خبر
فلزات غیرآهنی  
معاون وزیر صمت خبر داد:

تکمیل زنجیره پایین دست صنایع فلزی از اولویت‌های صنعتی کشور

می متالز - معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تکمیل زنجیره پایین دست صنایع فلزی از اولویت های توسعه صنعتی کشور در سال آینده است.

به گزارش می متالز، سعید زرندی، بعدازظهر یکشنبه در مراسم افتتاح یک واحد تولیدی درب و پنجره های آلومینیومی در یزد بر توجه به حوزه پایین دست صنایع آلومینیومی تاکید کرد و اظهار داشت: پتانسیل های بسیاری در این بخش در کشور داریم اما به آن بی توجهی شده است.

وی عنوان کرد: در حوزه فولاد، ظرفیت تولید کشور 30 میلیون تن است که در چند سال اخیر برنامه ریزی های خوبی در حوزه فلزات اساسی در وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شده است.

زرندی، ظرفیت تولید آلومینیوم در کشور را 497 هزار تن اعلام کرد و یادآور شد: با افتتاح آلومینیوم جنوب، تحرک و رونق جدیدی در این صنعت رخ می دهد به نحوی که در صنعت یاد شده، یک میلیارد دلار سرمایه گذاری صورت گرفته و ظرفیت تولید 330 هزار تن آلومینیوم در سال را دارد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اولویت ها و برنامه های سال 99 در وزارت صمت عنوان کرد: تکمیل زنجیره پایین دست صنایع فلزی از رویکردهای ما در سال آینده است.

وی افزود: در این راستا در استان یزد پتانسیل خوبی وجود دارد و باید به سمت شهرک های تخصصی در همین زمینه ها برویم.

زرندی ادامه داد: نگاه به زنجیره ارزش در همه کشورها در طراحی شهرک های صنعتی مدنظر است و ما نیز باید به این سمت حرکت کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، احیای واحدهای تعطیل و نیمه فعال را نیز از اولویت های وزارت صنعت، معدن و تجارت برشمرد و افزود: باید بتوانیم واحدهای غیرفعال و دچار مشکل را دوباره به تولید باز گردانیم.

زرندی ادامه داد: توقع من از یزد این است که در حوزه نساجی و پوشاک اتفاقات بزرگی را رقم بزند و مسئولان استان نیز از این دست صنایع، حمایت ویژه ای داشته باشند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 عضو هیات مدیره شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو):

برای تامین مواد اولیه باید سرمایه‌گذاری در بخش معدن و اکتشافات اصل مهمی تلقی شود/ لزوم ایجاد ستاد آلومینیوم در ایمیدرو

می متالز - عضو هیئت مدیره شرکت آلومینیوم ایران گفت: تهیه و خرید مواد اولیه آلومینیومی یکی از چالش برانگیزترین اقداماتی است که همواره برای صنایع بالادستی مشکل‌آفرین شده، به نحوی که در زمینه تهیه آلومینا، کک نفتی، آند و ... با مشکلاتی روبه‌رو هستیم، بنابراین سرمایه‌گذاری در زمینه تهیه و تولید این مواد ضروری در کشور یکی از اساسی‌ترین اقداماتی است که باید در سال‌های گذشته برای تکمیل زنجیره آلومینیوم کشور،‌صورت می‌گرفت، در همین راستا شرکت ایرالکو در خصوص داخلی‌سازی این مواد ضروری، برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده است که در آینده نزدیک می‌توانیم نتیجه سرمایه‌گذاری‌های انجام شده را در پیشرفت صنعت آلومینیوم کشور مشاهده کنیم.
 

فعالیت 15 واحد تولیدی صنایع فلزی در زاهدان

می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی صنایع فلزی در شهرک صنعتی میرجاوه، گفت: درحال حاضر بیش از ۱۵ واحد تولید کننده صنایع فلزی (سوله.اسکلتهای فلزی پیچ ومهره ای قالب سازی.دکل انتقال نیرو،کانکس ،مخازن فلزی وماشین سازی) در زاهدان مشغول به فعالیت می باشند.
 در بورس فلزات لندن رخ داد؛

توقف نزول قیمت آلومینیوم

می متالز - قیمت آلومینیوم در LME روز سه‌شنبه ۶ اسفند ماه، نسبت به معاملات هفته قبل، یعنی سه‌شنبه ۲۹ بهمن ماه، چهار دلار به ازای هر تن یا معادل ۰.۲ درصد افزایش قیمت یافت؛ به گونه‌ای که از یک هزار و ۶۸۱ دلار به ازای هر تن، به یک هزار و ۶۸۵ دلار به ازای هر تن رسید.
 در بورس فلزات لندن رخ داد؛

افت ۶ دلاری قیمت آلومینیوم

می متالز - قیمت آلومینیوم در LME روز دوشنبه پنجم اسفند ماه، نسبت به معاملات هفته قبل، یعنی دوشنبه ۲۸ بهمن ماه، ۶ دلار به ازای هر تن یا معادل ۰.۴ درصد کاهش قیمت یافت؛ به گونه‌ای که از یک هزار و ۶۷۸ دلار و ۵۰ سنت به ازای هر تن، به یک هزار و ۶۷۲ دلار و ۵۰ سنت به ازای هر تن رسید.
 معاون طرح و برنامه:

اجرای موفق سیاست های صنعتی و تجاری منوط به اجماع است

می متالز - معاون طرح و برنامه گفت: برای اجرای موفق سیاست های صنعتی وتجاری باید به یک زبان مشترک و اجماع برسیم.
 ایمیدرو به فراخوان گذاشت:

انتخاب مشاور برای انجام مطالعات طرح جامع آلومینیوم

می متالز - ایمیدرو ارزیابی کیفی انتخاب مشاور مطالعات طرح جامع آلومینیوم کشور را به فراخوان گذاشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما