خبر
پتروشیمی  

برنامه‌ریزی مصر برای توسعه پتروشیمی

می متالز - همزمان با سرمایه‌گذاری‌های جدید در صنعت پتروشیمی قاره آفریقا، رئیس‌جمهوری مصر در دستوری خواستار ارتقای صنایع پتروشیمی در این کشور شد.

به گزارش می متالز، روزنامه الاهرام خبرداد که عبدالفتاح سیسی پیگیری دولت برای ادامه تلاش‌ها در زمینه ارتقای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی به‌منظور بهبود جایگاه این کشور در بازارهای جهانی پتروشیمی را خواستار شد.

وی در جلسه‌ای با حضور مصطفی مزبولی، نخست‌وزیر و طارق المولا، وزیر نفت و منابع معدنی و شریف اسماعیل، دستیار رئیس‌جمهوری در زمینه پروژه‌های ملی و راهبردی خواستار تمرکز دولت بر اهداف تعریف شده در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و تبدیل شدن به یک هاب تجاری در منطقه شد.

رئیس‌جمهوری مصر همچنین خواستار بالا بردن سود اقتصادی این کشور از منابع طبیعی با اهداف توسعه‌ای برای تبدیل شدن به هاب تجاری در منطقه خاورمیانه و آفریقای شمالی (منا) شد.

کد خبر: 84951
تاریخ: 1398/11/24 - 14:52
منبع: دنیای اقتصاد

توسعه پتروشیمی  روزنامه الاهرام 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شرکت مدیریت توسعه پتروشیمی، مدیریت طرح پتروشیمی گچساران را برعهده گرفت

می متالز - شرکت مدیریت توسعه پتروشیمی با امضای قراردادی مدیریت طرح پتروشیمی گچساران شامل واحدهای الفین، سرویس‌های جانبی و احداث خطوط برق رسانی و تامین آب را بر عهده گرفت.
 مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد:

بهره‌برداری از نخستین طرح در دور جدید جهش دوم توسعه پتروشیمی/ ایرانی‌ترین پتروشیمی ایران آماده افتتاح شد

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به آغاز شمارش معکوس بهره برداری رسمی از نخستین طرح در دور جدید جهش دوم توسعه پتروشیمی، اعلام کرد: در روزهای آینده، فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید ماهشهر با هدف تولید سالانه 55 هزار تن محصول خاص پلیمری به بهره برداری رسمی خواهد رسید.
 

موافقان و مخالفان توسعه پتروشیمی در سواحل خزر چه می‌گویند؟

می متالز - در پی اعلام در دستور کار قرار گرفتن توسعه پتروشیمی در سواحل خزر موافقان و مخالفان این طرح دیدگاه‌های خود را ارائه دادند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما