خبر
اقتصاد  

صدور مجوز ساخت واحدهای تجاری در کیش ممنوع شد

می متالز - پس از ۱۷سال انتظار عاقبت اسناد مالکیت مرکز تجاری کیش آماده و ۲۲ سند به مالکان تحویل داده شد. غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مراسم اهدای اسناد مالکیت به غرفه‌داران مرکز تجاری کیش از تصمیم جدی این سازمان درجهت داشتن تجارتی اصولی خبر داد و گفت: دیگر هیچ مجوز ساخت مرکز تجاری در جزیره کیش صادر نمی‌شود.

به گزارش می متالز، مظفری افزود: یکی از تصمیماتی که در شرایط اقتصادی کشور و رکود نسبی تجارت در جزیره کیش باید اتخاذ می‌شد، عدم صدور مجوز ساخت مراکز تجاری است، این تصمیم سخت اما لازم است و در جهت بازاری سالم و تجارتی حرفه‌ای مجوز ساخت مراکز تجاری داده نمی‌شود. او درباره اتمام صدور پایان کار مرکز تجاری کیش یادآور شد: از روزی که سازنده و سرمایه‌گذار مرکز تجاری وعده تحویل سند را داده بود، بیش از ۱۵سال می‌گذرد که با پیگیری‌های اعضای هیات‌مدیره این مرکز و تلاش و همکاری‌های مسوولان سازمان این پروسه طی چند ماه به اتمام رسید و اسناد ۵۰۲ واحد تا پایان سال ۹۸ تحویل داده می‌شود. مظفری با بیان اینکه طی این سال‌ها مسوولان متعددی در کیش حضور داشتند و می‌توانستند مشکلات را حل کرده و آرامش خاطری را که غرفه‌داران انتظار داشتند تامین کنند، افزود: اما برای برخی از مدیران انجام ندادن کارها آسان‌تر است و معمولا در کشورمان از مدیران سوال نمی‌شود با اینکه این وظایف را داشتید، چرا این کارها را انجام نداده‌اید و کارهای انجام‌شده او بررسی می‌شود.

طبق گفته مظفری خود او ۱۷ سال پیش در روز افتتاح مرکز تجاری کیش یکی از میهمانان ویژه بوده و از اینکه طی این سال‌ها هنوز پایان کار صادر نشده و غرفه‌داران بلاتکلیف هستند، متعجب است. او یادآور شد: با بازدید از پروژه‌های نیمه کاره جزیره و مذاکره با سرمایه‌گذاران آنها مقرر شد یا کار ساخت آغاز شود، یا سازمان طبق مقررات تصمیم جدیدی اتخاذ کند تا هیچ پروژه نیمه‌کاره‌ای در جزیره کیش نباشد و این اقدام موجب شد از ۱۳پروژه رها شده، چند پروژه نیمه‌کاره احیا و دوباره وارد فاز ساخت و ساز شوند.  مظفری گفت: برای سازمان، احیای اعتبار از دست‌رفته سرمایه‌گذارانی که با تلاش خود در جزیره اقدام به ساخت و ساز و آبادانی کرده‌اند، مهم است و بررسی و رسیدگی ویژه به صدور پایان کار این مرکز به همین خاطر بوده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 داده‌های آماری در ابتدای زمستان نشان می‌دهد

خیز صنعتی برای سرمایه‌گذاری

می متالز - روند سرمایه‌گذاری صنعتی برای طرح‌های جدید تا پایان اولین ماه فصل زمستان مثبت شد. داده‌های اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیانگر آن است که پیش بینی سرمایه‌گذاری برای اجرای طرح‌های جدید نیز با رشد روبه رو بوده است؛ تغییر گرایش برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های صنعتی جدید در حالی ثبت شده که براساس داده‌های اعلام شده سرمایه‌گذاری محقق شده برای طرح‌های صنعتی با افت روبه رو شده است.
 

امضای تفاهم‌ نامه ۵ جانبه استقرار شرکت‌های دانش‌ بنیان صنعت پتروشیمی در مرکز نوآوری کیش

می متالز - تفاهم‌ نامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد کیش، بانک صادرات، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صبح امروز (۲۸ بهمن ۹۸) در حاشیه نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی منعقد شد.
 

کدام صندوق سرمایه گذاری را انتخاب کنم؟

می متالز - اگر مایل به سرمایه گذاری در بورس هستید و دانش، تخصص، تجربه و زمان کافی برای این کار ندارید؛ حتما در صندوق های فعال در بورس سرمایه گذاری کنید و یا اینکه از طریق شرکت هایی که دارای مجوز سبدگردانی اختصاصی از سازمان بورس و اوراق بهادار هستند، اقدام کنید و پرتفوی شخصی خود را داشته باشید.
 معاون طرح و برنامه وزرات صمت عنوان کرد؛

صدور بیش از 293 هزار فقره مجوز صنفی در 9 ماه اول سال

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: طی 9 ماه سال جاری بیش از 293 هزار فقره مجوز صنفی صادر شد.
 

صدور مجوز زیست‌محیطی کارخانه گندله‌سازی «فولاد خراسان»

می متالز - اداره کل محیط‌زیست خراسان‌رضوی در اجرای مصوبه کارگروه «ستاد تسهیل و رفع موانع تولید»، مجوز زیست‌محیطی بهره‌برداری کارخانه گندله‌سازی مجتمع فولاد خراسان را صادر کرد.
 از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی انجام شد:

صدور مجوز زیست محیطی کارخانه گندله سازی «فولاد خراسان»

می متالز - اداره کل محیط زیست خراسان رضوی، در اجرای مصوبه کارگروه «ستاد تسهیل و رفع موانع تولید»، مجوز زیست محیطی بهره برداری کارخانه گندله سازی مجتمع فولاد خراسان را در کوتاه ترین بازه زمانی ممکن صادر کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما