خبر
مالیات  
حسینی شاهرودی:

راه‌اندازی سامانه جامع مالیاتی ضریب خطا در شناسایی مودیان را ۷۰ درصد کاهش می‌دهد

می متالز - سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید راه‌اندازی سامانه جامع مالیاتی، ضریب خطا را تا ۷۰ درصد پوشش داده و خطا در شناسایی مودیان مالیاتی به کمتر از ۳۰ درصد می‌رسد اما از آنجا که در حال حاضر تنها ۲۵ تا ۳۵ درصد این سامانه اجرایی شده به درستی نمی‌توان برای اخذ مالیات اقدام کرد.

به گزارش می متالز، سید حسن حسینی شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت راه اندازی سامانه‌های اطلاعاتی گفت:در قانون پنجم توسعه دولت مکلف شد تا سامانه‌های اطلاعاتی را راه اندازی کند اما علیرغم گذشت ۱۰ سال، دولت‌ها تاکنون در اجرای این قانون کوتاهی کرده و تمام سامانه‌ها را ناقص اجرایی کرده اند.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی افزود: هرچند راه‌اندازی سامانه جامع مالیاتی، ضریب خطا را تا ۷۰ درصد پوشش داده و خطا در شناسایی مودیان مالیاتی را به کمتر از ۳۰ درصد می‌رساند اما از آنجا که در حال حاضر تنها ۲۵ تا ۳۵ درصد این سامانه اجرایی شده به درستی نمی توان برای اخذ مالیات اقدام کرد.

کوتاهی دستگاه ها در ارائه اطلاعات به سامانه جامع مالیاتی

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: دستگاه‌هایی که موظف به ارائه آنلاین اطلاعات به سامانه جامع مالیاتی بودند تاکنون اطلاعات کامل خود را ارائه نداده‌اند زیرا دولت آنها را موظف به اجرای این قانون نکرده است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه کمیسیون متبوعش راه‌اندازی سامانه جامع مالیاتی و ارائه اطلاعات آنلاین در آن را پیگیری می‌کند، اظهار کرد: امیدوارم در سال آینده با راه‌اندازی صندوق مکانیزه فروش و تکمیل سامانه جامع مالیاتی به شفافیت نزدیکتر شویم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 طی حکمی از سوی وزیر اقتصاد صورت گرفت:

انتصاب عضو هیات رسیدگی موضوع ماده 251 مكرر قانون مالیاتهای مستقیم

می متالز - طی حکمی از سوی وزیر اقتصاد؛ عضو هیات رسیدگی موضوع ماده 251 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم منصوب شد.
 پورابراهیمی:

نرخ دلار در روزهای آتی منطقی می شود / بانک مرکزی بر بازار دلار مسلط است

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود نرخ ارز در روزهای آینده به قیمت منطقی خود برسد، گفت: پس از طی چالش‌هایی مانند کرونا، نرخ دلار به مسیر قبلی خود بازمی‌گردد.
 مرکز پژوهش‌های مجلس پیشنهاد کرد

اخذ مالیات از استخراج رمزارزها

می متالز - مرکز پژوهش‌های مجلس پیشنهاد کرد کاهش نرخ برق مصرفی واحدهای استخراج رمزارز در کنار اخذ مالیات از این فعالیت در لایحه بودجه سال آینده دیده شود.
 بهمنی پاسخ داد:

آیا عملیات بازار باز می تواند به کنترل تورم منجر شود؟

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید موفقیت بانک مرکزی در اجرای عملیات بازار باز و استقبال مردم از آن در گرو برابری نرخ اوراق مشارکت با تورم است.
 زارع:

مردم بر اساس نیاز خرید کنند / انبارهای دولتی مملو از کالای اساسی است

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: به طور حتم موضوعاتی مانند ایجاد قرنطینه یا بروز قحطی صحت ندارد و انبارهای دولت مملو از مواد غذایی و محصولات اساسی مورد احتیاج مردم است.
 کریمی:

افزایش نرخ ارز ناشی از تاثیرات روانی است / احتمال کاهش قیمت دلار

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF نمی‌تواند عاملی برای گرانی نرخ ارز باشد بلکه التهاب ایجاد شده در فضای روانی جامعه دلیل اصلی افزایش قیمت دلار است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما