خبر
نفت  

ثبات قیمت نفت با کاهش تنش میان آمریکا و چین

می متالز - قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه ثابت ماند زیرا سرمایه‌گذاران تمرکز خود را از تنش‌های غرب آسیا به سوی امضای توافق تجاری آمریکا و چین تغییر دادند.

به گزارش می متالز، قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه ثابت ماند زیرا سرمایه‌گذاران تمرکز خود را از تنش‌های غرب آسیا به سوی امضای توافق تجاری آمریکا و چین تغییر دادند.

هر بشکه نفت برنت با ۱۱ سنت افزایش ۶۵٫۰۹ دلار فروخته شد و خام آمریکا با ۱۱ سنت افزایش ۵۹٫۱۵ دلار به ازای هر بشکه معامله شد.

پس از اینکه پهپادهای آمریکایی (سردار) قاسم سلیمانی فرمانده ارشد نظامی ایران را ترور کردند و ایران این اقدام را با حملات موشکی علیه پایگاه آمریکا در عراق پاسخ داد، قیمت نفت به بالاترین رقم در تقریبا ۴ ماه گذشته افزایش یافت اما دوباره قیمت نفت کاهش یافت زیرا واشنگتن و تهران از آستانه درگیری مستقیم هفته گذشته عقب‌نشینی کردند.

نفت برنت هفته گذشته به ۷۱٫۷۵ دلار در هر بشکه رسیده بود اما در روز جمعه به زیر ۶۵ دلار در هر بشکه رسید.

هری تچیلینگوریان، استراتژیست بازارهای جهانی نفت در بانک بی‌ان‌پی پاریباس گفت: «به نظر می‌رسد با توجه به کم شدن تنش‌های آمریکا و ایران و کاهش احتمال اختلال در عرضه نفت، قیمت نفت برای مدت کمی در حال درجا زدن است».

کد خبر: 80063
تاریخ: 1398/10/23 - 23:10
منبع: تجارت نیوز

قیمت نفت  نفت برنت  آمریکا  چین 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نگرانی غرب از رشد تولید فولاد چین/ غرب، بازار فولاد را به چشم بادامی های شرقی باخته است

می متالز - رشد تولید فولاد در کشور چین در این روزها به تهدیدی جدی برای دنیای غرب تبدیل شده است. این کشور نیمی از فولاد دنیا را تولید می کند و در کشورهایی که دارای ذخایر بالای نیکل هستند فعالیت می کند. آیا غرب برای تامین فولاد مورد نیازش به چین وابسته خواهد شد؟
 

۵۰ شرکت نفت و گاز آمریکا با سقوط نفت ورشکسته شدند

می متالز - طبق گزارش شرکت حقوقی «هاینز اند بون» بیش از ۵۰ شرکت نفت و گاز در آمریکا از زمان سقوط قیمت نفت در ماه مارس اعلام ورشکستگی کرده اند.
 

روزهای خوب بورسهای جهانی ادامه دارد

می متالز - شاخص های مهم بورسی جهان در مدار صعودی باقی ماندند.
 

کاهش جزئی قیمت جهانی نفت

می متالز - قیمت نفت امروز (پنجشنبه 23 مردادماه) با 8 سنت کاهش قیمت روبرو بود و به 45 دلار و 35 سنت رسید.
 

افزایش ۱۹ درصدی قیمت نفت سنگین ایران

می متالز - قیمت نفت سنگین ایران در ماه میلادی گذشته بر اساس گزارش ماهانه اوپک، بیش از هفت دلار معادل ۱۹ درصد نسبت به قیمت ژوئن افزایش داشت.
 

بررسی تکنیکال ورق گرم فولاد

می متالز - روند کلی قیمت هر تن ورق گرم فولاد در بازار آمریکا، نزولی برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته قیمت ورق گرم فولاد با حدود ۳ درصد کاهش از محدوده ۴۸۱ دلار به محدوده ۴۶۷ دلار رسید. در چند هفته آتی قیمت ورق گرم فولاد اهداف قیمتی پایین‌تری مثل محدوده ۴۱۰ دلار را دنبال می‌کند که دو محدوده ممکن است مانع رسیدن به این هدف قیمتی شوند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما