خبر
اقتصاد  

نظر همتی درباره وضعیت بورس، اثر تصویب FATF و پیش بینی قیمت دلار

می متالز - رئیس بانک مرکزی باتوجه به عدم فعالیت بانک‌های مهم دنیا با ایران از اثر تصویب FATF بر اقتصاد، پیش بینی قیمت دلار و وضعیت بورس خبر داد.

به گزارش می متالز،  عبدالناصر همتی درخصوص اینکه با عدم تصویب FATF کشورهای خارجی دیگر مانند چین و روسیه هم با ایران همکاری نخواهند کرد گفت: نظر درباره تصویب شدن FATF مثبت است اما واقعیت این است که امروزه بسیاری از مبادلات خارجی، پولی و مالی را با روش‌های غیرتحریمی انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: بانک‌های مهم دنیا اصلا با ایران کار نمی‌کنند. از این نظر، بودن و نبودن FATF تاثیر زیادی در اقتصاد ندارد و اگر همه تمرکز را برروی FATF بگذاریم شاید خیلی چیزها را از دست بدهیم. تلاش خود را بدون توجه به سایر مسائل انجام می‌دهیم و امیدواریم اوضاع اقتصاد بهتر شود.

همتی درخصوص اینکه گفته می‌شود دولت قیمت دلار را افزایش می‌دهد، توضیح داد: چنین حرف‌هایی صحت ندارد و بی‌خودی است و قصد دارند تا جو روانی ایجاد کنند، قیمت دلار به زودی کاهش پیدا خواهد کرد. با وجود ریزش شاخص بورس در روز گذشته وضعیت بازار سرمایه خوب است.

کد خبر: 84794
تاریخ: 1398/11/23 - 13:03
منبع: بورس پرس

قیمت دلار  عبدالناصر همتی  FATF 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه

تأثیر قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF در بلندمدت مشخص خواهد شد

می متالز - محسن حاجی‌بابا، رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق ایران در واکنش به خبر قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF می‌گوید: بدون شک قرار گرفتن نام ایران در لیست سیاه FATF، صادرکنندگان را دچار خسارات فراوانی خواهد کرد، اما اینکه اندازه این خسارت و مشکل چقدر خواهد بود، امری است که به‌مرور ابعاد دقیق آن مشخص خواهد شد.
 گزارش روزانه بازار سرمایه:

بورسی ایزوله در برابر تهدیدها

می متالز - گزارش امروز نگاهی به وضعیت معاملات، اهم اخبار تاثیرگذار و پیش بینی وضعیت فردا دارد.
 نگاه مثبت کارشناسان به بازار سرمایه:

بورس نم پس نمی‌دهد

می متالز - خبر قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF جو روانی منفی در بازار‌ها ایجاد کرد اما؛ نگاه به روند‌ها و نظرات کارشناسان، اثرات کوتاه مدت آن را نمایان می‌سازد و همچنان تحلیلگران نگاهی مثبت دارند.
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

شفافیت FATF، ترس سرمایه را از بین می‌برد

می متالز - مدیرعامل کارگزاری بانک دی گفت: FATF به منزله بسته ‌بودن در‌ها به روی اقتصاد و بازار سرمایه ایران نیست و بازار خود را در این شرایط بازیابی کرد.
 کارشناس بازار سرمایه تاکیدکرد:

گزینه‌های سرمایه‌گذاری در سایه دو ریسک

می متالز - پالایشی ها از جمله سهم هایی هستند که از افزایش نرخ ارز نیمایی بهره می برند و ضمنا چون باز فروش داخلی دارند، دغدغه احتمال افت صادرات و دردسرهای بازگرداندن ارز و... را هم ندارند.
 تحلیل گر مسائل اقتصادی:

تاثیر FATF بر حوزه بانکی / آیا بانک‌ها قادر به افزایش حساسیت خود هستند

می متالز - واقعیت این است که آیا بانک‌ها نسبت به افزایش درجه حساسیت خود اقداماتی دارند یا خیر، چرا که این امر بسیار سخت و در برخی موارد غیر ممکن خواهد بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما