خبر
اقتصاد  
حسینی‌کیا با انتقاد از وضع جریمه برای معترضان به عدم دریافت یارانه بنزین؛

تهدید به قطع یارانه نقدی خلاف حقوق شهروندی است

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن می‌گوید دولت برای معترضان به عدم دریافت یارانه معیشتی جریمه سنگینی وضع و آنها را تهدید به قطع یارانه نقدی کرده که غیرقابل قبول است.

به گزارش می متالز، سیدجواد حسینی کیا عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سازوکار دولت برای ثبت اعتراض مردمی که یارانه معیشتی را دریافت نکرده‌اند، گفت: دولت باید به جای سرک کشیدن در حساب افرادی که به عدم دریافت یارانه بنزین معترضند، به دنبال رصد نقل و انتقال مالی اقشاری باشد که می‌توان با اخذ مالیات از آنها کسری بودجه کشور را تامین کرد.

دولت به جای سرک کشیدن در حساب افراد برای پرداخت یارانه، از فرارهای مالیاتی جلوگیری کند

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت باید با سازوکار مناسبی به دنبال اخد مالیات از پردرآمدها باشد و به جای رصد حساب مردم برای پرداخت یارانه معیشتی، از این امکان برای جلوگیری از فرار مالیاتی استفاده کند.

دریافتی سرپرست خانوار جایگزین مجموع درآمد در شاخص‌های پرداخت یارانه معیشتی شود

وی اظهار کرد: یکی از شاخص‌های دولت برای پرداخت یا عدم پرداخت یارانه معیشتی، مجموع درآمد خانوار است حال آنکه در خانواده‌های ایرانی فرزندان شاغل معمولا درآمد خود را برای آینده پس انداز کرده و مبلغی خرج نمی‌کنند، بهتر بود به جای مجموع درآمد خانوار تنها دریافتی سرپرست خانوار مدنظر قرار می‌گرفت.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: دلیل دولت برای عدم پرداخت یارانه بنزین به افراد بسیار عجیب است به طور مثال دریافتی فرد 3 میلیون و 400 هزار تومان است اما در جواب ارسال شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دریافتی وی بیش از 5 میلیون تومان درج شده است.

شاخص‌های دولت برای پرداخت یارانه بنزین به مردم غیراصولی است

حسینی کیا با بیان اینکه شاخص های دولت برای پرداخت یارانه بنزین به مردم غیراصولی است، ادامه داد: در صورتی که دولت ادعا می‌کند به 60 میلیون نفر کمک معیشتی پرداخت کرده لیست افراد را اعلام کرده و در این زمینه شفاف سازی کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت برای معترضان به عدم دریافت یارانه معیشتی جریمه سنگینی وضع کرده است، به گونه ای که اگر فردی نسبت به عدم دریافت یارانه بنزینی در سامانه مذکور اعتراض کرد، در صورت عدم احراز صلاحیت وی برای دریافت حمایت معیشتی، علاوه بر یارانه معیشتی، یارانه نقدی وی نیز حذف خواهد شد. این رفتارها مناسب نبوده و خلاف حقوق شهروندی است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نورقلی‌پور:

افزایش تولید لاستیک خودروهای سنگین به سرمایه گذاری نیاز دارد

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید هرچند کشور در تولید تایر خودروهای سواری به خودکفایی رسیده است اما تولید تایر سنگین در گرو انتقال تکنولوژی ، واردات ماشین آلات و مواد اولیه است.
 احمدی:

افزایش تقاضای شب عید موجب گرانی چارچرخ ها شد

می متالز - نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید کاهش تولید خودروسازان و افزایش تقاضا به واسطه خرید برای شب عید موجب گرانی خودرو طی هفته‌های اخیر شده است.
 نورقلی‌پور:

وزارت صمت مسئول پرداخت حقوق رایزنان بازرگانی است

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن تاکید بر اینکه دولت باید بودجه موردنیاز برای جذب رایزنان بازرگانی را تامین کند، می‌گوید دستمزد این افراد باید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت پرداخت شود.
 نورقلی‌پور:

وزارت صمت مسوول پرداخت حقوق رایزنان بازرگانی است

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن تاکید بر اینکه دولت باید بودجه موردنیاز برای جذب رایزنان بازرگانی را تامین کند، می‌گوید دستمزد این افراد باید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت پرداخت شود.
 احمدی:

نمایشگاه‌های بهاره هزینه‌ی تولید و توزیع کالا را کاهش می‌دهند/ضرورت توجه به کیفیت کالاها

می متالز - نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید نمایشگاه‌های بهاره با کاهش هزینه‌ی زنجیره تولید و توزیع کالا، مسکنی برای تامین کالای ارزان قیمت هستند.
 نورقلی‌پور مطرح کرد

لایی کشی قیمت خودرو در پی کاهش تولید خودروسازان

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید کاهش شدید تولید خودروسازان و اُفت عرضه خودرو به بازار علت اصلی گرانی خودرو در روزهای اخیر است؛ کشور سالانه به ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ دستگاه خودرو نیاز دارد اما در حال حاضر تولید شرکت‌های خودروسازی به یک سوم این تعداد کاهش یافته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما