خبر
نفت  

توضیح شرکت ملی پخش درباره علت غیب‌شدن سهمیه‌ها از کارت سوخت

می متالز -شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی پیرو تقویت تصور کم فروشی بنزین در سهمیه کارت های سوخت اعلام کرد: دلیل فرار سهمیه ها عدم رعایت سوخت گیری صحیح و کاهش یک تا ۴ لیتری سهمیه است.

به گزارش می متالز، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی پیرو اینکه صاحبان خودرو با مراجعه به جایگاه‌های سوخت اعلام می‌کردند سهمیه بنزین آنها در هر بار سوختگیری بیش از ۲ لیتر کم می شود و تصور کم فروشی تقویت شد، اعلام کرد: دلیل فرار سهمیه ها عدم رعایت سوخت گیری صحیح است زیرا افراد پیش از پایان روند سوختگیری کارت را از کارتخوان خارج می کنند و به این صورت شاهد کاهش یک تا ۴ لیتری سهمیه هستیم.

طراحی سامانه هوشمند سوخت جهت جلوگیری از تخلف حاصل از بیرون کشیدن کارت در حین سوخت‌گیری، بدین‌صورت است که با وارد کردن کارت و مشخص شدن مقدار سهمیه با شروع سوخت‌گیری ابتدا ۳.۹۹ لیتر از سهمیه کسر می‌شود و شروع به سوخت‌گیری می‌کند. پس از اتمام پیمانه اول ۳.۹۹ لیتر دیگر از سهمیه کم می‌شود و مجددا سوخت‌گیری ادامه پیدا می‌کند و این فرایند بصورت پیمانه پیمانه تا انتها  ادامه می‌یابد.

برای پیشگیری از این مشکل افراد باید مضربی از عدد ۳.۹۹ را انتخاب کنند تا میزان بنزین دریافتی با عدد کسر شده از کارت سوخت برابر باشد. به این معنا که به جای دریافت ۴ لیتر بنزین، همان عدد ۳.۹۹ را رعایت کنند و یا به جای آنکه ۸ لیتر بنزین بزنند عدد ۷.۹۸ لیتر را در نظر بگیرند زیرا اگر این عدد به ۷.۹۹ لیتر برسد عملا ۳.۹۸ لیتر کسر خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سهمیه بنزین خودروها تا ۶ ماه امکان ذخیره در کارت سوخت دارد

می متالز - کاهی گفت: برای خودروهای شخصی سواری، سهمیه بنزین به شرط عبور نکردن از ۳۶۰ لیتر در کارت ذخیره می‌شود و قابل انتقال به ماه‌های بعد است و هیچ جای نگرانی برای ذخیره سوخت خودروها وجود ندارد.
 اطلاعیه شماره ۱۳ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی

سهمیه ترمیمی وانت‌بارها، تاکسی‌ها و آمبولانس‌ها واریز شد

می متالز - شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران طی اطلاعیه شماره ۱۳ میزان سهمیه ترمیمی انواع وانت‌بار، تاکسی و آمبولانس را اعلام کرد.
 از سوی وزیر نفت صورت گرفت؛

ابلاغ بخشنامه به پتروپالایشی‌ها و شرکت‌های بورسی

می متالز - وزیر نفت دربخشنامه‌ای مهم برای پتروپالایشی‌ها و شرکت‌های بورسی را ابلاغ کرد.
 درروز جاری اتفاق می افتد؛

نفتای سبک پالایش نفت کرمانشاه بورس انرژی

می متالز - بورس انرژی میزبان عرضه نفت گاز شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران عرضه خواهد شد.
 

پیش از برداشت کارت نازل را بگذارید

می متالز - غیب‌شدن سهمیه بنزین موضوع داغ این روزهاست که طبق آنچه اعلام شد، تنها راه جلوگیری از آن انتخاب روش درست سوخت‌گیری است؛ در غیر این صورت شاهد کاهش یک تا سه لیتری سهمیه خواهید بود.
 امروز تفاق می افتد؛

بورس انرژی میزبان هیدروکربن هیدروژنه سبک شازند

می متالز - هیدروکربن‌های هیدروژنه سبک (A ۸۰) پتروشیمی شازند در رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران عرضه می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما