خبر
جاده ای و پایانه ها  

یک بزرگراه و یک میدان در چابهار به نام سردار سلیمانی نامگذاری شد

می متالز - شهردار چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: بزرگراه سه راهی رمین به طرف گواتر و میدان هیات سه نفره در شهر چابهار با تصمیم شورای اسلامی شهر و شهرداری به نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شد.

به گزارش می متالز، محمدیونس حقانی اظهار داشت: در راستای گرامیداشت و یاد وخاطره سردار بزرگ اسلام نخستین بزرگراه در دست ساخت چابهار از سه راهی رمین به طرف گواتر بطول ۱۱۰ کیلومتربه نام این شهید والامقام نامگذار شد.

وی بیان کرد: این بزرگراه چابهار به طرف گواتر از نوار ساحلی گذر می کند و با چشم اندازهای زیبای دریا، کوه‌های مریخی، ساحل ماسه ای، صخره‌ای و عبور از روستاهای کمب، رمین، احمدآباد، پُشت، پسابندر و بریس به نقطه صفر مرزی ایران و پاکستان در منطقه گواتر ادامه دارد.

شهردار چابهار گفت: میدان ورودی شهر از سمت شهرستان‌های سرباز و ایرانشهر که تاکنون به میدان هیات سه نفره معروف بود و هر مسافر و گردشگری در ابتدای ورود به چابهار به این میدان می رسد نیز به نام سردار سپهبد شهید سلیمانی نام گذاری شد.

وی افزود: علاوه بر نامگذاری این ۲ مکان در طول هفته جاری مراسم متعددی در پاسداشت و گرامیداشت این سردار سرافراز از سوی ادارات و نهادها برگزار  و پلاکاردها، بنرها و فضاسازی‌های مناسب نصب و انجام شده است.

بندر چابهار در ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار گرفته و از بنادر مهم و یکی از مناطق آزاد کشور است.

کد خبر: 78906
تاریخ: 1398/10/17 - 20:32
منبع: تین نیوز

بندر چابهار  محمدیونس حقانی  حاج قاسم سلیمانی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تفاهم‌نامه ترانزیتی بندر چابهار با بخش خصوصی افغانستان امضا شد

می متالز - تفاهمنامه همکاری بندر چابهار و بخش خصوصی افغانستان در راستای ایجاد و گسترش همکاری‌های ترانزیتی و سرمایه گذاری به امضا رسید
 مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:

انعقاد تفاهم نامه ترانزیتی بندر چابهار با بخش خصوصی کشور افغانستان

می متالز - از تیر ماه امسال چهار کشتی حامل محموله های صرفا تراتزیتی افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی به مقصد هند و ۲ محموله خشکبار این کشور به بنادر چین منتقل شده است‌.
 

تکمیل راه آهن چابهار - سرخس شبکه ارتباطی گسترده‌ای را ایجاد می‌کند

می متالز - نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: تکمیل راه آهن چابهار - میلک - سرخس شبکه ارتباطی خوبی را ایجاد می‌کند و مایه برکات فراوان در جنوب شرق کشور خواهد بود.
 

معافیت‌های تعرفه‌ای ‌مواد معدنی ‌در بندر چابهار به سه ماه رسید

می متالز - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برای توسعه و تقویت مبادلات تجاری در بندر شهید بهشتی چابهار، معافیت‌های تعرفه‌ای ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.
 یوسفی:

سیاست گذاری دقیقی در حوزه توسعه بنادر وجود ندارد/توسعه بندر چابهار با چشم انداز همخوانی ندارد

می متالز - رئیس کمیته بنادر کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی سیاست گذاری دقیقی در حوزه توسعه بنادر و ایجاد کریدورهای جدید وجود ندارد، این در حالی است که ایران از نظر جغرافیایی و موقعیت توپوگرافی بسیار برجسته است.
 

۶۲۷ هزار تن کالای اساسی امسال وارد بندر چابهار شد

می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: امسال ۶۲۷ هزار تن انواع کالای اساسی از کشورهای مختلف سهم استان‌های شرقی کشور بود که در بندر شهیدبهشتی چابهار به وسیله کشتی‌های بزرگ پهلوگیری و تخلیه شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما