خبر
اقتصاد  

نظر همتی درباره وضعیت بورس، اثر تصویب FATF و پیش بینی قیمت دلار

می متالز - رئیس بانک مرکزی باتوجه به عدم فعالیت بانک‌های مهم دنیا با ایران از اثر تصویب FATF بر اقتصاد، پیش بینی قیمت دلار و وضعیت بورس خبر داد.

به گزارش می متالز،  عبدالناصر همتی درخصوص اینکه با عدم تصویب FATF کشورهای خارجی دیگر مانند چین و روسیه هم با ایران همکاری نخواهند کرد گفت: نظر درباره تصویب شدن FATF مثبت است اما واقعیت این است که امروزه بسیاری از مبادلات خارجی، پولی و مالی را با روش‌های غیرتحریمی انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: بانک‌های مهم دنیا اصلا با ایران کار نمی‌کنند. از این نظر، بودن و نبودن FATF تاثیر زیادی در اقتصاد ندارد و اگر همه تمرکز را برروی FATF بگذاریم شاید خیلی چیزها را از دست بدهیم. تلاش خود را بدون توجه به سایر مسائل انجام می‌دهیم و امیدواریم اوضاع اقتصاد بهتر شود.

همتی درخصوص اینکه گفته می‌شود دولت قیمت دلار را افزایش می‌دهد، توضیح داد: چنین حرف‌هایی صحت ندارد و بی‌خودی است و قصد دارند تا جو روانی ایجاد کنند، قیمت دلار به زودی کاهش پیدا خواهد کرد. با وجود ریزش شاخص بورس در روز گذشته وضعیت بازار سرمایه خوب است.

کد خبر: 84794
تاریخ: 1398/11/23 - 13:03
منبع: بورس پرس

قیمت دلار  عبدالناصر همتی  FATF 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 فضای سردرگمی بر دلار و سکه حکمفرما شد

واکنش بازارساز به التهاب ارزی

می متالز - بازارساز ارزی برای مقابله با التهاب ارزی، قیمت دلار صرافی‌های بانکی را بالا برد. روز یکشنبه، پیش از شروع بازار، جو هیجانی میان معامله‌گران سکه و دلار ایجاد شده بود و دلیل آن هم ادعای آمریکا مبنی بر بازگشت سایر تحریم‌های ایران و فعال شدن مکانیزم ماشه بود.
 رئیس‌کل بانک‌مرکزی در جمع مدیران بانک‌ها مطرح کرد

مثلث گشایش ارزی به روایت همتی

می متالز - رئیس‌کل بانک‌مرکزی در جمع مدیران بانک‌ها به سه نکته مهم اشاره کرد: «ثمردهی رایزنی‌های بین‌المللی»، «افزایش صادرات نفت و فرآورده‌های آن» و «سرعت گرفتن بازگشت ارز».
 

مکانیزم تعیین قیمت

می متالز - با آغاز رشد قیمت دلار در دی‌ماه سال ۱۳۹۶ و نمود آن در اوایل سال ۹۷، یک چرخه تورمی در اقتصاد ایران شروع شد. به این دلیل و براساس تئوری‌های مالی، تورم به رشد سود حسابداری شرکت‌ها و به تبع آن قیمت سهام (که خود متغیر اسمی است) منجر می‌شود.
 

خوش بینی همتی به اثر سه عامل در گشایش‌های ارزی/ دو درخواست از بانک ها

می متالز - رئیس کل بانک مرکزی با اعلام خوش بینی به اثر سه عامل در گشایش‌های ارزی جدید، دو درخواست از بانک ها را مطرح کرد.
 

دستور رئیس کل بانک مرکزی برای پاسخگویی بیشتر به مراجعان ارزی

می متالز - رییس کل بانک مرکزی دستور رسیدگی فوری برای رفع مشکلات مطرح شده در ویدیو منتشره از میز خدمت ارزی این بانک را صادر کرد.
 

قیمت دلار به بیش از ۲۷ هزار تومان رسید

می متالز - قیمت دلار آمریکا (اسکناس) امروز (یکشنبه 30 شهریورماه) در صرافی‌های بانکی با افزایش 750 تومانی به 27 هزار و 200 تومان رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما