خبر
آهن و فولاد   مواد معدنی  
با حضور وزیر نفت،صنعت و رییس ایمیدرو انجام شد:

امضای تفاهمنامه تولید کک اسفنجی و سوزنی

می متالز - امروز ۲۱ بهمن ماه مراسم امضای تفاهمنامه تولید کک اسفنجی و کک سوزنی در پالایشگاه های بندرعباس و امام خمینی شازند بین ایمیدرو و شرکت پالایش و پخش فراورده های نفتی با حضور وزیر نفت،صنعت و رییس ایمیدروانجام شد.

به گزارش می متالز، رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم خاطر نشان کرد:شرکت های تولیدکننده آلومینیوم هم مانند شرکت های فولادی در تامین مواد اولیه استراتژیک مشارکت کنند، با مشارکت شرکت های فولادی، طرح راکد تولید الکترود گرافیتی فعال شد و به تولبد نزدیک شده است. امروز نیاز است که شرکت های آلومینیومی نیز در تولید کک اسفنجی مشارکت کنند. همچنین زنگنه وزیر نفت مطرح کردند: حمایت دکتر رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت و دکتر غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو سبب شد این تفاهمنامه خیلی زود به مرحله امضا برسد. موضوع تولید کک برای صنایع فولاد و آلومینیوم از سال ۸۲ مورد توجه بوده که پژوهشگاه صنعت نفت در آن نقش آفرینی کرده است .

در این مراسم ایمیدرو متعهد شد با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی و رفع نیاز صنایع آلومینیوم و فولاد به کک اسفنجی و سوزنی، طبق تفاهمنامه ای که با شرکت پالایش و پخش منعقد کرده نسبت به خرید تضمینی این محصولات اقدام خواهد کرد. این محصولات تاکنون از طریق واردات تامین می شده است، شرکت پالایش و پخش، برنامه ریزی تولید محصولات فوق در شرکت های پالایش نفت بندرعباس و امام خمینی شازند را انجام می دهد. ایمیدرو نیز در صورت تطابق محصولات تولید شده با استانداردهای مورد نیاز صنایع آلومینیوم و‌ فولاد، اقدام به عقد قرارداد خرید سالانه ۳۰۰ هزار تن کک اسفنجی و ۳۰ هزار تن کک سوزنی خواهد کرد.

کد خبر: 84703
تاریخ: 1398/11/21 - 22:46
منبع: چیلان

کک اسفنجی و سوزنی  رضا رحمانی  ایمیدرو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 وزیر صمت در جلسه شورای معاونین؛

در تنظیم بازار، همراهی مردم عاملی تعیین کننده است/ برای تداوم ممنوعیت واردات کالاهای دارای مشابه داخلی به هیچ عنوان کوتاه نخواهیم آمد

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تمهیدات اتخاذ شده برای تنظیم بازار شب عید گفت: همراهی آحاد مردم در کنترل موثر بازار و حفظ آرامش آن در ایام پایانی سال کاملا تعیین کننده است و حتما باید مورد توجه قرار گیرد.
 

ارزش ۲۲ میلیارد دلاری تولیدات معدنی و صنایع معدنی کشور

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در برنامه تقدیر از خدمات جعفر سرقینی، معاون سابق امور معادن و صنایع معدنی این وزارتخانه، گفت: بخش معادن و صنایع معدنی کشور ظرفیت های بسیار بالایی دارد و می تواند یکی از جایگزین های مطمئن ما در درآمدهای نفتی، ایجاد اشتغال، توسعه مناطق محروم و…، باشد.
 

رشد صنعت در دی‌ماه مثبت ۲.۳ درصد شد / رونق تولید در همه بخش ها را با برنامه ریزی جدی گرفته ایم / در حوزه داخلی سازی قطعات وارداتی از مرز ۲ میلیارد دلار عبور کردیم

می متالز - رضا رحمانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی های فنی و مهندسی ایرانی با محوریت رونق تولید در مصلی امام خمینی (ره) تهران بیان کرد: راهکار و راه حل معضلات اساسی کشور از جمله بیکاری جوانان، وابستگی ارزی، تورم و تنظیم بازار و .. رونق تولید است.
 وزیر صنعت، معدن و تجارت:

توان ساخت داخل در بخش‌های مختلف افزایش یافته است

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ما در همه بخش‌های مختلف توانسته‌ایم توان ساخت خود را افزایش دهیم و هر کالایی که امکان ساخت آن وجود داشته باشد واردات آن را ممنوع کرده‌ایم.
 

سه سناریو برای کاهش التهاب بازار

می متالز - با نزدیکی به روزهای پایانی سال، خودروهای داخلی نیز با شیب تندی به سمت افزایش قیمت در حرکت هستند.
 وزیر صمت:

هدفگذاری صرفه‌جویی ارزی ۱۰ میلیارد دلاری تا دو سال آینده

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در سال ۹۷ میزان واردات۱۲ میلیارد دلار کمتر از سال ۹۶ بود، گفت: طی امسال و دو سال آینده در حوزه ساخت داخل تا ۱۰ میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی خواهیم داشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما