح امروز با حضور حسن روحانی افتتاح شد.

برای بهره‌ برداری فاز اول این طرح عظیم که به صورت کامل توسط بخش خصوصی اجرا می‌شود، 10 هزار میلیارد ریال هزینه شده و برای 1200 نفر اشتغال‌ زایی دارد.

پیش‌ بینی شده که در 4 سال آینده این طرح عظیم خودروسازی به صورت نهایی تکمیل و راه‌ اندازی شود که در آن صورت 5 هزار نفر در این واحد تولیدی مشغول به کار خواهد شد.

رئیس جمهور پس از رونمایی و افتتاح خط تولید کامیون چاپار از بخش‌های مختلف فاز یک این مجتمع تولیدی بازدید و با مهندسان و کارکنان این بخش گفتگوکرد.

حسن روحانی همچنین از نخستین کامیون چاپار تولید شده در این کارخانه رونمایی کرد.

رئیس جمهور بعد از افتتاح این کارخانه کامیون سازی به میان تعدادی از اهالی روستای ارباب کندی همجوار کارخانه که برای دیدار رییس جمهور و بیان مشکلاتشان حضور یافته بودند رفت و به‌ گرمی با انان سخن گفت و دستورات لازم را برای حل مشکلات مطرح شده صادر کرد.

مرتضی الله وردی مدیر عامل شرکت حدید مبتکران گزارشی از روند اجرای این طرح و مراحل تکمیل فاز اول و روند اجرای فازهای بعدی به رئیس جمهور ارایه کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اتصال معادن به بورس تهران

می متالز - با توجه به نشست مدیران و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه، وزارت صمت، بورس، ایمیدرو، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، سازمان زمین‌شناسی و خانه معدن و نتایج حاصل از این نشست می‌توان گفت، زمینه بورسی شدن معادن فراهم شده است.
 روحانی تاکید کرد:

توسعه‌بخشی اقتصاد در گرو مدیریت بازار سرمایه و افزایش عرضه‌های اولیه است

می متالز - رئیس جمهور مدیریت بازار سرمایه و افزایش عرضه های اولیه را اقدامی اصولی جهت ایجاد ثبات، توسعه و رونق بخشی به بازارهای مالی و اقتصاد دانست و به دو نکته در این خصوص تاکید ویژه کرد.
 روحانی در جلسه ستاد اقتصادی دولت:

اقتصاد بدون نفت، پایه ریزی شده است

می متالز - رییس جمهور گفت: بازی با قیمت ارز و سکه از متغیرهای اصلی عملیات روانی دشمن برای آشفته کردن اقتصاد کشور است.
 

حباب‌گیری از بورس فقط با «شستا»/ شرکت‌های عضو اتاق بازرگانی از پنجره واحد به بورس می‌آیند

می متالز - با وجودی‌که در اثر ورود نقدینگی به بازار‌های مالی سکه مرز ۹‌میلیون تومان را رد کرد و شاخص کل بورس روز گذشته با جهش نزدیک به ۶۵ هزار واحد رکورد یک‌میلیون و ۵۴۶ هزار واحد را زد، اما خبر چندانی از عرضه سهام شرکت‌های دولتی در بازار سرمایه نیست.
 

عزم دولت در راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی در پشت بام‌ها

می متالز - چند سالی است که توجه به انرژی‌های تجدیدپذیر بیشتر شده است؛ تاجایی که حتی دولت پیشنهادهایی را برای درآمدزایی مشترکان از پشت‌بام‌ها مطرح کرده و به تازگی نیز رییس جمهوری اعلام کرد که باید با توسعه تکنولوژی در این زمینه هر کسی بتواند پشت بام خانه خود را به یک نیروگاه خورشیدی تبدیل و برق مورد نیاز خود را تامین کند و مازاد آن را به دولت بفروشد.
 به منظور تسهیل شرایط عرضه سهام شرکت‌های فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال صورت گرفت:

دستور بورسی رییس جمهور به وزیر اقتصاد

می متالز - رئیس جمهور در جلسه ستاد اقتصادی دولت پس از استماع گزارش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ایجاد مشاغل جدید در دوره کرونا، لزوم استفاده از فرصت دوره کرونا برای توسعه دولت الکترونیک را ضروری خواند و بر ضرورت برنامه ریزی و آمادگی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات برای برگزاری فصل جدید تحصیل دانش آموزان و دانشجویان بر بستر شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما