خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   صنعت   خودرو  
وزیر صمت در نشست با اتاق تعاون ایران اعلام کرد:

کمیته‌ای مشترک برای حل مشکلات تعاونی ها تشکیل می شود

می متالز - وزیر صمت گفت: قرار است کمیته‌ای مشترک با حضور اتاق تعاون تشکیل شود تا مسائل و مشکلات را پیگیری و حل و فصل کند و همچنین ما زیرساخت‌های سامانه‌ای لازم را نیز فراهم می‌آوریم.

به گزارش می متالز، در حاشیه نشست رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعضای اتاق تعاون ایران، رضا رحمانی در جمع خبرنگاران گفت: یکی از راهکارهای حل مشکلات در حوزه‌های اقتصادی حتماً استفاده از توان مردمی است و تعاونی‌ها گسترده‌ترین شبکه مردمی را از این نظر دارند.

رحمانی تنوع فعالیت‌ها در همه حوزه‌ها و گستردگی در سراسر کشور را دو ویژگی تعاونی‌ها دانست و افزود: به نقش و اهمیت تعاونی‌ها باور داریم و با اتاق تعاون مراودات نزدیکی داریم و با هم به تفاهم‌هایی نیز رسیدیم و می‌خواهیم از ظرفیت تعاونی‌ها از تولید تا توزیع بیشتر استفاده کنیم.

وی با اشاره به برخی همکاری‌ها با اتاق تعاون، گفت: در توزیع و تولید برخی اقلام در ماه‌های گذشته تجربیات موفقی با اتاق تعاون داشتیم و عملیاتی شدن موارد مطروحه در جلسه امروز نیز در روند کار بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

رحمانی در خصوص تسهیل امورات پیش روی تعاونی‌ها گفت: قرار است کمیته‌ای مشترک با حضور اتاق تعاون تشکیل بشود تا مسائل و مشکلات را پیگیری و حل و فصل کند و همچنین زیرساخت‌های سامانه‌ای لازم را نیز فراهم می‌آوریم.

وزیر صمت با اشاره به به کمبود لاستیک در سال جاری گفت: در موضوع لاستیک، اتاق تعاون و اتحادیه‌ها پای کار آمدند و به درخواست ما واردات را در این حوزه انجام دادند. البته امروز در تأمین لاستیک عموماً مشکلی نداریم، تولید را جدی گرفتیم و اخیراً یک واحد جدید تولید لاستیک سنگین را در اردبیل افتتاح کردیم.

رحمانی در ادامه افزود: قبلاً ۳۰ درصد از نیاز کشور در حوزه لاستیک در داخل تولید می‌شد که الآن این رقم به بالای ۵۰ درصد رسیده است و واحدهایی نیز که در دست احداث داریم این ظرفیت را بالاتر می‌برد تا به خودکفایی برسیم.

وی گفت: اتاق تعاون در حوزه توزیع برخی کالاها به ویژه لاستیک به خصوص لاستیک سنگین (که تاریخ انقضا دارند) می‌توانند ورود کنند و مسائل و مشکلات فرآروی آن‌ها را مورد پیگیری قرار می‌دهیم.

رحمانی در خصوص کارخانه‌هایی مانند هپکو و آذرآب گفت: مشکلات آذرآب کمتر بوده و در ماه‌های گذشته هم اقداماتی برای حل و فصل آن انجام شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، در پایان گفت: در خصوص هپکو نیز موضوع سفارش‌گیری انجام شد و سازمان راهداری، وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور، سازمان شهرداری‌ها و شرکت‌های معدنی بزرگ پای کارآمدند و قرار شد نیازهای خود را از هپکو تأمین کنند و با وجود این سفارشات هپکو به دوران رونق خود بازمی‌گردد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نامه‌نگاری ایمیدرو با خانه معدن/ ماشین‌آلات معادن از هپکو تأمین شود

می متالز - رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی در نامه‌ای به رئیس خانه معدن، استفاده حداکثری از امکانات شرکت هپکو برای تأمین قطعات و تعمیر ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش معدن را خواستار شد.
 صلاحی:

انتقال هپکو به ایمیدرو منتظر مصوبه هیات وزیران است/ عدم رونق تولید تحت تاثیر مسائل کارگری!

می متالز - سخنگوی کمیته بررسی واگذاری هپکو با اشاره به اینکه عدم رونق تولید در این کارخانه تحت تأثیر مسائل کارگری است، گفت: انتقال شرکت به ایمیدرو منتظر مصوبه هیات وزیران است.
 

نامه‌نگاری ایمیدرو با خانه معدن/ ماشین‌آلات معادن از هپکو تأمین شود

می متالز - رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی در نامه‌ای به رئیس خانه معدن، استفاده حداکثری از امکانات شرکت هپکو برای تأمین قطعات و تعمیر ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش معدن را خواستار شد.
 سخنگوی کمیته بررسی واگذاری هپکو مطرح کرد؛

واگذاری هپکو در انتظار مصوبه هیات وزیران

می متالز - جواد صلاحی گفت: در حال حاضر برای اینکه سهام هپکو به وزارت صنعت، معدن و تجارت منتقل شود باید مصوبه هیات وزیران صادر شود که در شرایط کنونی کارهای آن در حال انجام است و در مرحله فرایند ارزیابی کارشناسی است.
 

هپکو در پیچ و خم تصمیم گیری/ ساز و کار بازگشت به دولت شفاف نیست

می متالز - شرکت هپکو در حالی در آستانه سومین واگذاری قرار دارد که اینبار در حال بازگشت به دولت است و به جهت شفاف نبودن شرایط واگذاری مشخص نیست با این اقدام، بار دیگر به رونق قبلی خود بازمی‌گردد یا خیر.
 در گفتگو با نمایندگان مجلس مطرح شد؛

هپکو یک روز هم نباید تعطیل شود/ کشور نیازمند تولید ماشین آلات راه سازی است

می متالز - سه تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به ضرورت تسریع در حل مشکلات شرکت هپکو به ورود و توجه ویژه مجلس به مشکلات ناشی از خصوصی سازی های غیراصولی در این واحد تولیدی تاکید کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما