خبر
نسوزها   صنعت  

۴۰ درصد صنایع چهارمحال و بختیاری در شهرستان بروجن مستقر است

می متالز - فرماندار بروجن، با اشاره به قابلیت این شهرستان در صنعت گفت: ۴۰ درصد صنایع چهارمحال و بختیاری در شهرستان بروجن استقرار دارد.

به گزارش می متالز، مسعود ملکی روز پنجشنبه در آیین بهره‌برداری از کارخانه محصولات نسوز دیرگدازه‌های زاگرس در شهرک صنعتی سفیددشت شهرستان بروجن که با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، تاکید کرد: هم‌اینک ۲۶۰ واحد تولیدی در ۵ شهرک صنعتی شهرستان بروجن فعال است.
وی افزود: در این واحدهای تولیدی ۷ هزار نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند.
ملکی تصریح کرد: در شهرستان بروجن به اندازه واحدهای تولیدی موجود، طرح‌های در حال احداث و بهره‌برداری وجود دارد، اما برای تامین مواد اولیه، پرداخت سرمایه در گردش و تقویت زیرساخت‌ها به خصوص در شهرک‌های صنعتی به کمک مسوولان ملی نیاز است.
 واحدهای تولیدی ظریف مصور، نخ نگین، فولاد شهرکرد و ورق خودرو از مهترین صنایع ایران و چهارمحال و بختیاری است که در شهرک های صنعتی شهرستان بروجن فعالیت دارد.

 وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان در سفر ۲ روزه به چهارمحال و بختیاری از بخش‌های مختلف صنعتی و تولیدی استان دیدن می‌کنند.

از ابتدای امسال تاکنون ۴۵۰ فقره جواز تاسیس با سرمایه‌گذاری ۱۷ هزار میلیارد ریال در استان صادر شد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۴ درصد رشد داشته است.

هم اینک ۹۰۰ واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری ۳۳ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۰ هزار نفر، ۱۹۱ معدن با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال و اشتغال یک هزار و ۶۰۰ نفر و ۴۲ هزار واحد صنفی در این استان فعال است.

بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 یک تولیدکننده:

تحریم‌ها اقتصاد ایران را شکوفا کرد

می متالز - سرمایه‌گذار و مدیرعامل شرکت دیرگداز زاگرس سفیددشت گفت: تحریم‌ها باعث شد تا اقتصاد ایران در بخش‌های مختلف شکوفا شد.
 وزیر صنعت:

ایران پنجمین کشور تولیدکننده قطعات نسوز فولاد جهان شد

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ایران پس از کشورهای آمریکا، ژاپن، هند و چین، پنجمین کشوری است که به دانش و فناوری تولید قطعات نسوز فولاد دست پیدا کرده است.
 

انصراف بیش از 4 سرمایه‌گذار از سرمایه‌گذاری در چهارمحال و بختیاری

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: شرکت فولاد آریا از سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی سفیددشت به‌علت کمبود منابع آبی و آماده نبودن زیرساخت‌ها انصراف داد و سرمایه خود را در استان همجوار هزینه کرد؛ 4 سرمایه‌گذار دیگر نیز از سرمایه‌گذاری در استان منصرف شدند.
 

تأمین آب مورد نیاز فاز دوم مجتمع فولاد سفیددشت

می متالز - با احداث و بهره برداری تصفیه خانه پساب صنعتی فولاد سفیددشت، آب مورد نیاز فاز دوم این مجتمع تأمین خواهد شد.
 

تولید ۲۲۰ هزار تن آهن اسفنجی در کارخانه فولاد سفیددشت

می متالز - از ابتدای امسال، ۲۲۰ هزار تن آهن اسفنجی در کارخانه فولاد یک میلیون تنی سفیددشت تولید شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما