خبر
سرمایه گذاری   مترو  
مدیرعامل شرکت مترو در جلسه با مدیران بخش خصوصی مطرح کرد:

فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای توسعه خط 10 مترو

می متالز - جلسه بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای توسعه خط ۱۰ مترو تهران با حضور مدیران ارشد شرکت مترو و بخش خصوصی برگزار شد. مدیرعامل شرکت مترو در این جلسه بر لزوم تغییر دیدگاه در تأمین منابع مالی برای توسعه و تکمیل خطوط مترو تأکید کرد.

به گزارش می متالز، جلسه بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای خط ۱۰ مترو تهران با حضور رئیس هیات‌مدیره شرکت مترو، علی امام مدیرعامل شرکت مترو، علی نوذرپور شهردار منطقه ۲۲ تهران، سعید نایب مدیر سرمایه‌گذاری شرکت مترو و نیز جمعی از مدیران بخش خصوصی شامل مجموعه‌های ایران مال، شرکت اسپیلت و کیسون، مجموعه های رزمال، بام لند، لکسون، هزار و یک شب، شهید خرازی، بتاجا، تهران مال و لوتوس پارسیان در سالن جلسات شرکت مترو برگزار شد .

در ابتدای این مراسم علی امام با اشاره به اینکه ۴ دهه فعالیت شرکت مترو منجر به ساخت ۲۲0 کیلومتر خط با ۱۲۵ ایستگاه شده است؛ به آخرین بازنگری صورت گرفته در طرح جامع حمل و نقل ریلی در سال‌های ۹۵ تا ۹۷ اشاره و خاطرنشان کرد: در این بازنگری مقرر شد ۴ خط جدید شامل خطوط ۸ تا ۱۱ در شهر تهران طراحی و ساخته شود به‌گونه‌ای که شهروندان تهرانی بتوانند با طی مسافت ۸۰۰ متر از منزل خود به یکی از مودهای حمل و نقل عمومی به ویژه مترو دست پیدا کنند.

مدیرعامل شرکت مترو با اشاره به اینکه الگوی تأمین مالی برای شرکت مترو در4 دهه گذشته به‌گونه‌ای بوده است که مترو جهت تأمین منابع مالی به دولت متکی نباشد، تأکید کرد: حتی در سال ۱۳۶۵ با قید این شرط مترو راه‌اندازی شد.

امام عنوان کرد: از سال ۸۵ تاکنون مصوبه‌های بالادستی خوبی به عنوان پشتوانه قانونی تأمین منابع مالی برای توسعه مترو به تصویب رسیده است.درصورتی‌که دولت‌ها به این مجموعه قوانین پایبند می‌بودند امروز مترو کلان‌شهرها در وضعیت بسیار بهتری قرار داشت. متأسفانه از سال‌های گذشته تاکنون فشار تأمین منابع مالی برای توسعه مترو بیشتر بر دوش شهرداری بوده و دولت هادر این میان نقش کمتری داشته‌اند.

او با تأکید بر این که شرایط فعلی کشور و نیز شهرداری، الزامی مبنی بر تغییر دیدگاه در تأمین منابع مالی را ایجاب می‌کند، عنوان کرد: حتی دولت نیز برای توسعه پروژه‌های عمرانی خود به این نتیجه رسیده است. در این میان مترو با هزینه‌های بسیار بالایی که برای ساخت و توسعه دارد و همچنین دیر بازده بودن موضوع نیازمند این تغییر دیدگاه است.

مدیرعامل شرکت مترو با اشاره به اینکه اولین قدم اجرایی به سمت عملی کردن الگوی مناسب تأمین منابع مالی از سوی شرکت مترو در خط ۱۰ به‌ویژه بخش غربی آن آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: در بخش غربی خط ۱۰ مجموعه‌های تجاری بسیار مناسبی قرار دارند که می‌توانند به‌عنوان سرمایه‌گذار حضورداشته باشند. با توجه به این‌که بخشی از خط 10 از نزدیکی نمایشگاه بین‌المللی عبور می‌کند، تفاهم‌نامه‌ای با نمایشگاه بین‌المللی به امضا رسیده است تا با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای نمایشگاه بین‌المللی ایستگاه مترو ساخته شود.

فرصت‌های گسترده سرمایه‌گذاری در بخش غربی خط 10

امام با بیان اینکه در نظر داریم بخش غربی خط ۱۰ را تحت عنوان فاز یک این خط تعریف کنیم، خاطرنشان کرد: در صورت وجود منابع مالی این امکان را داریم که از اسفندماه مقدمات توسعه خط ۱۰ را کلید بزنیم زیرا به لحاظ توان فنی و نیروی انسانی در آمادگی کامل به سر می‌بریم.

او در ارتباط با منابع مالی موردنیاز برای ساخت خط 10 متروی تهران عنوان کرد پ: بخش تجهیزات ثابت و متحرک این خط در مجموع ۲۸ میلیون یورو و بخش ساختمانی که بیشتر به منابع داخلی متکی است ۲۲۸ میلیارد تومان برای یک کیلومتر تونل و ایستگاه با تجهیزات هزینه در بر دارد. این در حالی است هر واگن به طور متوسط یک میلیون یورو هزینه در بردارد؛ بدین معنی که باید برای یک قطار با 8 واگن 8 میلیون یورو هزینه کرد.

مدیرعامل شرکت مترو با اشاره به اینکه این برآورد هزینه‌ها بدون در نظر گرفتن هزینه‌های تملک برای قسمت‌هایی همانند هواکش‌ها و پله‌های خروج اضطراری که به فضای باز نیاز دارند است، گفت: درصورتی‌که سرمایه‌گذاران اقدام به سرمایه‌گذاری برای ساخت و توسعه خط ۱۰ کنند، می‌توانند از زمین‌هایی که در اختیار خودشان است به‌عنوان آورده بدین منظور استفاده کنند تا هزینه‌های تملک به این صورت حذف شود.

در ادامه سعید نایب مدیر سرمایه‌گذاری شرکت مترو به تشریح فرصت‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با محوریت خط ۱۰ پرداخت و یکی از مهم‌ترین این روش‌ها را روش مشارکت بخش خصوصی و عمومی با در نظر گرفتن طیف وسیعی از سرمایه‌گذاران خرد و کلان عنوان کرد.

در پایان این جلسه پرسش و پاسخ بین سرمایه‌گذاران و مدیران ارشد شرکت مترو صورت گرفت و مقرر شد سرمایه‌گذاران داوطلب برای مشارکت در ساخت خط ۱۰ مترو تهران، نمایندگان خود را به شرکت مترو به‌منظور ادامه همکاری معرفی کنند.

کد خبر: 80043
تاریخ: 1398/10/23 - 14:15
منبع: تین نیوز

خط ۱۰ مترو تهران  سعید نایب  علی امام 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تعهدات ۱۴ ساله دولت به مترو بیش از ۲۴ هزار میلیارد تومان است

می متالز - مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه گفت: اگر تعهدات قانونی دولت به مترو از سال ۸۵ الی ۸۶ احصا شود بدهی هایش به بیش از ۲۴ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.
 مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران خبر داد؛

لزوم توجه به تولید قطار ملی / ایستگاه مترو برج میلاد شهریورماه افتتاح می‌شود

می متالز - مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه، ضمن خبر افتتاح ایستگاه متروی برج میلاد در شهریورماه سال جاری، از نبود تولید ملی قطار مترو انتقاد کرد و گفت: سهم داخلی از ساخت قطار تاکنون ۳۰ درصد بوده و ۷۰ درصد مابقی از چین وارد می‌شود که به نظرم با توجه به توان مهندسی کشور لازم است به تولید قطار ملی توجه شود.
 

سیلاب ۹ درصد از ورودی‌های مترو پایتخت را تهدید می‌کند

می متالز - مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه از اتمام مطالعات تحلیل ریسک سیلاب در ایستگاه‌های مترو خبر داد و اعلام کرد: بر اساس نتایج به دست آمده ۹ درصد از ورودی‌های مترو پایتخت در معرض خطر وقوع سیبلاب و ۷۳ درصد فاقد این مشکل هستند.
 

امسال موتور توسعه خط ۴ مترو تهران روشن می‌شود

می متالز - مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه اعلام کرد: امسال موتور توسعه بخش شرقی خط ۴ مترو در سه فاز روشن می‌شود.
 

امکان جابه‌جایی روزانه یک میلیون مسافر در خط ۴ متروی تهران

می متالز - مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه گفت: ظرفیت فعلی خط ۴ مترو روزانه حدود ۴۵۰ هزار مسافر است، اما در صورت بسترسازی برای کاهش سرفاصله حرکت قطارها از ۴ به ۲.۵دقیقه و افزایش تعداد ناوگان می‌توانیم روزانه یک‌میلیون نفر را از طریق این خط جابه‌جا کنیم.
 

آغاز توسعه غربی خط ۴ متروی تهران

می متالز - مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) از برنامه توسعه غربی خط ۴ متروی تهران از ایستگاه ارم سبز به سمت خیابان چهارباغ به طول ۴ کیلومتر و با ۳ ایستگاه خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما