خبر
نفت  

ثبات قیمت نفت با کاهش تنش میان آمریکا و چین

می متالز - قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه ثابت ماند زیرا سرمایه‌گذاران تمرکز خود را از تنش‌های غرب آسیا به سوی امضای توافق تجاری آمریکا و چین تغییر دادند.

به گزارش می متالز، قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه ثابت ماند زیرا سرمایه‌گذاران تمرکز خود را از تنش‌های غرب آسیا به سوی امضای توافق تجاری آمریکا و چین تغییر دادند.

هر بشکه نفت برنت با ۱۱ سنت افزایش ۶۵٫۰۹ دلار فروخته شد و خام آمریکا با ۱۱ سنت افزایش ۵۹٫۱۵ دلار به ازای هر بشکه معامله شد.

پس از اینکه پهپادهای آمریکایی (سردار) قاسم سلیمانی فرمانده ارشد نظامی ایران را ترور کردند و ایران این اقدام را با حملات موشکی علیه پایگاه آمریکا در عراق پاسخ داد، قیمت نفت به بالاترین رقم در تقریبا ۴ ماه گذشته افزایش یافت اما دوباره قیمت نفت کاهش یافت زیرا واشنگتن و تهران از آستانه درگیری مستقیم هفته گذشته عقب‌نشینی کردند.

نفت برنت هفته گذشته به ۷۱٫۷۵ دلار در هر بشکه رسیده بود اما در روز جمعه به زیر ۶۵ دلار در هر بشکه رسید.

هری تچیلینگوریان، استراتژیست بازارهای جهانی نفت در بانک بی‌ان‌پی پاریباس گفت: «به نظر می‌رسد با توجه به کم شدن تنش‌های آمریکا و ایران و کاهش احتمال اختلال در عرضه نفت، قیمت نفت برای مدت کمی در حال درجا زدن است».

کد خبر: 80063
تاریخ: 1398/10/23 - 23:10
منبع: تجارت نیوز

قیمت نفت  نفت برنت  آمریکا  چین 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تا پنج سال دیگر هم تغییری در انتظار قیمت نفت نیست

می متالز - جدیدترین نظرسنجی سالانه رویترز از متخصصان نشان داد که انتظارات بلند مدت درباره قیمت‌های نفت در حدود ۶۵ تا ۷۰ دلار در هر بشکه ثابت مانده است.
 

افزایش ۴ برابری صادرات گازوئیل ایران با وجود تحریم های آمریکا

می متالز - صادرات گازوئیل ایران در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ به حدود ۹۵ هزار بشکه در روز رسیده که بیش از ۸۰ درصد نسبت به سه ماهه قبلی و حدود ۴ برابر نسبت به سه ماهه نخست سال افزایش نشان می دهد.
 

اکتشاف ماه به 357 متر رسید

می متالز - براساس اخبار منتشرشده اکتشاف ماه‌ نورد چین در دور ماه به بیش از 357 متر رسیده است.
 

آمریکا برای اجرای تحریم‌های تازه ایران زمان تنفس ۹۰ روزه اعلام کرد

می متالز - خزانه‌داری آمریکا با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد به شرکت‌های خارجی فرصتی ۹۰ روزه داده تا خود را به تحریم‌هایی که هفته گذشته علیه ایران اعلام شد، منطبق کنند.
 وال‌استریت از قله وارد سراشیبی شد

واکنش بازارها به صلح تجاری

می متالز - ترامپ دیروز سند مربوط به فاز اول توافق تجاری را در کاخ سفید به همراه «لیو‌هی»، نخست‌وزیر چین امضا کرد.
 

انفجار و آتش‌سوزی در صنایع پتروشیمی چین و اسپانیا

می متالز - انفجار شدید در یک مجتمع پتروشیمی واقع در تاراگونا اسپانیا و آتش‌سوزی در مجتمع پتروشیمی ژوهای چانگلین واقع در شهر ژوهای چین از حوادث هفته جاری صنعت پتروشیمی دنیا در دو قاره آسیا و اروپا بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما