خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   صنعت  

هپکو سفارش گرفت/ کارخانه بزودی در مدار تولید قرار می‌گیرد

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه نشست با تعاونگران در اتاق تعاون، گفت: مشکل کارخانه هپکو با دریافت سفارش از داخل بزودی حل شده و کارخانه به مدار تولید برمی‌گردد.

به گزارش می متالز، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز در جمع تعاونگران در محل اتاق تعاون ایران به همراه معاونان خود حاضر شد و در این نشست راه‌های مشارکت بخش تعاونی در تولید، توزیع و صادرات مورد بررسی قرار گرفت. 

رحمانی پس از این دیدار در جمع خبرنگاران حاضر شده و در پاسخ به پرسش خبرنگار که چه راهکاری برای حل مشکل تولید در کارخانه‌هایی مانند هپکو و آذراب درنظر دارید، گفت: مشکل آذراب البته کمتر است، اما در مورد هپکو هم اقداماتی انجام شده و مهمترین کار، سفارش‌گیری برای تولید ماشین‌آلات راهسازی بود. در این زمینه سازمان راهداری، سازمان‌های راه و شهرسازی، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و شرکت‌های معدنی بزرگ پای کار آمدند که نیاز ماشین‌آلات خود را از طریق هپکو تأمین کنند. 

به گفته وزیر صنعت، با دریافت سفارش برای ساخت ماشین‌آلات، هپکو دوباره به مدار تولید برمی‌گردد و راه رونق تولید خود ر ادامه می‌دهد. 

بیش از میزان مورد نیاز لاستیک سنگین وارد شد

وزیر صنعت همچنین در مورد مشکل تأمین لاستیک خودروهای سنگین، گفت: سال قبل بحرانی در توزیع لاستیک خودروهای سنگین بود که اتاق تعاون و اعضای تعاونی‌ها پای کار آمدند، واردات لاستیک انجام شد. امروز در تأمین لاستیک خودروهای سنگین عموماً مشکلی نداریم.

وی تاکید کرد: امروز در تأمین انواع لاستیک‌ها مشکلی نداریم، اما یک واحد تولید لاستیک برای خودروهای سنگین در اردبیل راه‌اندازی شد. تولید لاستیک قبلاً در ایران 30 درصد بود، الان بالای 50 درصد تولید لاستیک در داخل کشور است و امروز حتی تعاونی‌ها می‌گویند به قدری لاستیک زیاد وارد شده است که در انبارها مانده و تاریخ مصرف آن رو به اتمام است و لاستیک اتوبوس و کامیون با نظر وزارت راه بین متقاضیان توزیع می‌شود. 

رحمانی همچنین گفت: یکی از راه‌های حل مشکلات اقتصادی این است که از توان مردمی و تعاونی‌ها استفاده شود که گسترده‌ترین شبکه توزیع در کشور دراختیار تعاونی‌ها است و امروز وزارت صنعت با اتاق تعاون مراودات گسترده‌ای دارد و برای ارزیابی و راه‌های استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها تولید و توزیع در اتاق تعاون جلسه‌ای برگزار کرده‌ایم. 

وی همچنین از تشکیل کمیته‌ای با همکاری اتاق تعاون خبر داد که راه‌های گسترش صادرات و تولید به وسیله تعاونی‌ها را بررسی کند.

کد خبر: 79981
تاریخ: 1398/10/21 - 13:50
منبع: خبرگزاری فارس

هپکو  رضا رحمانی  آذرآب 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کارگران در سومین روز تجمع؛

«هپکو» اسباب معامله و رد دیون دولت شده است

می متالز - حدود ۳۰۰ نفر از کارگران شرکت هپکو در سومین روز از اعتراضات صنفی خود، دوشنبه/۱۳ مرداد در محوطه شرکت و زیرپل شهید بختیاری تجمع کردند.
 

کارگران تشنه کارند/ خط تولید «هپکو» در انتظار تحقق وعده مسوولان

می متالز - شرکت «هپکو» که تا همین دو دهه گذشته غول صنعت ایران و قطب تولید ماشین‌آلات راهسازی در خاورمیانه بود، کارگرانش همچنان سالن‌های مملو از سکوت و خالی از تولید را نظاره‌گر هستند.
 

انتقاد کارگران از نحوه مدیریت هپکو/ بلاتکلیفی کارگران

می متالز - رئیس شورای کار شرکت هپکو با انتقاد از نحوه مدیریت این مجموعه به لزوم تغییر وضعیت این واحد صنعتی تاکید کرد.
 در گفتگو با مدیرعامل و اعضای شورای کار هپکو اراک مطرح شد؛

دولت برای احیای هپکو مصمم نیست/ اعتراض کارگران به عدم وجود تولید و حقوق معوق است

می متالز - طی روزهای اخیر کارگران شرکت هپکوی اراک به دنبال عدم وجود تولید در هپکو، دوماه حقوق معوقه و کاهش برخی مزایا توسط مجموعه‌ی مدیریتی این شرکت اعتراضاتی داشتند که برای پیگیری بیشتر این موضوع طی تماس‌هایی با مدیرعامل هپکو اراک و کلیه‌ی اعضای شورای اسلامی کار این شرکت آخرین وضعیت این واحد تولیدی را مورد بررسی قرار داده‌ایم.
 

ادامه اعتراضات در هپکو/ کارگران خواستار عزل مدیران ناتوان شرکت هستند

می متالز - اعتراضات کارگران هپکو به بلاتکلیفی این شرکت امروز نیز ادامه یافت و کارگران خواستار عزل مدیران ناتوان این شرکت شدند.
 در دومین روز اعتراض صنفی مطرح شد؛

کارگران هپکو را تنها گذاشته‌اند/ کسی نمی‌داند چه بلایی بر سرمان می‌آید

می متالز - حدود 200 نفر از کارگران شرکت هپکو، برای دومین روز متوالی، یکشنبه/12 مرداد در محوطه شرکت و زیر پل شهید بختیاری تجمع کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما