خبر
خودرو  
رئیس کمیسون «تسهیل کسب و کار و رفع موانع تولید» اتاق بازرگانی تهران:

مشکلی برای صادرات خودرو وجود ندارد

می متالز - محمدرضا نجفی‌منش، رئیس کمیسون «تسهیل کسب و کار و رفع موانع تولید» اتاق بازرگانی تهران و رئیس انجمن صنایع همگن استان تهران گفت: تمام شرکت‌های خودروسازی در تلاش هستند تا تعهدات خود را در زمان مقرر انجام دهند و اگر تعهدی دچار تاخیر و دیرکرد شده در اولویت برای ایفا قرار دهند.

به گزارش می متالز، محمدرضا نجفی‌منش، رئیس کمیسون «تسهیل کسب و کار و رفع موانع تولید» اتاق بازرگانی تهران و رئیس انجمن صنایع همگن استان تهران گفت: تمام شرکت‌های خودروسازی در تلاش هستند تا تعهدات خود را در زمان مقرر انجام دهند و اگر تعهدی دچار تاخیر و دیرکرد شده در اولویت برای ایفا قرار دهند. نتیجه این مساله نیز در آمار و داده‌های منتشر شده قابل مشاهده است به نحوی که شرکت ایران‌خودرو در دی ماه ۹۸ دو برابر دی ماه سال گذشته تولید داشته است.

مساله تعهدات داخلی اساساً ارتباطی به مساله صادرات خودرو ندارد. صادرات خودرو مشکلی ندارد و قاعدتاً نمی‌توان از منتفی بودن آن سخن گفت. ضمن این که با ورود خودروهای جدید امکان صادرات بیشتر و ظرفیت بالاتر می‌رود.

در مورد قیمت خودروی جدید رهام صرفاً می‌توان این اظهارنظر را داشت که قیمت خودروی مشابه در اروپا حدود ۱۲ هزار یورو است. اما این که قیمت این خودرو در ایران چقدر باشد مساله دیگری است و الزامات و قواعد خاص خودش را دارد.

صادرات خودرو منتفی نیست و بسته به شرایط تولید و بازارهای منطقه ظرفیت صادرات وجود دارد. مشکل کنونی قطعه‌سازان تامین نقدینگی است و در صورت رفع این مشکل، قطعه‌سازی توان پاسخگویی به نیازهای صنعت خودرو را دارد.

کد خبر: 81625
تاریخ: 1398/11/04 - 21:42
منبع: بورس نیوز

محمدرضا نجفی‌منش  صادرات خودرو  صنعت خودرو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تیر کرونا به قلب خودروسازی چین

می متالز - عالی‌ترین نهاد صنعت خودرویی چین به خبرگزاری رویترز گفت که احتمال دارد به دلیل شیوع ویروس کرونا، فروش در چین به‌عنوان بزرگ‌ترین بازار خودرویی جهان، در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ با کاهش ۱۰ درصدی مواجه شود.
 

نقشه راه انتخاب شرکای خارجی

می متالز - خروج شرکای صنعتی کشور و شرایط بازگشت آنها در صورت لغو تحریم‌ها، با خارج شدن دو شرکت کره‌ای فعال در زمینه تولید لوازم خانگی بار دیگر داغ شد و واکنش‌هایی را در پی داشت. شاه‌بیت این واکنش‌ها مسیر سخت و ناهموار شرکت‌های یاد شده در بازگشت به ایران بود.
 

کامیون بنز داخلی تبدیل به کشنده خواهد شد

می متالز - ایران خودرو دیزل در نظر دارد تا کامیون بنز را در نسخه کشنده به بازار خودروهای کار و تجاری عرضه کند.
 معاون طرح و برنامه وزارت صمت؛

تولید خودرو در آذر و دی امسال ۱۰۰ درصد افزایش یافت/ فشار تقاضا در صنعت خودرو بی سابقه است

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت گفت: تولید خودرو درکشور در ماه‌های آذر و دی 100 درصد افزایش یافته و امیدواریم تا پایان سال روند تولید نسبت به سال گذشته مثبت شود.
 رئیس انجمن قطعه‌سازان تاکیدکرد:

واگذاری سهام خودرویی‌ها و طلب قطعه‌سازان

می متالز - واگذاری سهام دولت به بخش خصوصی اتفاق مثبتی است که انتظار می رود بعد از این واگذاری، روند وصول مطالبات قطعه سازان از خودروسازان نیز تسهیل شود.
 

عوامل رشد قیمت خودرو در بازار

می متالز - به اعتقاد یک کارشناس صنعت خودرو، علاوه بر اینکه برخی اظهارنظرهای غیرکارشناسی سبب التهاب بازار می‌شود، عدم تناسب عرضه و تقاضا، تعهدات معوق سال گذشته، نوسان قیمت ارز، تورم، فاصله زیاد قیمت کارخانه و بازار و همچنین افزایش تقاضای شب عید همگی از جمله مواردی است که سبب افزایش قیمت خودرو شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما