خبر
آهن و فولاد   مواد معدنی  
در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد عنوان شد

مدیرعامل فولاد مبارکه: در بومی سازی، از ساخت قطعات به سمت فرآیند سازی ارتقا پیدا کنیم/ با توجه به حمایت های ایمیدرو، حداکثر اثرگذاری در بومی سازی را ایجاد کنیم

می متالز - مدیر عامل فولاد مبارکه گفت: مسیر بومی سازی صنعت فولاد، از این پس باید از قطعه سازی به سمت فرآیندسازی ارتقا پیدا کند.

به گزارش می متالز، حمیدرضا عظیمیان که امروز در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد سخن می گفت، تصریح کرد: فولاد مبارکه طی سال های ۸۱ تا ۹۸ حدود ۳۸۸۰ قطعه اصلی را با کمک سازندگان و بخش خصوصی بومی کرد و در این روند، حدود ۵۶۰۰ میلیارد تومان صرفه جویی مالی حاصل شد.

وی ادامه داد: طی ۳۰ سال فعالیت فولاد مبارکه، حدود ۱۱۰ میلیون تن محصول تولید شده و با توجه به ظرفیت این مجتمع، باید از قطعه سازی به فرآیندسازی ارتقا پیدا کنیم.

عظیمیان تاکید کرد: از این رو نقشه راه ۵ تا ۷ ساله برای دستیابی به دانش بومی از کنسانتره تا تولید ورق اجرا می شود.

وی افزود: در این نقشه راه، شرکت های دانش بنیان، پارک های علم و فناوری، دانشگاه های فنی و صنعتی، سازندگان قطعات و افرادی که دل در گرو بومی سازی صنعت فولاد دارند، حضور می یابند.

مدیر عامل فولاد مبارکه با اشاره به حمایت های ایمیدرو از بومی سازی، تاکید کرد: با توجه به حمایت های ایمیدرو به ویژه رییس هیات عامل این سازمان و همچنین اقدام ارزنده انجمن تولیدکنندگان فولاد از بومی سازی، باید بتوان حداکثر اثرگذاری در این بخش را ایجاد کرد.

عظیمیان خاطر نشان کرد: از جمله اقدامات در حال انجام در شرکت فولاد مبارکه، ساخت دستگاه "اسکین پس" به عنوان یکی از قطعات ضروری است که بخش مهندسی آن به اتمام رسیده است. وی افزود: در حال حاضر قطعات مورد نیاز، فهرست بندی شده و قرار است درخواست تولید،‌ بین سازندگان توزیع شود. وی یادآور شد: این دستگاه در بخش نورد سرد به کار گرفته خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

توسعه صنعت مس در مسیر مقابله با تحریم

می متالز - تحریم‌های ظالمانه دشمن، در حالی صنعت مس را هدف گرفته است که این صنعت روند توسعه و افزایش سرمایه‌گذاری را دنبال کرده و به افزایش ۱۰ هزار میلیارد تومانی سرمایه، برای اجرای ۱۰ طرح جدید برای امسال می‌اندیشد.
 

شستا توانایی راه‌اندازی و توسعه هپکو را ندارد

می متالز - نایب‌رئیس شورای اسلامی کار شرکت هپکو با بیان اینکه شستا توانایی راه‌اندازی و توسعه هپکو را ندارد گفت: با توجه به شرکت‌های تابعه شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی در حوزه‌های داروسازی، سیمان و غیره، به‌درستی می‌توان تشخیص داد که مجموعه شستا هیچ‌گونه ارتباط تخصصی با مجموعه ماشین‌آلات راهسازی ندارد.
 

انتقاد نماینده مجلس و استاندار اراک از واگذاری هپکو به شستا

می متالز - نماینده مجلس و استاندار اراک با انتقاد از بی‌برنامگی دولت در تصمیم گیری ها و واگذاری هپکو به سازمان تامین اجتماعی توضیخاتی دادند.
 

بهینه سازی و ارتقای سیستم کنترل خط کانوایر خطوط نهایی و تکمیل نورد گرم

می متالز - فرآیند بهینه سازی و ارتقای سیستم کنترل خط کانوایر (PLC9) در واحد خطوط نهایی و تکمیل نورد گرم شرکت فولاد مبارکه با نگرش خودباوری و استفاده از توان داخلی با موفقیت انجام شد.
 [ویدئو]

قدردانی رئیس جمهور از تلاش کارکنان شرکت فولاد مبارکه

می متالز - قدردانی رئیس جمهور از تلاش کارکنان شرکت فولاد مبارکه.
 

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد

می متالز - شرکت های فولاد مبارکه، پالایشگاه لاوان، بانک سینا، بانک پاسارگاد، توسعه اقتصادی آرین، سیمان ممتازان کرمان، سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، کشت و صنعت پیاذر، سیمان داراب، ریل پرداز سیر، سرما آفرین، نفت بهران، بیمه زندگی خاورمیانه، بیمه آسیا، سرمایه گذاری کشاورزی کوثر، آبسال، کیمیای زنجان گستران، خدمات فنی فولاد یزد، تولی پرس، کود شیمیائی اوره لردگان، کف و لیزینگ رازی با اتمام دوره مالی منتهی به اسفند و اردیبهشت سال گذشته و جاری، زمان برگزاری مجمع سالانه را اعلام کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما