خبر
بازار مسکن  
موسوی بیوکی مطرح کرد:

کاهش میزان ساخت و ساز؛ ناهماهنگی دولت و شهرداری‌ها در تولید مسکن شهری

می متالز - نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه هیچ هماهنگی میان برنامه های دولت و شهرداری ها برای تولید مسکن وجود ندارد و این مسئله موجب اجرای سیاست های مستقل در حوزه مسکن سازی و شهرسازی شده است.

به گزارش می متالز، سیدابوالفضل موسوی بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به وضعیت بازار ساخت و ساز مسکن در کشور، گفت: در شرایط کنونی روند تولید مسکن در کشور قابل قبول نیست و این مساله تحت تأثیر عوامل مختلفی است.

افزایش چشمگیر قیمت زمین عامل تأثیرگذار در کاهش میزان ساخت و ساز مسکن

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از عوامل موثر در کاهش میزان ساخت و ساز مسکن، افزایش چشمگیر قیمت زمین به عنوان یکی از مولفه های اصلی تولید است، البته دولت در شرایط کنونی به دنبال است که با اجرای روش مشارکتی با بخش خصوصی، مشکل تأمین زمین را برای سازندگان حل کند.

وی گفت: یکی دیگر از عوامل کاهش ساخت و ساز مسکن، افزایش قیمت مصالح و تجهیزات ساختمانی در بازار است، گرانی مصالح در پی افزایش نرخ ارز و فعالیت دلالان در بازار رخ داد، البته این مساله نیز کاهش رغبت سازندگان برای تولید مسکن موثر بوده است.

موسوی بیوکی افزود: افزایش نرخ دستمزد کارگران حرفه ای و غیرحرفه ای یکی دیگر از مسائل تأثیرگذار در کاهش میزان ساخت و ساز در کشور است، با توجه به افزایش نرخ تورم، میزان حقوق ودستمزد آن ها نیز بالا رفته است.

ضرورت نظارت جدی وزارت راه و شهرسازی بر بازار مصالح ساختمانی

این نماینده مردم در مجلس دهم، بر ضرورت نظارت جدی دولت، وزارت راه و شهرسازی و دستگاه نظارتی مانند سازمان تعزیرات بر بازار مصالح ساختمانی تأکید کرد و گفت: قطعا می توان با نظارت جدی، از بروز گران فروشی در بازار مذکور جلوگیری کرد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از عدم هماهنگی دولت و شهرداری ها در بحث تولید مسکن در شهرها، افزود: متأسفانه هیچ هماهنگی میان برنامه های دو دستگاه وجود ندارد و این مسئله موجب اجرای سیاست های مستقل در حوزه مسکن سازی و شهرسازی شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پیامدهای ورود ایران به لیست سیاه FATF

می متالز - جمعه 2 اسفند ماه 98 ایران در لیست سیاه FATF قرار گرفت و این امر موجب به وجود آمدن پیامدهایی است که در ادامه می خوانید.
 بت کلیا مطرح کرد

کارنامه ناموفق دولت در هدایت نقدینگی به سمت تولید مسکن/ شکوفایی اقتصادی با گسترش ساخت و ساز

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه در سالیان اخیر حجم نقدینگی مدام در حال افزایش است و دولت و مسئولان اجرایی هیچ اقدامی برای مدیریت و هدایت این منابع کلان اعتباری به سمت تولید کشور به ویژه حوزه تولید مسکن صورت نداده اند.
 یارمحمدی مطرح کرد:

مصوبه اخذ مالیات از خانه‌های لوکس؛ گام عدالت‎ محور مجلس برای ایجاد پایه جدید مالیاتی

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر اخذ مالیات از املاک لوکس بسیار مثبت خواهد بود، زیرا نمایندگان مجلس با این مصوبه ویژه، یک پایه مالیاتی جدیدی را ایجاد کردند که می تواند در سال های آینده درآمدهای قابل قبولی را برای کشور ایجاد کند.
 یارمحمدی:

افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی؛ دولت بازار را ساماندهی کند

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: در چند ماه اخیر قیمت مصالح و تجهیزات ساختمانی افزایش چشمگیری داشته است، به طوری که قیمت مصالحی مانند آهن آلات و پروفیل ساختمانی بسیار بالا رفته است.
 بت‌کلیا مطرح کرد

اصلاح قانون تجارت؛ مهمترین مصوبه اقتصادی و حقوقی مجلس دهم

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس اصلاح قانون تجارت را از مهمترین مصوبات اقتصادی و حقوقی مجلس دهم دانست و گفت: قانون فوق تمام موضوعات مربوط به اسناد تجاری را براساس شرایط فعلی تجارت به روز و شفاف می کند.
 کیان‌پور:

بازار مسکن فعلا کشش افزایش قیمت را ندارد/ دولت چاره‌ای برای مدیریت بازار در ۲ سال آینده بیاندیشد

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اگر دولت نسبت به مدیریت بازار مسکن و افزایش ساخت و ساز در بخش های دولتی و خصوصی اقدام کند، قیمت مسکن در سال آینده افزایش چندانی نخواهد داشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما