خبر
آهن و فولاد   مواد معدنی  
با حضور وزیر نفت،صنعت و رییس ایمیدرو انجام شد:

امضای تفاهمنامه تولید کک اسفنجی و سوزنی

می متالز - امروز ۲۱ بهمن ماه مراسم امضای تفاهمنامه تولید کک اسفنجی و کک سوزنی در پالایشگاه های بندرعباس و امام خمینی شازند بین ایمیدرو و شرکت پالایش و پخش فراورده های نفتی با حضور وزیر نفت،صنعت و رییس ایمیدروانجام شد.

به گزارش می متالز، رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم خاطر نشان کرد:شرکت های تولیدکننده آلومینیوم هم مانند شرکت های فولادی در تامین مواد اولیه استراتژیک مشارکت کنند، با مشارکت شرکت های فولادی، طرح راکد تولید الکترود گرافیتی فعال شد و به تولبد نزدیک شده است. امروز نیاز است که شرکت های آلومینیومی نیز در تولید کک اسفنجی مشارکت کنند. همچنین زنگنه وزیر نفت مطرح کردند: حمایت دکتر رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت و دکتر غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو سبب شد این تفاهمنامه خیلی زود به مرحله امضا برسد. موضوع تولید کک برای صنایع فولاد و آلومینیوم از سال ۸۲ مورد توجه بوده که پژوهشگاه صنعت نفت در آن نقش آفرینی کرده است .

در این مراسم ایمیدرو متعهد شد با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی و رفع نیاز صنایع آلومینیوم و فولاد به کک اسفنجی و سوزنی، طبق تفاهمنامه ای که با شرکت پالایش و پخش منعقد کرده نسبت به خرید تضمینی این محصولات اقدام خواهد کرد. این محصولات تاکنون از طریق واردات تامین می شده است، شرکت پالایش و پخش، برنامه ریزی تولید محصولات فوق در شرکت های پالایش نفت بندرعباس و امام خمینی شازند را انجام می دهد. ایمیدرو نیز در صورت تطابق محصولات تولید شده با استانداردهای مورد نیاز صنایع آلومینیوم و‌ فولاد، اقدام به عقد قرارداد خرید سالانه ۳۰۰ هزار تن کک اسفنجی و ۳۰ هزار تن کک سوزنی خواهد کرد.

کد خبر: 84703
تاریخ: 1398/11/21 - 22:46
منبع: چیلان

کک اسفنجی و سوزنی  رضا رحمانی  ایمیدرو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیر مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران:

علاقه‌مندی شرکت‌های معدن و صنایع معدنی به سرمایه‌گذاری و حمایت از ایده‌های نوین

می متالز - مدیر مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران- ایمینو گفت: ایمینو اولین مجموعه تخصصی بخش معدن و صنایع معدنی است و تا قبل از این مرکزی که همه بخش‌های مرتبط با بخش معدن و صنایع معدنی را پوشش دهد نداشتیم.
 

جزئیات اکتشافات معدنی در اسفراین

می متالز - معاون وزیر صمت و رئیس هیات‌عامل ایمیدرو گفت: تعهدی را که در زمینه معدن آلبلاغ اسفراین پذیرفته‌ایم، بدون‌شک انجام می‌دهیم از این‌رو اکتشافات در این معدن یک‌ساله انجام می‌شود.
 رئیس هیات عامل ایمیدرو:

اکتشاف ایمیدرو در آلبلاغ کلید خورد

می متالز - ایمیدرو تا ۱۰ روز آینده، کمیته بررسی مسائل زیرساختی و معادن کوچک خراسان شمالی را تشکیل می‌دهد.
 جباری خبر داد:

تفحص از ایمیدرو در صورت تداوم عملکرد مبهم این سازمان/انتقاد از بلااستفاده ماندن ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی پارسیان

می متالز - نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس می‌گوید در صورت تداوم عملکرد فعلی ایمیدرو، طرح تحقیق و تفحص از این سازمان با کمک کمیسیون صنایع و معادن مجلس کلید خواهد خورد.
 در دیدار رئیس هیات عامل ایمیدرو با رئیس کمیته معدن مجلس شورای اسلامی اعلام شد:

غریب پور: برنامه زمانبندی اجرای طرح های توسعه مس مهرماه اعلام می شود/ هدفگذاری طرح جدید تولید 600 هزار تن کنسانتره در صنعت مس/ نماینده ورزقان در مجلس تاکید کرد: توسعه صنایع پایین دست مس در آذربایجان شرقی

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو ضمن اشاره به طرح جدید تولید 600 هزار تن کنسانتره در صنعت مس، گفت: برنامه زمانبندی اجرای طرح های توسعه شرکت ملی مس تا اواسط مهرماه اعلام می شود.
 

استاندار خراسان شمالی خواستار توجه بیشتر ایمیدرو به استان شد

می متالز - استاندار خراسان شمالی گفت: زیرساخت‌های معدنی استان ضعیف و سرمایه‌گذاری در این بخش کم است و به همین علت سازمــان توسعـه و نوســـازی معادن و صنایع معدنی ایران« ایمیدرو» باید توجه بیشتری به این استان داشته باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما