خبر
بورس و سهام  

پیش‌بینی تداوم روند رشد بازار سهام تا پایان سال

می متالز - یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه روند رو به رشد بازار سهام تا پایان سال ادامه‌دار خواهد بود، گفت: تداوم این روند دستکم در ماه‌های ابتدایی سال آینده نیز دور از ذهن نیست.

به گزارش می متالز، حامد کاوه با اشاره با تقاضای سنگین سرمایه‌گذاران در بازار سهام در هفته جاری گفت: با توجه به حجم و ارزش معاملات و نیز اصلاح سنگینی که شاخص بورس و قیمت سهام شرکت‌های مختلف در هفته گذشته تجربه کرد، پیش‌بینی می‌شود روند مثبت و متعادل بازار سهام طی روزهای و هفته‌ها پیش‌رو با شیب ملایم‌تری ادامه دادشته باشد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: این در حالی است که ریسک‌های سیاسی نیز اثر منفی خود را بر بازار سهام از دست داده‌اند و این مولفه از یک سو به تعادل و رکود در بازارهای رقیب از جمله مسکن، طلا و خودرو و نیز ارز دامن می‌زند و از سوی دیگر پیام مثبتی برای فعالان بازار سهام است.

وی اضافه کرد: در دو روز گذشته شاهد این هستیم که کلیت بازار سرمایه و تقریبا سهام همه شرکت‌ها مثبت و صعودی بودند که به نظر می‌رسد تا پایان هفته این روند به تعادل برسد و رفته رفته سهام شرکت‌هایی که از پتانسیل رشد برخوردار هستند، بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.

این کارشناس بازار سرمایه در پیش‌بینی روند کلی بازار گفت: روند رو به رشد و متعادل بازار سهام تا پایان سال ادامه‌دار خواهد بود و تداوم این روند دستکم در ماه‌های ابتدایی سال آینده نیز دور از ذهن نیست.

وی اظهار داشت: بر این اساس با توجه به روند کنونی و پیش‌روی بازار سهام جریان نقدینگی و حضور آن در بازار ادامه خواهد یافت و از این بابت سهامداران به ویژه تازه‌واردان به بورس باید برای خرید و فروش‌های خود دلیلی داشته باشند و از دادوستد هیجانی سهام شرکت‌ها دوری کنند.

کاوه افزود: نکته مهم دیگر این که بازار سهام در میان‌مدت و بلندمدت همواره سود بیشتری را در مقایسه با سایر بازارها نصیب سهامداران و سرمایه‌گذاران خود کرده است. از این رو با شناسایی سهام شرکت‌هایی که از نظر بنیادی ظرفیت رشد دارند، می‌توان با دید بلندمدت سودآوری خوبی را کسب کرد.

وی همچنین از بحث تجدید ارزیابی دارایی‌ها به عنوان یکی از پیشران‌های بازار سهام یاد کرد و اذعان داشت: افزایش سرمایه‌ای که شرکت‌ها از این طریق انجام می‌دهند به نوعی همسان‌سازی ارزش ریالی دارایی شرکت‌ها با نرخ ارز و تورم است که این موضوع اثر مثبتی بر افزایش قیمت سهام شرکت‌ها خواهد داشت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

نجات شاخص توسط "بنیادی‌ها"

می متالز - مدیرعامل کارگزاری بانک دی گفت: پس از فروش هیجانی سهامداران و بازگشت شاخص و قیمت‌ها به روند صعودی، اتفاقی که به مرور زمان شاهد آن هستیم کاهش حساسیت و افزایش باور به بازار سرمایه است.
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

"تامین‌مالی" تیر آرش بر مرزهای "بورس"

می متالز - صنعت رتبه بندی اعتباری، صنعت نوپایی بوده و برای رشد نیازمند فرهنگ سازی است. این موضوع در گرو بعضی اقدامات حمایتی و تشویقی است.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

"تجدید ارزیابی‌ها" برای برخی سهم‌ها دوپینگ نیست!

می متالز - مدیرعامل کارگزاری بانک صنعت و معدن گفت: شرکت‌هایی که شاید زیر چتر تجدید ارزیابی‌ها قرار بگیرند، عملکرد و نقطه عملیاتی سودآوری را از خود برجای نگذاشته‌اند و همین عامل باعث شده تا چشم‌انداز مثبتی از سودآوری این شرکت‌ها را در آینده نزدیک متصور نباشیم.
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

بازار نیازمند "سهامدار" نه "سفته‌بازان"

می متالز - دیگر بازارها و فضای سرمایه‌گذاری در اقتصاد مانند بازارهای موازی همچون ارز و سکه و البته سپرده‌گذاری بانکی از جذابیت افتاده‌اند و پیش‌بینی می‌شود که بورس در حالت عادی، شاخص ۴۰۰هزار واحد را در هفته پیشرو از مقابل خود بردارد.
 معاون مالی اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد

افزایش سرمایه 2300میلیاردتومانی برای توسعه

می متالز - معاون مالی اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به برگزاری مجمع فوق‌العاده شرکت مس در هفته جاری، گفت: شرکت مس با هدف تامین مالی طرح‌های توسعه، تصمیم دارد سرمایه‌اش را از 7800 میلیارد تومان به میزان 30درصد افزایش دهد.
 پای تابلوی معاملات؛

"ذوب" مقاومت در سایه "خبهمن"

می متالز - شاخص کل حال و روز‌های خوشی را سپری می‌کند و با صعود‌های پی در پی خط بطلانی بر تحلیل‌ها کشیده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما