خبر
خودرو  
مدیرعامل سایپا:

تولید پراید متوقف شد / عرضه ۸ محصول جدید + زمان اجرای تجدید ارزیابی دارایی

می متالز - مدیرعامل سایپا از توقف تولید پراید۱۳۲، عرضه ۸ محصول جدید در سه سال آینده، اجرای برنامه افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی تا پایان سال، داخلی سازی دو قطعه مهم و زمان ورود به مرحله سودآوری خبر داد.

به گزارش می متالز، جواد سلیمانی در گردهمایی زنجیره تامین محصول جدید سایپا از آغاز تولید انبوه خودرو رهام در سال آینده خبر داد و گفت: در مرحله نخست ۱۲ هزار دستگاه از این محصول به بازار عرضه خواهد شد و طبق برنامه‌ در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ حدود ۷۰ و  ۱۰۰ هزار خودرو رهام تولید خواهد شد.

وی ادامه داد: دو محصول جدید دیگر در سال آینده و پنج محصول نیز در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ به بازار عرضه خواهیم کرد تا سبد محصولات سایپا کامل شود. تمام فرایند طراحی این محصولات توسط محققان و متخصصان فعال در این گروه و بدون دریافت کمک از خارج اجرا شده است. با هدایت ۹۵ درصد درآمدها به چرخه تولید، اجرای برنامه تجدید ارزیابی دارایی‌ها تا پایان سال و ایجاد انضباط مالی و کنترل هزینه‌های تولید، سایپا سال آینده از زیان خارج شده و وارد مرحله سودآوری خواهد شد.

این مقام مسوول افزود: در یک‌ سال گذشته با وجود همه مشکلات و محدودیت‌ها، تولید خودرو از روزانه کمتر از ۷۰۰ به ۲۰۰۰ دستگاه رسیده که بیانگر استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها است. سایپا قصد دارد از توانمندی‌های موجود برای تعمیق داخلی‌سازی محصول رهام استفاده کند. اکنون ۹۲ درصد از قطعات این خودرو داخلی‌سازی شده و آمادگی فراهم کردن زمینه لازم را برای تولیدکنندگان داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان برای ۸ درصد باقیمانده وجود دارد.

سلیمانی خواستار همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی در تولید گیربکس اتوماتیک شد و ادامه داد: با داخلی‌سازی قطعات انژکتور و کیسه ایمنی هوا (ایربگ) که جزو مهم‌ترین و پیچیده‌ترین قطعات بودند با همکاری طرف‌های ایرانی، تولید آنها را نهایی کردیم. تولید قطعات باکیفیت و برخوردار از قیمت رقابتی اولویت مهم سایپا در همکاری با قطعه‌سازان و شرکت‌های داخلی محسوب می‌شود.

وی گفت: هفته گذشته و ۱۰ روز زودتر از وعده داده شده تولید پراید۱۳۲ متوقف شد و طبق برنامه، خودروهای پراید ۱۱۱ و پراید ۱۳۱ هم در چند ماه آینده از چرخه تولید کنار گذاشته می‌شوند.

کد خبر: 79656
تاریخ: 1398/10/22 - 12:04
منبع: بورس پرس

توقف تولید پراید  جواد سلیمانی  سایپا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 قیمت خودرو در امروز 98/10/26

قیمت خودرو روز پنجشنبه / خودرو در مرز ثبات و گرانی + جدول قیمت

می متالز - بررسی و مقایسه قیمت خودروهای امروز پنجشنبه با آخرین لیست قیمت منتشر شده در گزارشات روزانه نشان می‌دهد؛ ۴۶ درصد از خودروهای مورد بررسی ثبات قیمت داشته‌اند و در مقابل۲۰ خودرو برابر با ۴۳ درصد افزایش قیمت داشته‌اند.
 قیمت خودرو در امروز ۹۸/10/24

قیمت انواع خودرو ارزان شد + جدول قیمت

می متالز - طبق بررسی‌های قیمت خودرو در امروز مشخص شد ۲۷ خودروی مورد بررسی در گزارش‌های روزانه کاهش قیمت داشتند. پژو پارس اتوماتیک (بارینگ) بیشترین کاهش قیمت را داشته است.
 

پیش‌ بینی قیمت تیبا در سال بعد

می متالز - کارشناس خودرو گفت: با توجه به این که تمام خودروها باید سال آینده با استاندارد یورو۵ تولید شوند قیمت خودرویی مانند تیبا احتمالا ۱۰ میلیون افزایش می‌یابد.
 

زمان‌های توقف تولید انواع پراید

می متالز - پراید ۱۳۲ تا پایان دی ماه سال جاری، پراید ۱۱۱ تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده و پراید ۱۳۱ به‌عنوان آخرین محصول این خانواده در پایان تیر ۹۹ از خطوط تولید سایپا خارج می‌شوند.
 

افزایش سرمایه خودروسازان تا یک ماه آینده

می متالز - بعد از این‌که شورای پول‌ و اعتبار تصویب کرد به هریک از دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا مبلغ ۲۵۰۰میلیارد تومان تسهیلات اعطا شود و ازسوی‌دیگر هیات‌دولت نیز آیین‌نامه معافیت مالیاتی افزایش سرمایه ناشی‌از تجدید ارزیابی دارایی‌ها را تصویب کرد.
 قیمت خودرو در امروز 98/10/23

سقف گرانی در بازار امروز خودرو؛ ۵۰۰ هزار تومان +جدول قیمت

می متالز - آخرین بررسی‌ها از قیمت خودروها در روز سه‌شنبه نشان می‌دهد، یک چهارم خودروهای مورد بررسی در گزارش‌های روزانه افزایش قیمت داشته‌اند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما