خبر
علوم  

حملات سایبری به آرامکو افزایش یافته است

می متالز - مسوول امنیت اطلاعات شرکت آرامکو گفت، این شرکت از سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ شاهد افزایش حملات سایبری بوده است.

به گزارش می متالز، مسوول امنیت اطلاعات شرکت آرامکو گفت، این شرکت از سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ شاهد افزایش حملات سایبری بوده است.

خالد الحربی گفت: «به طور کلی شاهد افزایش تلاش ها برای انجام حملات سایبری بوده ایم و در جلوگیری از انجام این حملات موفق عمل کرده ایم.»

وی بدون ارائه جزئیات بیشتری اظهار داشت: «الگوی حملات سایبری چرخشی است و ما شاهد این هستیم که وسعت این حملات در حال افزایش است. من احتمال می دهم که این روند ادامه داشته باشد.»

عربستان در ماه های اخیر هدف مجموعه ای از حملات سایبری قرار گرفته که از جمله می توان به ویروس «شمعون» اشاره کرد که با پاک کردن دیسک ها رایانه ها را فلج می کند. این ویروس در سال ۲۰۱۷ و پیش از آن وزارتخانه های دولتی و شرکت های پتروشیمی عربستان را هدف قرار داده بود.

حربی همچنین گفت، تلاش هایی برای نفوذ به سیستم های آرامکو از طریق باج افزاری به نام اموتت انجام شده که تاکنون توانسته ایم این اقدامات را خنثی کنیم. وی بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت این باج افزار بر دیگر سازمان های کوچک در عربستان تاثیر گذاشته است. وی افزود، شناسایی منبع این حملات دشوارترین جنبه امنیت سایبری است.

روز سه شنبه امین ناصر، مدیرعامل شرکت آرامکو در حاشیه یک نشست امنیت سایبری در ریاض گفته بود شرکتش موضوع امنیت سایبری را جزء اصلی ترین ریسک های متوجه آرامکو می داند

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

عربستان با ۱۱۰ میلیارد دلار هم صادر کننده گاز نمی‌شود

می متالز - تحلیلگران بر این باورند که عربستان سعودی با وجود سرمایه گذاری ۱۱۰ میلیارد دلاری برای توسعه بزرگترین میدان گازی غیر مرسوم خود، بعید است صادرات گاز را آغاز کند.
 

برنامه عربستان برای سرمایه‌گذاری ۱۱۰ میلیارد دلاری در میدان گازی جفوره

می متالز - شرکت دولتی سعودی آرامکو قصد دارد ۱۱۰ میلیارد دلار برای توسعه میدان گازی جفوره سرمایه‌گذاری کند.
 

ضرر سنگین ۱۴ شرکت نفتی سعودی در پی افت جهانی تقاضا

می متالز - سازمان بازار سرمایه عربستان سعودی به شرکت‌هایی که در بازار سهام این کشور معروف به تداول حضور دارند، تا پایان مارس مهلت داد صورتهای مالی سال ۲۰۱۹ خود را اعلام کنند.
 

رشد تولید نفت شیل آمریکا در ۲۰۲۰ کند می‌شود

می متالز - قیمت پایین نفت و تقاضای سرمایه گذاران برای سود بیشتر، تولید کنندگان شیل آمریکا را مجبور کرده پس از سه سال افزایش تولید تا ۱۳ میلیون بشکه در روز، سرمایه‌گذاری خود را کاهش دهند.
 

رشد نسبی قیمت نفت در پی افت شدید روز گذشته

می متالز - قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه که سرمایه‌گذاران به دنبال خرید ارزان پس از سقوط چهار درصدی قیمت‌ها در روز دوشنبه بودند، بهبود پیدا کرد اما نگرانی‌ها نسبت به شیوع سریع ویروس کرونا در خاورمیانه، رشد قیمت‌ها را محدود نگه داشت.
 

نگرانی در بازارهای جهانی از سقوط ۵ درصدی قیمت نفت

می متالز - قیمت نفت در پایان معاملات روز دوشنبه، با افزایش شدید تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در خارج از چین، بیش از ۵ درصد سقوط کرد و وارد محدوده مقاومت فنی خود شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما