خبر
سنگ آهن   گمرک  
مدیر کل گمرکات استان اصفهان خبر داد:

چین مقصد صادرات سنگ آهن استان اصفهان

می متالز - مدیر کل گمرکات استان اصفهان گفت: کشور چین مقصد سنگ آهن استان اصفهان بوده است و در ۹ ماه ابتدای امسال بالغ بر ۵۱ میلیون دلار ارزآوری به همراه داشته است.

به گزارش می متالز، رسول کوهستانی با اعلام اینکه در سال جاری جهت صادرات سنگ آهن عوارض صادراتی اخذ می شود، اظهار داشت: سنگ آهن با تعرفه ۲۶۰۱ در نظام هماهنگ طبقه بندی کالا (HS) در ۹ ماهه ابتدای سال جاری بالغ بر ۸۰۸ هزار و ۴۸۱ تن و به ارزش ۵۱ میلیون و ۴۹۰ هزار دلار از استان اصفهان صادر شده است.

وی افزود: مقصد ۹۸ درصد از صادرات ماده خام معدنی سنگ آهن از استان اصفهان به کشور چین بوده است.

 

ارزش صادرات سنگ آهن نه ماهه ابتدای سال بیش از ۱۴ میلیون بوده است

مدیرکل گمرکات استان اصفهان با بیان اینکه این میزان از صادرات در ۹ ماهه سال گذشته ۴۰۵ هزار و ۶۰۱ تن بوده است، تصریح کرد: ارزش صادرات سنگ آهن نه ماهه ابتدای سال ۱۳۹۷ به ارزش ۱۴ میلیون و ۵۱۸ هزار دلار بوده است.

کوهستانی بیان داشت: صادرات سنگ آهن از استان اصفهان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی ۱۰۰ درصد و از لحاظ ارزش ۳.۵ برابر رشد داشته است.

گفتنی است معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت در اواخر شهریورماه از ابلاغ بخشنامه اخذ عوارض ۲۵ درصدی برای صادرات مواد خام معدنی (سنگ آهن) به گمرک جمهوری اسلامی خبر داد که با واکنس فعالان بخش خصوصی و اتاق بازرگانی همراه شد؛ با توجه به نیاز صنایعی همچون ذوب آهن به سنگ آهن، صادرات این ماده خام معدنی از استان اصفهان انجام می شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کارشناس صنعت نفت تاکید کرد:

رونق صادرات فرآورده‌های نفتی با مصوبه مجلس

می متالز - نمایندگان خانه ملت در جلسه علنی یکشنبه ۲۹ دی ماه، ماده ۱۰ قانون مالیات بر ارزش افزوده را به تصویب رساندند. بر اساس این مصوبه، موارد زیر از پرداخت مالیات و عوارض معاف بوده و مالیات خرید نهاده‌های آن‌ها مسترد می‌شود.
 مدیرکل گمرکات استان اصفهان:

چین مقصد صادرات سنگ آهن استان اصفهان

می متالز - مدیرکل گمرکات استان اصفهان گفت: کشور چین مقصد سنگ آهن استان اصفهان بوده است و در ۹ ماه ابتدای امسال بالغ بر ۵۱ میلیون دلار ارزآوری به همراه داشته است.
 

افزایش قیمت سنگ آهن در استرالیا

می متالز - در معاملات امروز دوشنبه 13 ژانویه، قیمت سنگ آهن صادراتی از استرالیا افزایش یافت.
 در گزارشی تحلیلی _ آماری بررسی شد؛

تغییرات قیمتی کامودیتی‌های مهم در بازارهای جهانی

می متالز - قیمت فولاد ایران در ماه نوامبر روندی تقریبا افزایشی داشته و به حدود ۳۶۵ دلار در تن رسیده است.
 براساس آمار هشت ماهه؛

رشد ۴۶ درصدی ارزش صادرات سنگ آهن

می متالز - بر اساس جداول آماری برگرفته از گمرک جمهوری اسلامی ایران مجموع صادرات هشت ماهه امسال (منتهی به آبان) سنگ آهن به ۱۰ میلیون و ۶۰۹ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر ارزش ۴۶ درصد افزایش داشته است.
 طی هشت ماه گذشته:

صادرات سنگ آهن ۴۶ درصد بیشتر شد/ احتمال کاهش تا پایان سال

می متالز - هر چند حجم صادرات هشت ماهه سنگ آهن ۴۶ درصد بیشتر شده اما انتظار می ورد با ادامه اجرای دریافت عوارض، حجم صادرات این محصول تاپایان سال کاهش یابد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما