خبر
بورس و سهام  

پیش‌بینی تداوم روند رشد بازار سهام تا پایان سال

می متالز - یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه روند رو به رشد بازار سهام تا پایان سال ادامه‌دار خواهد بود، گفت: تداوم این روند دستکم در ماه‌های ابتدایی سال آینده نیز دور از ذهن نیست.

به گزارش می متالز، حامد کاوه با اشاره با تقاضای سنگین سرمایه‌گذاران در بازار سهام در هفته جاری گفت: با توجه به حجم و ارزش معاملات و نیز اصلاح سنگینی که شاخص بورس و قیمت سهام شرکت‌های مختلف در هفته گذشته تجربه کرد، پیش‌بینی می‌شود روند مثبت و متعادل بازار سهام طی روزهای و هفته‌ها پیش‌رو با شیب ملایم‌تری ادامه دادشته باشد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: این در حالی است که ریسک‌های سیاسی نیز اثر منفی خود را بر بازار سهام از دست داده‌اند و این مولفه از یک سو به تعادل و رکود در بازارهای رقیب از جمله مسکن، طلا و خودرو و نیز ارز دامن می‌زند و از سوی دیگر پیام مثبتی برای فعالان بازار سهام است.

وی اضافه کرد: در دو روز گذشته شاهد این هستیم که کلیت بازار سرمایه و تقریبا سهام همه شرکت‌ها مثبت و صعودی بودند که به نظر می‌رسد تا پایان هفته این روند به تعادل برسد و رفته رفته سهام شرکت‌هایی که از پتانسیل رشد برخوردار هستند، بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.

این کارشناس بازار سرمایه در پیش‌بینی روند کلی بازار گفت: روند رو به رشد و متعادل بازار سهام تا پایان سال ادامه‌دار خواهد بود و تداوم این روند دستکم در ماه‌های ابتدایی سال آینده نیز دور از ذهن نیست.

وی اظهار داشت: بر این اساس با توجه به روند کنونی و پیش‌روی بازار سهام جریان نقدینگی و حضور آن در بازار ادامه خواهد یافت و از این بابت سهامداران به ویژه تازه‌واردان به بورس باید برای خرید و فروش‌های خود دلیلی داشته باشند و از دادوستد هیجانی سهام شرکت‌ها دوری کنند.

کاوه افزود: نکته مهم دیگر این که بازار سهام در میان‌مدت و بلندمدت همواره سود بیشتری را در مقایسه با سایر بازارها نصیب سهامداران و سرمایه‌گذاران خود کرده است. از این رو با شناسایی سهام شرکت‌هایی که از نظر بنیادی ظرفیت رشد دارند، می‌توان با دید بلندمدت سودآوری خوبی را کسب کرد.

وی همچنین از بحث تجدید ارزیابی دارایی‌ها به عنوان یکی از پیشران‌های بازار سهام یاد کرد و اذعان داشت: افزایش سرمایه‌ای که شرکت‌ها از این طریق انجام می‌دهند به نوعی همسان‌سازی ارزش ریالی دارایی شرکت‌ها با نرخ ارز و تورم است که این موضوع اثر مثبتی بر افزایش قیمت سهام شرکت‌ها خواهد داشت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 عجایب 6‌گانه پرسودترین بورس جهان!

عجایب بورس تهران؛ از هم‌ترازی ایران‌خودرو با «رنو» تا رشد 477درصدی کدما در 3 ماه

می متالز - در این گزارش با بررسی بازار سهام به 6 مورد جالب توجه از هزاران مورد عجیب بازار سهام اشاره کرده است. بازدهی 157درصدی بورس ایران در سال 2020 و رشد باورنکردنی در ارزش بازاری سهام‌هایی چون فولاد و ایران‌خودرو از مواردی است که این روز‌ها ملموس‌تر شده است.
 پورابراهیمی در تشریح نشست کمیسیون اقتصادی:

فرصت ها و تهدیدات بازار سرمایه بررسی شد

می متالز - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی فرصت ها و تهدیدات بازار سرمایه در کمیسیون متبوعش خبر داد.
 روحانی تاکید کرد:

توسعه‌بخشی اقتصاد در گرو مدیریت بازار سرمایه و افزایش عرضه‌های اولیه است

می متالز - رئیس جمهور مدیریت بازار سرمایه و افزایش عرضه های اولیه را اقدامی اصولی جهت ایجاد ثبات، توسعه و رونق بخشی به بازارهای مالی و اقتصاد دانست و به دو نکته در این خصوص تاکید ویژه کرد.
 علیرضا تاجبر عنوان کرد؛

نوسان شاخص، نرخ تورم را تعیین نمی‌کند

می متالز - مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین بیان کرد: تا کنون چه زمانی شاخص تعیین کننده نرخ تورم در کشور بوده که هم اکنون برخی رشد آن را تورم زا می دانند. رشد بازار سرمایه تعیین کننده تورم نیست محصول آن است.
 همایون دارابی عنوان کرد؛

انتشار اوراق سلف موازی، میانبر تامین مالی شرکت‌ها

می متالز - این کارشناس ارشد بازار سرمایه با بیان اینکه تامین مالی شرکت ها با انتشار اوراق سلف موازی استاندارد در بورس کالا، روشی کم هزینه تر و آسان تر به نسبت تامین مالی از شبکه بانکی است، گفت: در شبکه بانکی تولیدکننده مجبور است به صورت ماهانه و کوتاه مدت بهره تسهیلات دریافتی را پرداخت کند. در شرایطی که در انتشار اوراق سلف موازی استاندارد، شرکت در پایان سال و پس از فروش محصول تولیدی خود باید با خریداران اوراق تسویه کند.
 فردین آقا بزرگی پیش بینی کرد؛

تداوم ورود نقدینگی، عامل رشد بازار

می متالز - مدیرعامل کارگزاری بانک دی معتقد است هدایت نقدینگی موجود در کشور به بورس سرنوشت این بازار را تعیین کرده و شاخص تورم زا نیست.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما