خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   صنعت   خودرو  
وزیر صمت در نشست با اتاق تعاون ایران اعلام کرد:

کمیته‌ای مشترک برای حل مشکلات تعاونی ها تشکیل می شود

می متالز - وزیر صمت گفت: قرار است کمیته‌ای مشترک با حضور اتاق تعاون تشکیل شود تا مسائل و مشکلات را پیگیری و حل و فصل کند و همچنین ما زیرساخت‌های سامانه‌ای لازم را نیز فراهم می‌آوریم.

به گزارش می متالز، در حاشیه نشست رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعضای اتاق تعاون ایران، رضا رحمانی در جمع خبرنگاران گفت: یکی از راهکارهای حل مشکلات در حوزه‌های اقتصادی حتماً استفاده از توان مردمی است و تعاونی‌ها گسترده‌ترین شبکه مردمی را از این نظر دارند.

رحمانی تنوع فعالیت‌ها در همه حوزه‌ها و گستردگی در سراسر کشور را دو ویژگی تعاونی‌ها دانست و افزود: به نقش و اهمیت تعاونی‌ها باور داریم و با اتاق تعاون مراودات نزدیکی داریم و با هم به تفاهم‌هایی نیز رسیدیم و می‌خواهیم از ظرفیت تعاونی‌ها از تولید تا توزیع بیشتر استفاده کنیم.

وی با اشاره به برخی همکاری‌ها با اتاق تعاون، گفت: در توزیع و تولید برخی اقلام در ماه‌های گذشته تجربیات موفقی با اتاق تعاون داشتیم و عملیاتی شدن موارد مطروحه در جلسه امروز نیز در روند کار بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

رحمانی در خصوص تسهیل امورات پیش روی تعاونی‌ها گفت: قرار است کمیته‌ای مشترک با حضور اتاق تعاون تشکیل بشود تا مسائل و مشکلات را پیگیری و حل و فصل کند و همچنین زیرساخت‌های سامانه‌ای لازم را نیز فراهم می‌آوریم.

وزیر صمت با اشاره به به کمبود لاستیک در سال جاری گفت: در موضوع لاستیک، اتاق تعاون و اتحادیه‌ها پای کار آمدند و به درخواست ما واردات را در این حوزه انجام دادند. البته امروز در تأمین لاستیک عموماً مشکلی نداریم، تولید را جدی گرفتیم و اخیراً یک واحد جدید تولید لاستیک سنگین را در اردبیل افتتاح کردیم.

رحمانی در ادامه افزود: قبلاً ۳۰ درصد از نیاز کشور در حوزه لاستیک در داخل تولید می‌شد که الآن این رقم به بالای ۵۰ درصد رسیده است و واحدهایی نیز که در دست احداث داریم این ظرفیت را بالاتر می‌برد تا به خودکفایی برسیم.

وی گفت: اتاق تعاون در حوزه توزیع برخی کالاها به ویژه لاستیک به خصوص لاستیک سنگین (که تاریخ انقضا دارند) می‌توانند ورود کنند و مسائل و مشکلات فرآروی آن‌ها را مورد پیگیری قرار می‌دهیم.

رحمانی در خصوص کارخانه‌هایی مانند هپکو و آذرآب گفت: مشکلات آذرآب کمتر بوده و در ماه‌های گذشته هم اقداماتی برای حل و فصل آن انجام شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، در پایان گفت: در خصوص هپکو نیز موضوع سفارش‌گیری انجام شد و سازمان راهداری، وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور، سازمان شهرداری‌ها و شرکت‌های معدنی بزرگ پای کارآمدند و قرار شد نیازهای خود را از هپکو تأمین کنند و با وجود این سفارشات هپکو به دوران رونق خود بازمی‌گردد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 وزیر صمت تاکید کرد:

ضرورت ارزیابی دقیق از شرایط تولید، توزیع و تامین مایحتاج مردم در سطح استان ها

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در گردهمایی روسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت کشور گفت: مرور برنامه ها در روزهای پایانی سال از لحاظ تامین و توزیع کالاهای اساسی و مایحتاج مردم، تنظیم بازار، حفظ وضعیت موجود تولید و اشتغال و سایر برنامه ها از جمله برنامه های اساسی این گردهمایی است.
 سرپرست معاونت حقوقی، مجلس و امور استانهای وزارت صمت:

سیل اخیر خسارتی به زیرساخت های صنعت و معدن در مناطق سیل زده نزد/ سازمان های صمت استانی بر اساس مسوولیت های اجتماعی برای کمک به مناطق سیل زده اعلام آمادگی کرده اند

می متالز - سرپرست معاونت حقوقی، مجلس و امور استانهای وزارت صمت گفت: با توجه به ارزیابی های انجام شده در سیل اخیر در حوزه زیرساختهای صنعت و معدن خساراتی نداشتیم.
 وزیر صمت تاکید کرد:

ظرفیت های فعال شده باید تقویت شوند/ توانایی عبور از شرایط سخت امروز را داریم

می متالز - وزیر صمت در گردهمایی روسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت کشور تاکید کرد: حتی اگر شرایط سخت تر از این نیز شود، باز امکانات و ظرفیت های لازم را برای عبور از موقعیت حاضر را داریم.
 

گزارش تصویری از یازدهمین نمایشگاه بین المللی سیمان، بتن، تکنولوژی های ساخت و ماشین آلات پیشرفته (2)

می متالز - یازدهمین نمایشگاه بین المللی سیمان، بتن، تکنولوژی های ساخت و ماشین آلات پیشرفته(ایران سمنتکس) از تاریخ ۲۴ تا ۲۷ دی ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار شد.
 همراه با شماره دوم «مس‌آباد» ضمیمه کودک و نوجوان؛

شماره تازه مجله «عصر مس» منتشر شد

می متالز - شماره تازه مجله «عصر مس» با صفحاتی ویژه به یاد سپهبد شهید «حاج‌ قاسم سلیمانی» و صفحاتی درخصوص سرمایه‌ گذاری و توسعه، با سردبیری «مجتبی احمدی» منتشر شد. همراه با انتشار این شماره، دومین شماره نشریه «مس‌ آباد» با سردبیری «لیلا ملت‌ دوست» نیز منتشر شد.
 

راهکار وزارت صمت برای کاهش قیمت خودرو

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ساخت قطعات در داخل که رشد تولید و کاهش قیمت خودرو را به دنبال خواهد داشت در دستور کار قرار دارد و در یکی، دو ماه گذشته تولید خودرو افزایش یافته و تلاش می‌شود این روند ادامه یابد و در نتیجه بر بازار خودرو تاثیر بگذارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما