خبر
بورس و سهام   بانک ها  

۶ تکلیف بانک مرکزی برای برگزاری مجمع سالانه بانک پرحاشیه بازار پایه ای

می متالز - بانک مرکزی با اعمال ۶ تکلیف با برگزاری مجمع سالانه بانک پرحاشیه حاضر در بازار پایه فرابورس جهت تصویب صورت های مالی منتهی به اسفند گذشته موافقت کرد.

به گزارش می متالز، مدیریت کل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری اعلام کرد: برگزاری مجمع سالانه بانک سرمایه مشروط به اعمال موارد زیر بلامانع است.

  1. اعمال ثبت های اصلاحی لازم به مبلغ ۱۰۰۸ میلیارد تومان مربوط به فزونی بهای تمام شده املاک تهاتر شده بانک و شرکت های تابعه نسبت به ارزش بازار در سنوات قبل وفق مفاد بند ۲-۱۲ گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی بانک
  2. اعمال ثبت های اصلاحی لازم بابت عدم تصویر دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی وفق مفاد بخشنامه ۲۲ خرداد سال جاری این بانک
  3. جلب توجه مجمع سالانه به ضرورت ترمیم و افزایش سرمایه از محل آورده نقدی سهامداران و انجام اقدامات لازم در این خصوص
  4.  درج آثار ثبت های حسابداری اصلاحی فوق در صورت جلسه مجمع سالانه آن بانک
  5. با توجه به تعهد کتبی اعضای هیات مدیره بانک طی نامه ۱۲ بهمن ماه مبنی بر تعیین تکلیف مطالبات از موسسه مالی و اعتباری مولی الموحدین و همچنین مطالبات از شرکت توسعه ساختمان سرمایه بابت گواهی سپرده گذاری موسسه اعتباری آرمان (بدر توس) حداکثر تا پایان سال ۹۹ ضروری است در صورت عدم تعیین تکلیف در مهلت تعیین شده، تعدیلات مربوطه در حساب های بانکی اعمال شود.
  6. اطلاع رسانی موارد فوق از طریق درج آن در سامانه کدال

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

همتی تصمیمات مهم گرفت/ اجرای دو قرارداد جدید برای اولین بار در ایران

می متالز - رئیس‌کل بانک مرکزی با اعلام تصمیمات مهم برای سال جاری و اتخاذ سیاست‌های اعتباری، پولی و ارزی از تصویب دو نوع قرارداد خرید مجدد و خرید معکوس خبر داد که برای اولین بار در ایران اجرا خواهد شد.
 

تصمیمات روز گذشته بانک مرکزی در چارچوب سیاست های پولی، اعتباری و ارزی

می متالز - دکتر همتی رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد تصمیمات جدیدی در چارچوب سیاست های پولی، اعتباری و ارزی توسط بانک مرکزی اتخاذ شده است.
 

سامانه ثبت شکایات احتمالی مشتریان بانکی دارای تسهیلات قرض‌الحسنه

می متالز - در پی ابلاغ بخشنامه‌های مربوطه به شبکه بانکی به اطلاع می‌رساند چنانچه ازحساب کسانی که اقساط قرض‌الحسنه دارند یا از حساب ضامنین آنها در شعب بانک‌ها و موسسات اعتباری، برداشتی بابت اقساط انجام شد، هموطنان عزیز می‌توانند موضوع را در سامانه مربوطه از طریق سایت بانک مرکزی درج کنند.
 

یادداشت رئیس کل بانک مرکزی در مورد سیاست های اعتباری، پولی و ارزی

می متالز - امروز 12 فروردین در بانک مرکزی چند تصمیم مهم برای سال 99 گرفته شد:
 معاون اقتصادی بانک مرکزی خبر داد:

تصويب شيوه نامه و نوع قرارداد خرید(ریپو) و بازخرید(ریپو معکوس)

می متالز - جلسه هیئت عامل بانک مرکزی، صبح امروز همزمان با روز جمهوری اسلامی برگزار و در خصوص موضوعاتی چون عملیات بازار باز، نحوه تامین ۷۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی و ایجاد واحد نظارتی در مدیریت کل اعتباری بانک مرکزی تصمیم گیری شد.
 یک کارشناس اقتصادی پاسخ می‌دهد:

قیمت دلار در چه کانالی قرار می‌گیرد؟ / آینده ارز در سال ۹۹ چگونه است؟

می متالز - دل‌انگیزان می‌گوید: نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از قیمت دلار در سال ۹۹ ارایه کرد، اما به نظر می‌رسد دولت علاقه‌ای به دلار زیر ۱۵ هزار تومان ندارد و من پیش‌بینی می‌کنم دلار در کانال ۱۵ تا ۱۸ هزار تومان قرار بگیرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما