خبر
مواد معدنی   زمین شناسی  
در مراسم امضای تفاهم‌نامه ایران و روسیه مطرح شد:

تاکید بر توسعه مناسبات زمین‌شناسی

می متالز - تفاهم‌نامه سه جانبه به منظور توسعه و تعمیق مناسبات ایران و روسیه در بخش مطالعات علوم‌زمین به امضای خانم Alla A.ZAKHARONA- GAVRILOVA رییس هیأت مدیره شرکت OZAEO روسیه، راضیه لک رئیس پژوهشکده علوم‌زمین و جعفر عمرانی معاون زمین‌شناسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور رسید.

به گزارش می متالز، در مراسم امضای این تفاهم‌نامه آقای Sergey.V.PICHUGIN رییس دپارتمان زمین‌شناسی شرکت OZGEO روسیه و حمید نظری معاون پژوهشی پژوهشکده علوم‌زمین نیز حضور داشتند و پیش از امضای این تفاهم‌نامه مهمانان روسی ضمن دو روز حضور در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور و آشنایی با فعالیت‌های جاری در این مجموعه با علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس این سازمان نیز دیدار کردند.

شایان ذکر است، ارزیابی منبع معدنی و زمین‌شناسی منطقه‌ای، اکتشاف ژئوفیزیک هوایی و زمینی مواد معدنی و منابع آبهای زیرزمینی، اکتشاف آب‌های عمقی، مطالعات زمین‌شناسی، معدنکاری و زیست محیطی، سیستم اطلاعات جغرافیایی- GIS، تبادل دانش علمی و فنی، آموزش و پژوهش، برگزاری دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های آموزشی، ارائه خدمات آزمایشگاهی و مشارکت در پروژه‌های بین‌المللی به عنوان اهم موارد توافق شده ایران و روسیه عنوان شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در بررسی وضعیت معادن طلای کشور مطرح شد

رشد آمار اکتشاف با حفظ استانداردها

می متالز - کشف طلا در ایران مانند سایر مواد معدنی از شرایط خوبی برخوردار بوده، به‌طوری‌که تاکنون بیش از ۵۰ ناحیه و منطقه معدنی طلا شناسایی و گزارش شده است.
 

پیام تبریک رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور به وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت

می متالز - پیام تبریک رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور به وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت
 جدیدی اعلام کرد:

همکاری اکتشافی سازمان زمین‌شناسی با بخش خصوصی در سال جهش تولید/ برنامه اکتشاف 300 هزار کیلومترمربع در سال 99

می متالز - مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، فناوری اطلاعات و بودجه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: این سازمان در سال جهش تولید، تعامل با بخش خصوصی به منظور ارتقای اکتشافات ذخایر معدنی در کشور را در دستورکار خود قرار داده است.
 

انقلاب معدنی و جهش تولید با توسعه اکتشافات محقق می‌شود؛ غفلت از ذخایر معدنی در قم

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: اولویت و راهبرد اصلی این سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی با اجرای برنامه‌های عملیاتی در قالب توسعه و تکمیل اکتشافات مواد معدنی است.
 

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور: سرمایه‌گذاری در معادن مشوق می‌خواهد

می متالز - معدن هم مثل سایر بخش‌های تولیدی و صنعتی کشور یک حوزه اقتصادی است.
 

رتبه ایران در سومین تجارت پرسود جهان

می متالز - مدیر موزه علوم‌زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی رتبه جهانی ایران در فناوری فرآوری سنگ‌های قیمتی را پنجاهم ذکر کرد و گفت: در حالی ایران سنگ‌های قیمتی خود را به صورت خام صادر می‌کند که برخی از کشورها مانند هند و چین این سنگ‌های خام را خریداری می‌کنند تا علاوه بر ایجاد اشـتغال، منابع ارزی قابل توجهی را با فرآوری و تراش این نوع سنگ‌ها جذب ‌کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما