خبر
نفت  

توضیح شرکت ملی پخش درباره علت غیب‌شدن سهمیه‌ها از کارت سوخت

می متالز -شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی پیرو تقویت تصور کم فروشی بنزین در سهمیه کارت های سوخت اعلام کرد: دلیل فرار سهمیه ها عدم رعایت سوخت گیری صحیح و کاهش یک تا ۴ لیتری سهمیه است.

به گزارش می متالز، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی پیرو اینکه صاحبان خودرو با مراجعه به جایگاه‌های سوخت اعلام می‌کردند سهمیه بنزین آنها در هر بار سوختگیری بیش از ۲ لیتر کم می شود و تصور کم فروشی تقویت شد، اعلام کرد: دلیل فرار سهمیه ها عدم رعایت سوخت گیری صحیح است زیرا افراد پیش از پایان روند سوختگیری کارت را از کارتخوان خارج می کنند و به این صورت شاهد کاهش یک تا ۴ لیتری سهمیه هستیم.

طراحی سامانه هوشمند سوخت جهت جلوگیری از تخلف حاصل از بیرون کشیدن کارت در حین سوخت‌گیری، بدین‌صورت است که با وارد کردن کارت و مشخص شدن مقدار سهمیه با شروع سوخت‌گیری ابتدا ۳.۹۹ لیتر از سهمیه کسر می‌شود و شروع به سوخت‌گیری می‌کند. پس از اتمام پیمانه اول ۳.۹۹ لیتر دیگر از سهمیه کم می‌شود و مجددا سوخت‌گیری ادامه پیدا می‌کند و این فرایند بصورت پیمانه پیمانه تا انتها  ادامه می‌یابد.

برای پیشگیری از این مشکل افراد باید مضربی از عدد ۳.۹۹ را انتخاب کنند تا میزان بنزین دریافتی با عدد کسر شده از کارت سوخت برابر باشد. به این معنا که به جای دریافت ۴ لیتر بنزین، همان عدد ۳.۹۹ را رعایت کنند و یا به جای آنکه ۸ لیتر بنزین بزنند عدد ۷.۹۸ لیتر را در نظر بگیرند زیرا اگر این عدد به ۷.۹۹ لیتر برسد عملا ۳.۹۸ لیتر کسر خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 «اختصاص ۲۰ لیتر بنزین به هر ایرانی» در مجلس یازدهم مورد بررسی قرار گرفت

بازگشایی پرونده «کوپن سوخت»

می متالز - پرونده «کوپن سوخت» به‌عنوان طرح جایگزین «سهمیه‌بندی سوخت» این بار توسط مجلس یازدهم باز شده است.
 

عرضه میعانات گازی مجتمع گاز پارس جنوبی در بورس انرژی

می متالز - بورس انرژی امروز میزبان میعانات گازی مجتمع گاز پارس‌جنوبی است.
 

فرصت ۹ ماهه ذخیره سهمیه بنزین امشب تمام می‌شود

می متالز - سهمیه بنزین مردادماه امشب در کارت‌های سوخت واریز می‌شود. همچنین با واریز سهمیه بنزین مردادماه، ‌ سقف ۹ ماهه ذخیره بنزین در کارت سوخت پر خواهد شد.
 

قطع موقت سهمیه بنزین برخی خودروها

می متالز - با شروع مردادماه برخی خودروهای شخصی سهمیه جدید ۶۰ لیتری بنزین را دریافت نخواهند کرد و این موضوع به سقف ذخیره بنزین در کارت‌های هوشمند سوخت بازمی‌گردد.
 

حواستان به سهمیه بنزین باشد

می متالز - سقف ذخیره بنزین برای خودروهای شخصی ۹ ماه تعیین شده است. این مساله بدین معناست که این ماه سهمیه سوخت به خودروهایی که تاکنون از سهمیه سوخت خود استفاده نکرده‌اند، تعلق نمی‌گیرد.
 

سقف ذخیره‌ کارت‌های هوشمند سوخت تغییری نمی‌کند

می متالز - سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: سقف ذخیره بنزین کارت‌های هوشمند سوخت که پیش از این از ۶ ماه به ۹ ماه افزایش یافته بود، ثابت می‌ماند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما