خبر
نفت  
در بازارهای جهانی رخ داد؛

ادامه روند کاهشی بهای نفت

می متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۳ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش به ۶۴ دلار و ۸۵ سنت رسید.

به گزارش می متالز، در حالی که نگرانی ها از رویارویی نظامی میان ایران و آمریکا کاهش یافته است قیمت نفت امروز شاهد کاهش بود، هرچند که اعلام امضای توافق تجاری میان آمریکا و چین در هفته جاری که می تواند موجب افزایش تقاضا برای انرژی شود مانع از افت بیشتر قیمت ها شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۳ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش به ۶۴ دلار و ۸۵ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با ۹ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش به ۵۸ دلار و ۹۵ سنت رسید.

قیمت نفت در اوایل هفته گذشته به بالای ۷۰ دلار رسیده بود، اما در پایان معاملات هفتگی به زیر ۶۵ دلار سقوط کرد، هرچند که وضعیت در خاورمیانه همچنان پرتنش است.

ارتش عراق اعلام کرد، در حمله به یک پایگاه هوایی عراق که نیروهای آمریکایی در آن مستقر بوده اند، ۴ سرباز عراقی زخمی شده اند.

بانک ای ان زد در یادداشتی نوشت: تنش های ژئوپلتیک این هفته محل اصلی تمرکز سرمایه گذاران خواهد بود.

در همین حال، با توجه به احتمال کاهش تنش تجاری بین آمریکا و چین، دو مصرف کننده عمده نفت جهان، قیمت ها کاهش بیشتری را شاهد نبوده است. فاز نخست توافق تجاری میان آمریکا و چین قرار است روز چهارشنبه در واشنگتن امضا شود.

کد خبر: 80028
تاریخ: 1398/10/23 - 22:56
منبع: بورس کالای ایران

نفت برنت  بانک ای ان زد  آمریکا و چین 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

جهش قیمت نفت در پی انفجار بیروت

می متالز - قیمت های نفت در پی انفجار شدید در بندر بیروت لبنان به میزان چشمگیری صعود کرد و به بالاترین حد در دو هفته اخیر رسید.
 

کاهش قیمت نفت در معاملات امروز بازارهای جهانی

می متالز - رویترز گزارش داد، در حالی که نگرانی از کند شدن روند ترمیم تقاضا برای نفت همزمان با موج جدید ابتلا به کرونا در کشورهای جهان افزایش یافته است و تولیدکنندگان عمده اقدام با بالا بردن تولید خود کرده اند، قیمت نفت روز سه شنبه شاهد کاهش بود.
 با نگرانی از کاهش تعهدات اوپک پلاس؛

بهای نفت کاهشی شد

می متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۰ سنت معادل ۰.۴۶ درصد کاهش به ۴۳ دلار و ۳۲ سنت رسید.
 

استراتژی تقسیم منافع میان ایران و چین

می متالز - تراز تجاری با چین در اغلب بخش‌های کالایی غیر از نفت و گاز و شاید پتروشیمی در درازمدت به سود چین خواهد شد و تنها احتمال بعید این است که تصور کنیم چین از طریق این توافق راهبردی ۲۵ ساله به دلایل سیاسی بخواهد اقتصاد ایران را نیرومند و قوی نماید
 

بررسی تکنیکال شاخص برنت

می متالز - روند کلی قیمت هر بشکه نفت برنت، خنثی (نه صعودی و نه نزولی) برآورد می‌شود. در هفته گذشته قیمت نفت برنت با کمی افزایش در محدوده قیمتی ۴۳ و ۴۴ دلار معامله شد. این ناحیه برای تحلیلگران و سرمایه‌گذاران طلای سیاه حائز اهمیت است. قیمت نفت از ۳۳ روز کاری قبل وارد یک کانال شده که حد بالای آن محدوده مقاومتی ۶۳/ ۴۳ دلار و حد پایین آن ۶۱/ ۳۹ دلار است.
 

رشد ماهانه قیمت نفت با وجود نگرانی های کرونایی

می متالز - بهای معاملات نفت روز جمعه افزایش یافت و با وجود این که سرمایه گذاران همچنان نگران دورنمای تقاضا با ادامه افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و تسهیل محدودیت تولید اوپک پلاس بودند، به رشد ماهانه در ژوییه دست یافت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما