خبر
خودرو  
رئیس کمیسون «تسهیل کسب و کار و رفع موانع تولید» اتاق بازرگانی تهران:

مشکلی برای صادرات خودرو وجود ندارد

می متالز - محمدرضا نجفی‌منش، رئیس کمیسون «تسهیل کسب و کار و رفع موانع تولید» اتاق بازرگانی تهران و رئیس انجمن صنایع همگن استان تهران گفت: تمام شرکت‌های خودروسازی در تلاش هستند تا تعهدات خود را در زمان مقرر انجام دهند و اگر تعهدی دچار تاخیر و دیرکرد شده در اولویت برای ایفا قرار دهند.

به گزارش می متالز، محمدرضا نجفی‌منش، رئیس کمیسون «تسهیل کسب و کار و رفع موانع تولید» اتاق بازرگانی تهران و رئیس انجمن صنایع همگن استان تهران گفت: تمام شرکت‌های خودروسازی در تلاش هستند تا تعهدات خود را در زمان مقرر انجام دهند و اگر تعهدی دچار تاخیر و دیرکرد شده در اولویت برای ایفا قرار دهند. نتیجه این مساله نیز در آمار و داده‌های منتشر شده قابل مشاهده است به نحوی که شرکت ایران‌خودرو در دی ماه ۹۸ دو برابر دی ماه سال گذشته تولید داشته است.

مساله تعهدات داخلی اساساً ارتباطی به مساله صادرات خودرو ندارد. صادرات خودرو مشکلی ندارد و قاعدتاً نمی‌توان از منتفی بودن آن سخن گفت. ضمن این که با ورود خودروهای جدید امکان صادرات بیشتر و ظرفیت بالاتر می‌رود.

در مورد قیمت خودروی جدید رهام صرفاً می‌توان این اظهارنظر را داشت که قیمت خودروی مشابه در اروپا حدود ۱۲ هزار یورو است. اما این که قیمت این خودرو در ایران چقدر باشد مساله دیگری است و الزامات و قواعد خاص خودش را دارد.

صادرات خودرو منتفی نیست و بسته به شرایط تولید و بازارهای منطقه ظرفیت صادرات وجود دارد. مشکل کنونی قطعه‌سازان تامین نقدینگی است و در صورت رفع این مشکل، قطعه‌سازی توان پاسخگویی به نیازهای صنعت خودرو را دارد.

کد خبر: 81625
تاریخ: 1398/11/04 - 21:42
منبع: بورس نیوز

محمدرضا نجفی‌منش  صادرات خودرو  صنعت خودرو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 قائم مقام اجرایی ایران خودرو اعلام کرد:

کاهش ارزبری ۱۳۷ میلیون یورویی با داخلی سازی ۵۴ قطعه

می متالز - گروه صنعتی ایران خودرو با همراهی شرکت های دانش بنیان و صنایع دفاعی کشور توانسته ۵۴ قطعه را داخلی سازی کرده و از این بابت ۱۳۷ میلیون یورو کاهش ارزبری را محقق کند.
 فرشید شکرخدایی از مشکلات کیفیت در صنعت خودرو می‌گوید:

برای ارتقای کیفی صنعت قطعه سیستم پاداش و جزا تعریف شود

می متالز - شکرخدایی، نایب‌رئیس انجمن مدیریت کیفیت ایران می‌گوید: صنعت خودرو با مشکلاتی دست‌به‌گریبان است که بخشی از این مشکلات سیاسی بوده و بخشی به کیفیت این صنعت برمی‌گردد؛ تا زمانی‌که خودروساز تمایلی به حل مشکل کیفیت نداشته باشد و قطعه‌سازان حاضر به سرمایه‌گذاری در این زمینه نباشد، باید سیستم پاداش و جزایی تعریف شود.
 

آیا در فرآیند قرعه کشی طرح های پیش فروش خودرو تخلف رخ داده است؟

می متالز - به گفته برخی از متقاضیان خودرو در انجام قرعه کشی طرح های پیش فروش خودرو تخلفاتی رخ داده است.
 

کروز از مهندسان و متخصصان دعوت به همکاری کرد

می متالز - شرکت صنایع تولیدی کروز به صورت آنلاین در نمایشگاه مجازی کار اقدام به دریافت درخواست همکاری با مهندسان، نخبگان و متخصصان علاقمند به فعالیت در حوزه صنعت خودرو کرد.
 دبیر انجمن قطعه‌سازان:

زیان انباشته صنعت خودرو به ۸۰ هزار میلیارد تومان رسید

می متالز - دبیر انجمن قطعه‌سازان با انتقاد از تبعات قیمت گذاری دستوری که به زیان انباشته بیش از ۸۰ هزار میلیارد تومانی صنعت خودرو و قطعه ساز انجامیده است، گفت: قیمت قطعات باید به‌طور میانگین ۶۵ درصد افزایش یابد.
 در راستای موفقیت پایدار

گواهی‌نامه سیستم مدیریت یکپارچه ایساکو برای ششمین سال متوالی تمدید شد

می متالز - شرکت ایساکو در راستای موفقیت پایدار، بار دیگر توانست گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه (IMS) خود را که از سال ۹۴ موفق به دریافت آن شده بود، برای ششمین سال متوالی، تمدید کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما