خبر
سنگ آهن   گمرک  
مدیر کل گمرکات استان اصفهان خبر داد:

چین مقصد صادرات سنگ آهن استان اصفهان

می متالز - مدیر کل گمرکات استان اصفهان گفت: کشور چین مقصد سنگ آهن استان اصفهان بوده است و در ۹ ماه ابتدای امسال بالغ بر ۵۱ میلیون دلار ارزآوری به همراه داشته است.

به گزارش می متالز، رسول کوهستانی با اعلام اینکه در سال جاری جهت صادرات سنگ آهن عوارض صادراتی اخذ می شود، اظهار داشت: سنگ آهن با تعرفه ۲۶۰۱ در نظام هماهنگ طبقه بندی کالا (HS) در ۹ ماهه ابتدای سال جاری بالغ بر ۸۰۸ هزار و ۴۸۱ تن و به ارزش ۵۱ میلیون و ۴۹۰ هزار دلار از استان اصفهان صادر شده است.

وی افزود: مقصد ۹۸ درصد از صادرات ماده خام معدنی سنگ آهن از استان اصفهان به کشور چین بوده است.

 

ارزش صادرات سنگ آهن نه ماهه ابتدای سال بیش از ۱۴ میلیون بوده است

مدیرکل گمرکات استان اصفهان با بیان اینکه این میزان از صادرات در ۹ ماهه سال گذشته ۴۰۵ هزار و ۶۰۱ تن بوده است، تصریح کرد: ارزش صادرات سنگ آهن نه ماهه ابتدای سال ۱۳۹۷ به ارزش ۱۴ میلیون و ۵۱۸ هزار دلار بوده است.

کوهستانی بیان داشت: صادرات سنگ آهن از استان اصفهان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی ۱۰۰ درصد و از لحاظ ارزش ۳.۵ برابر رشد داشته است.

گفتنی است معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت در اواخر شهریورماه از ابلاغ بخشنامه اخذ عوارض ۲۵ درصدی برای صادرات مواد خام معدنی (سنگ آهن) به گمرک جمهوری اسلامی خبر داد که با واکنس فعالان بخش خصوصی و اتاق بازرگانی همراه شد؛ با توجه به نیاز صنایعی همچون ذوب آهن به سنگ آهن، صادرات این ماده خام معدنی از استان اصفهان انجام می شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

وابستگی صادراتی سنگ آهن استرالیا به برزیل و چین/ تغییر هدف گذاری هایBHP ،Rio Tinto ،Fortescue Metals و Roy Hill

می متالز - شرکتهای معدنی سنگ آهن استرالیا در صورت کم شدن تاثیرات کووید-۱۹ بر بازار برزیل و کم شدن تنش های تجاری با چین به هدف ثبات تقاضا آماده هستند تا تولید را تقویت کنند.
 

رونق صادرات آهن و فولاد کشور با بازگشایی مرزهای خروجی

می متالز - مدیرکل گمرک اصفهان، از رشد قابل توجه صادرات محصولات فلزی، فرآورده‌های نفتی، محصولات لبنی و فرش خبر داد.
 

پرونده خودروهای دپویی باز است

می متالز - به‌دنبال انتشار اخباری از بسته شدن پرونده ترخیص خودروهای وارداتی دپو شده در گمرک، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با اشاره به اینکه تا پایان مدت مصوبه ترخیص خودروها، دو ماه دیگر باقی مانده است، به این موضوع واکنش نشان داد.
 

صدور 15 میلیون تن مازاد فولاد به ورود 6 تا 7 میلیارد دلار ارز می‌انجامد/ در صادرات فولاد راحت تر می‌توان تحریم‌ها را دور زد

می متالز - بحران ارزی که کشور امروز با آن رو‌به‌روست به سود تولیدکنندگان فولاد تمام شده، چون وزارت صمت برای کمک به تامین ارز موردنیاز کشور موانع پیش روی صادرات فولاد را برداشته تا حجم چشمگیر مازاد فولادی که در کشور وجود دارد، منبع تامین ارز شود.
 

قیمت سنگ آهن روند صعودی دارد

می متالز - قیمت سنگ آهن مسیر صعودی خود را ادامه داده است، و به بیش از ۱۰۳ دلار در هر تن و تقریباً بالاتر از ۱۰۰۰۰ دلار در ایالات متحده از زمانی که Vale خطر غیر فعال شدن معادن خود را پرچم گذاری کرده، رسیده است.
 جعفري طهرانی، كارشناس ارشد بازارهای بين الملل فولاد و سنگ آهن

عدم صادرات سنگ آهن باید به تفکیک عیار و کیفیت آن باشد/ در ایران با توجه به اینکه هماتیت عیار بالا نداریم امکان مخلوط سازی بطور خطی با درصد اختلاط متفاوت امکان پذیر نیست

می متالز - وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای حمایت از زنجیره فولاد و صنایع پایین‌دستی، صادرات سنگ‌آهن، کنسانتره و گندله که مورد استفاده تولیدکنندگان فولاد کشور قرار می‌گیرد را، صرفا با اخذ مجوز از معاونت امور معادن و صنایع معدنی این وزارتخانه و پرداخت عوارض مجاز دانست.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما