خبر
بورس و سهام   خودرو  
دبیر انجمن سازندگان قطعه سازان اعلام کرد:

پیش بینی زمان افزایش سرمایه مهم ایران‌ خودرو و سایپا/ پرداخت ۵ هزار میلیاردی

می متالز - دبیر انجمن سازندگان قطعه سازان با اعلام مصوبه پرداخت ۵ هزار میلیارد تومان به ایران‌ خودرو و سایپا، پیش بینی کرد این دو شرکت حداکثر تا بهمن‌ با اعمال افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی از زیان خارج شوند.

به گزارش می متالز، مازیار بیگلو با تایید مصوبه هفته گذشته شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش پنج هزار میلیارد تومانی حد اعتباری ایران خودرو و سایپا گفت: این دو شرکت زیان‌ده  و مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت هستند و از حدود چهار ماه پیش برنامه خروج از شمولیت این قانون را شروع و پیش بینی می‌شود حداکثر تا بهمن‌ماه با اعمال افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی از این ماده خارج شوند.

وی افزود: این مبلغ برای پرداخت بدهی به قطعه‌سازان با اولویت شرکت های خصوصی و غیر وابسته به ایران خودرو و ساییا بوده و پس از آن به قطعه‌ سازان زیرمجموعه ایران‌ خودرو و سایپا پرداخت می‌شود تا زمینه تولید چهار و سپس پنچ هزار دستگاه در روز فراهم شود.

این مقام مسوول ادامه داد: وزیر صنعت در جلسات متعدد با مسوولان بانک‌ مرکزی، شورای پول و اعتبار و نمایندگان مجلس به حمایت از صنعت خودرو و قطعه‌سازان پرداخت تا افزایش حد اعتباری پنج هزار میلیارد تومانی خودروسازان تصویب شد. مطالبات زنجیره تامین از خودروسازان به بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان رسیده که حداقل 7  تا 8 هزار میلیارد تومان آن سررسید شده است.

بیگلو با اشاره به اینکه در 1.5 سال گذشته و در نتیجه تحریم‌ها حدود ۱۰۰ هزار نفر در صنعت خودرو تعلیق شده بودند که با افزایش تولیدات به سرکار بازگشته اند، افزود: برآورد می‌شود حدود ۴۰ هزار نفر جذب شوند.  با بازگشت همه این نیروها، بار دیگر آمار سال ۹۶ صنعت قطعه‌سازی و اشتغال به کار حدود ۶۵۰ هزار نفری این صنعت تکرار خواهد شد.

وی درباره برنامه تولید محصول رهام توسط سایپا و جلسه دیروز برای زنجیره تامین هم توضیح داد: رهام پروژه ارزشمندی است که پلت‌فرم آن متعلق به سایپا بوده و قابلیت مونتاژ دو کلاس خودرو بر روی آن وجود دارد. این خودرو از استاندارد آلایندگی یورو ۵ برخوردار بوده و قادر به پاس کردن همه استاندارد های ۸۵ گانه مدنظر سازمان ملی استاندارد است.

بیگلو ادامه داد: رهام خودرویی است که با ۹۲ درصد داخلی‌سازی به بازار عرضه می‌شود. 8 درصد دیگر هم مربوط به قطعات های‌تک (HighTech) و ایمنی نظیر کامپیوتر خودرو، برخی قطعات ایربگ، ترمز ABS و سایر قطعات زیرمجموعه بوده اما  تاکید سایپا بر داخلی‌سازی همین 8 درصد با توان و قابلیت زنجیره تامین خودروسازان و شرکت‌های دانش‌بنیان است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در مجمع عمومی فوق‌العاده به تصویب رسید؛

افزایش سرمایه ۶۶ درصدی فولاد هرمزگان

می متالز - مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت فولاد هرمزگان در محل هتل هرمز بندرعباس برگزار شد و افزایش ۶۶.۸ درصدی سرمایه این شرکت با موافقت سهامداران به تصویب رسید تا این شرکت در کنار تامین مالی پروژه‌های داخلی، با تامین و تقویت سرمایه در گردش، به اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج وجه نقد از شرکت بپردازد.
 

فروش قسطی ۳ محصول ایران‌خودرو

می متالز - فروش اعتباری ایران خودرو از ساعت ۱۱ صبح چهارشنبه مورخ ۹۸/۱۰/۲۵ لغایت پنجشنبه مورخ ۹۸/۱۰/۲۶ تا زمان تکمیل ظرفیت آغاز شده است.
 قیمت خودرو در امروز 98/10/26

قیمت خودرو روز پنجشنبه / خودرو در مرز ثبات و گرانی + جدول قیمت

می متالز - بررسی و مقایسه قیمت خودروهای امروز پنجشنبه با آخرین لیست قیمت منتشر شده در گزارشات روزانه نشان می‌دهد؛ ۴۶ درصد از خودروهای مورد بررسی ثبات قیمت داشته‌اند و در مقابل۲۰ خودرو برابر با ۴۳ درصد افزایش قیمت داشته‌اند.
 کارشناس بازارسرمایه اعلام کرد:

پیش بینی ادامه روند صعودی شاخص و اثر افزایش سرمایه جذاب بر سه گروه

می متالز - کارشناس بازارسرمایه با پیش بینی ادامه روند صعودی شاخص در میان مدت گفت: افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی موجب رشد سهام گروه‌هایی مانند بیمه، بانک و خودرو خواهد شد.
 قیمت خودرو در امروز ۹۸/10/24

قیمت انواع خودرو ارزان شد + جدول قیمت

می متالز - طبق بررسی‌های قیمت خودرو در امروز مشخص شد ۲۷ خودروی مورد بررسی در گزارش‌های روزانه کاهش قیمت داشتند. پژو پارس اتوماتیک (بارینگ) بیشترین کاهش قیمت را داشته است.
 

طرح مشارکت در تولید ایران خودرو آغاز شد

می متالز - ایران خودرو شرایط طرح مشارکت در تولید دنا پلاس اتوماتیک توربو شارژ در دی ماه ۹۸ را اعلام کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما