خبر
خودرو  
مدیرعامل سایپا:

تولید پراید متوقف شد / عرضه ۸ محصول جدید + زمان اجرای تجدید ارزیابی دارایی

می متالز - مدیرعامل سایپا از توقف تولید پراید۱۳۲، عرضه ۸ محصول جدید در سه سال آینده، اجرای برنامه افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی تا پایان سال، داخلی سازی دو قطعه مهم و زمان ورود به مرحله سودآوری خبر داد.

به گزارش می متالز، جواد سلیمانی در گردهمایی زنجیره تامین محصول جدید سایپا از آغاز تولید انبوه خودرو رهام در سال آینده خبر داد و گفت: در مرحله نخست ۱۲ هزار دستگاه از این محصول به بازار عرضه خواهد شد و طبق برنامه‌ در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ حدود ۷۰ و  ۱۰۰ هزار خودرو رهام تولید خواهد شد.

وی ادامه داد: دو محصول جدید دیگر در سال آینده و پنج محصول نیز در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ به بازار عرضه خواهیم کرد تا سبد محصولات سایپا کامل شود. تمام فرایند طراحی این محصولات توسط محققان و متخصصان فعال در این گروه و بدون دریافت کمک از خارج اجرا شده است. با هدایت ۹۵ درصد درآمدها به چرخه تولید، اجرای برنامه تجدید ارزیابی دارایی‌ها تا پایان سال و ایجاد انضباط مالی و کنترل هزینه‌های تولید، سایپا سال آینده از زیان خارج شده و وارد مرحله سودآوری خواهد شد.

این مقام مسوول افزود: در یک‌ سال گذشته با وجود همه مشکلات و محدودیت‌ها، تولید خودرو از روزانه کمتر از ۷۰۰ به ۲۰۰۰ دستگاه رسیده که بیانگر استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها است. سایپا قصد دارد از توانمندی‌های موجود برای تعمیق داخلی‌سازی محصول رهام استفاده کند. اکنون ۹۲ درصد از قطعات این خودرو داخلی‌سازی شده و آمادگی فراهم کردن زمینه لازم را برای تولیدکنندگان داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان برای ۸ درصد باقیمانده وجود دارد.

سلیمانی خواستار همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی در تولید گیربکس اتوماتیک شد و ادامه داد: با داخلی‌سازی قطعات انژکتور و کیسه ایمنی هوا (ایربگ) که جزو مهم‌ترین و پیچیده‌ترین قطعات بودند با همکاری طرف‌های ایرانی، تولید آنها را نهایی کردیم. تولید قطعات باکیفیت و برخوردار از قیمت رقابتی اولویت مهم سایپا در همکاری با قطعه‌سازان و شرکت‌های داخلی محسوب می‌شود.

وی گفت: هفته گذشته و ۱۰ روز زودتر از وعده داده شده تولید پراید۱۳۲ متوقف شد و طبق برنامه، خودروهای پراید ۱۱۱ و پراید ۱۳۱ هم در چند ماه آینده از چرخه تولید کنار گذاشته می‌شوند.

کد خبر: 79656
تاریخ: 1398/10/22 - 12:04
منبع: بورس پرس

توقف تولید پراید  جواد سلیمانی  سایپا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت اعلام کرد:

افزایش بیش از 20 درصدی تولید انواع خودرو در 4 ماهه امسال/ افزایش بیش از 33 درصدی تولیدات ایران خودرو و 7 درصدی سایپا

می متالز - مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت بیان کرد: در بازه زمانی 4 ماهه ابتدای امسال تا پایان تیرماه، 323 هزار و 663 دستگاه انواع خودرو تولید شد که با احتساب 268 هزار و 966 دستگاه خودروی تولیدی در تیرماه سال گذشته، افزایش 20.3 درصدی داشت.
 

نمونه‌سازی یک خودرو جدید داخلی

می متالز - مدیرعامل سایپا با بیان اینکه تاکنون ۳ دستگاه از محصول جدید سایپا به نام SP۱۰۰ نمونه‌سازی شده است، گفت: این خودرو تا پایان سال به تولید انبوه می‌رسد.
 

۲۷ شرکت به تابلو معاملات بازگشتند/ نوسان زیاد سهام بانک تجارت و سایپا

می متالز - امروز نماد ۲۷ شرکت بورسی و فرابورسی بعد از برگزاری مجمع و اعلام رویدادهای مهم و... باز و با رشد ۱۰ درصدی قیمت سهام بانک تجارت و افت بیش از ۵ درصدی سایپا همراه شد.
 27 سال با پراید

وداع خودروسازان با پراید

می متالز - پراید بعد از پیکان دومین خودرویی است که از چرخه صنعت خودروسازی کشور کنار گذاشته می‌شود و در آینده‌ای نزدیک باید منتظر وداع با خودروی 405 باشیم
 

صورت های مالی سایپا تصویب شد

می متالز - مجمع عادی بطور فوق العاده شرکت سایپا برگزار و صورت های مالی سال منتهی به اسفند ۹۸ مورد تصویب سهامداران قرار گرفت.
 

دو برنامه جدید در «خساپا»

می متالز - مدیرعامل سایپا با بیان اینکه تاکنون ۳ دستگاه از محصول جدید سایپا به نام SP۱۰۰ نمونه‌سازی شده است، گفت: این خودرو تا پایان سال به تولید انبوه می‌رسد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما