خبر
مالیات   عمران و معماری  
رجبی:

رونق بخش ساخت‌ و‌ ساز مهم‌تر از اخذ مالیات است

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط فعلی اولویت اصلی کشور تقویت و رونق بخش مسکن و ساخت و ساز در کشور است، این موضوع از مسئله اخذ مالیات نیز مهم تر و جدی تر است.

به گزارش می متالز، فرج‌الله رجبی عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به تدوین پیش نویس لایحه اصلاح  قانون مالیات‌های مستقیم، گفت: یکی از مفاد و محورهای این لایحه، مالیات بر عایدی سرمایه مسکن است، در موضوع مالیات بر عایدی سرمایه، توجه به مابه‌التفاوت مازاد ارزش روز زمان واگذاری املاک و حق واگذاری محل نسبت به ارزش زمان تملک یا قیمت تمام شده، مهم است.

اخذ مالیات بر عایدی سرمایه مسکن در تمام کشورهای دنیا مرسوم است

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اخذ مالیات بر عایدی سرمایه مسکن در تمام کشورهای دنیا مرسوم بوده و یکی از راه کارهای اساسی برای مدیریت بازار مسکن است.

 

زمان کنونی برای اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسکن مناسب نیست

وی ادامه داد: به نظر من البته در شرایط کنونی زمان برای اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسکن مناسب نیست، زیرا امروز کشور با رکود اقتصادی و افزایش بیکاری مواجه است و اجرای قانون مذکور این مسائل را تشدید می کند.

رجبی گفت: از طرف دیگر اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسکن موجب می شود که سرمایه از بازار مسکن به دیگر بازارهای اقتصادی منتقل شود که این مسئله موجب بروز تلاطم و تنش اقتصادی در این کشورها می شود، مگر آنکه قانون مالیات بر عایدی سرمایه در تمام بازارهای اقتصادی اجرایی شود.

 

اولویت اصلی کشور در شرایط فعلی رونق بخش مسکن و ساخت و ساز در کشور است

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در شرایط فعلی اولویت اصلی کشور تقویت و رونق بخش مسکن و ساخت و ساز در کشور است، این موضوع از مسئله اخذ مالیات نیز مهم تر و جدی تر است.

بر اساس لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، نرخ‌های مالیات بر عایدی بر اساس مدت تملک به شرح زیر است: یک سال و کمتر حدود 25 درصد، بیش از یک سال تا 6 سال به ازای هر سال معادل 2.5 واحد درصد نرخ مذکور کاهش می‌یابد و 7 سال و بیشتر حدود 10 درصد خواهد بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رضایی کوچی:

افزایش تسهیلات ساخت مسکن در سال ۹۹؛ دولت در بازار ساخت و ساز تحرک ایجاد کند

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت:دولت باید با ارائه تسهیلات ساخت و ساز و ارائه مصالح ساختمانی در بازار تولید مسکن تحرک ایجاد کند تا در آینده ای نزدیک شاهد افزایش عرضه مسکن در کشور باشیم.
 بت کلیا:

سال ۹۹؛ زمان ساماندهی خانه‌های خالی از سکنه/ سازمان امورمالیاتی سامانه ملی املاک را عملیاتی کند

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی سازمان امور مالیاتی باید سامانه ملی املاک و اسکان را عملیاتی کند، بنابراین با توجه به شرایط بازار مسکن، این سامانه در سال جاری باید عملیاتی شود تا بازار مربوطه هم از نظر نظام عرضه و تقاضا و هم از نظر قیمت به سمت تعادل حرکت کند.
 وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد

دریافت مالیات از خانه‌های خالی در سال 99

می متالز - وزیر راه و شهرسازی از اجرایی شدن اخذ مالیات از خانه‌های خالی از سکنه در سال جاری خبر داد و این اقدام را موجب ایجاد تحرک در بخش مسکن دانست.
 

مسیر استعلام مالیات نقل و انتقال مسکن

می متالز - رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، بر استعلام مالیات نقل و انتقال املاک تهران فقط از طریق دفاتر اسناد رسمی تاکید کرد.
 

وزیر راه: امسال از خانه‌های خالی مالیات اخذ می شود

می متالز - امسال اخذ مالیات از خانه‌های خالی از سکنه اجرایی می‌شود.
 کیان‌پور مطرح کرد

شفافیت در بازار اجاره مسکن مهم ترین حُسن نظام اجاره داری حرفه‌ای

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مهم ترین حسن و فایده اجرای نظام اجاره داری حرفه‌ای، شفافیت در معاملات بازار اجاره مسکن است، مسئله ای که در شرایط کنونی کمتر دیده می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما