خبر
سیمان و بتن  

صادرات سیمان سفید مشروط شد

می متالز - به ماه پایانی سال در حالی نزدیک می‌شویم که این بار و برای کنترل بازار ستاد کارگروه تنظیم بازار صادرات سیمان سفید را مشروط کرد و براساس تصمیم این کارگروه صادرات سیمان سفید از مسیر رینگ صادراتی بورس مجاز خواهد بود. در ابلاغیه کارگروه تنظیم بازار به منظور ساماندهی صادرات سیمان این نکته قید شده که از ۱۵ اسفند سال جاری صرفا با ارائه گواهی خرید از رینگ صادراتی بورس کالای ایران امکان پذیر خواهد بود.

به گزارش می متالز، اقدام صورت گرفته در حالی است که خرداد سال جاری نیز وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به رئیس کل گمرک، اعلام کرده بود صادرات سیمان تا پایان شهریور امسال صرفا از طریق شرکت‌های تولیدکننده سیمان یا نمایندگان آنها مجاز خواهد بود؛ این تصمیم با هدف ضرورت ساماندهی سیمان، واحدهای تولیدی و جلوگیری از رقابت منفی صادرکنندگان و همچنین بنا به درخواست انجمن صنفی مزبور در دستور کار قرار گرفته است. حال در آخرین ماه‌های سال جاری وزارت صنعت، معدن و تجارت این بار در راستای ساماندهی بازار، صادرات سیمان سفید را مشروط کرده است.

 سعید عباسپور مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به مدیر کل دفتر صادرات گمرک جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تصمیم جدید کارگروه تنظیم بازار در راستای ساماندهی صادرات سیمان سفید بر لزوم ابلاغ آن به تمام گمرکات کشور تاکید کرده است. در این نامه اعلام شده است در راستای اجرای مفاد بند ۴ صورت‌جلسه ۳۰ دی ماه ۹۸ تصمیمات هفتاد و پنجمین جلسه کارگروه تنظیم بازار ابلاغی مورخ ۷ بهمن ۹۸، معاونت بازرگانی داخلی وزارت متبوع درخصوص ساماندهی صادرات سیمان سفید به اطلاع می‌رساند که صادرات سیمان سفید از ۱۵ اسفند صرفا با ارائه گواهی خرید از رینگ صادراتی بورس کالای ایران امکان‌پذیر است. مشروط کردن صادرات سیمان درحالی اعلام شد که اواخر سال گذشته صادرات محصولات فولادی نیز با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت و با سه هدف ضرورت تامین نیازهای داخلی کشور، پیگیری ارز حاصل از صادرات و جلوگیری از ارزان‌فروشی محصولات صادراتی، مشروط شده بود.

بعد از آن هم در اواسط خرداد با نامه‌نگاری رضا رحمانی با رئیس کل گمرک، صادرات سنگ آهن هم مشروط اعلام شد. به گزارش انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان، براساس نامه وزیر صمت به رئیس کل گمرک ایران، از نیمه خرداد تا پایان شهریور ماه امسال نیز صرفا شرکت‌های تولیدکننده سیمان یا نمایندگان آنها مجاز به صادرات شدند. این تصمیم با هدف ضرورت ساماندهی سیمان، واحدهای تولیدی و جلوگیری از رقابت منفی صادرکنندگان و همچنین بنا به درخواست انجمن صنفی مزبور در دستور کار قرار گرفت؛ حال سیمان سفید نیز به جمع مشروطی‌های صادراتی پیوسته‌است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با تصمیم وزارت صنعت و کارگروه تنظیم بازار:

صادرات سیمان سفید فقط مختص بورس کالا شد/ زمان اجرا

می متالز - وزارت صنعت در راستای تصمیمات کارگروه تنظیم بازار اعلام کرد: صادرات سیمان سفید صرفا با ارائه گواهی خرید از رینگ صادراتی بورس کالا امکانپذیر است.
 با تصمیم کارگروه تنظیم بازار و از ۱۵ اسفند ماه اجرایی می شود؛

صادرات سیمان سفید فقط از طریق رینگ صادراتی بورس کالا

می متالز - در راستای تصمیمات کارگروه تنظیم بازار در خصوص ساماندهی صادرات سیمان، صادرات سیمان سفید از ۱۵ اسفند ماه امسال صرفا با ارائه گواهی خرید از رینگ صادراتی بورس کالای ایران امکانپذیر است.
 پایان دی‌ماه؛

آخرین مهلت رفع تعهد ارزی برای صادرکنندگان سال ۹۷

می متالز - سعید عباسپور مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت آخرین مهلت رفع تعهد ارزی برای صادرکنندگان سال ۹۷ را اعلام کرد.
 

بررسی مهم ترین چالش‌های تجارت خارجی در حضور قائم‌ مقام وزارت صمت

می متالز - نمایندگان بخش خصوصی که در نشست دهم خود در کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران میزبان قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت بودند، به بیان و بررسی مهم ترین چالش های حوزه تجارت خارجی از مشکلات ورود مواد اولیه و ماشین آلات گرفته تا ورود موقت و کالاهای دپو شده در گمرک را بررسی کردند و پیشنهاد دادند کارت بازرگانی پنجساله که در حال حاضر صرفا برای تولیدکنندگان صادر میشود به صادرکنندگان نمونه نیز تعلق بگیرد.
 

ممنوعیت واردات صدها قلم کالای غیرضروری

می متالز - بر اساس بخشنامه و فراخوان عام وزیر صنعت، معدن و تجارت هر تولیدکننده‌ای که بتواند کالاهای وارداتی را با کیفیت و کمیت قابل قبول تولید کند، از طریق افزایش تعرفه‌ها و یا ممنوعیت گمرکی مورد حمایت قرار می‌گیرد.
 یک مقام سازمان توسعه تجارت می گوید:

آیا تعرفه واردات خودرو تا پایان آذر ماه تغییر می‌کند؟

می متالز - مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت می‌گوید: تا به این لحظه تصمیم خاصی درباره کاهش تعرفه خودروهای وارداتی در دستور کار قرار نگرفته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما