خبر
اقتصاد  
وزیر اقتصاد:

جلسه FATF درباره ایران فردا برگزار می شود/ تکذیب نقش دولت در گرانی دلار

می متالز - وزیر اقتصاد با تکذیب نقش دولت در افزایش روزهای اخیر دلار و با هدف تامین حقوق و عیدی کارمندان، گفت: افزایش قیمت ارز ارتباطی با جلسه FATF ندارد و موضوع ایران فردا مطرح می شود.

به گزارش می متالز، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران به خبرنگاران گفت: به دلیل بروز مشکلات ناشی از افزایش قیمت ارز برای دریافت‌کنندگان وام از صندوق توسعه ملی، کارگروهی تشکیل و تسهیلات طبقه‌بندی می شود تا نوع محصول وارداتی تولید کنندگان مشخص شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بعد از تامین حقوق و عیدی کارمندان دولت، افزایش روزهای اخیر دلار متوقف می شود، توضیح داد: نمی‌دانم چرا این موضوع را به حقوق و مزایای کارکنان دولت نسبت می‌دهند اما اگر این موضع عاملی برای کاهش قیمت ارز شود، نگرانی وجود ندارد. چون دولت هیچ نفعی از افزایش قیمت ارز ندارد و خواهان افزایش هم نیست.

به گفته دژپسند افزایش قیمت ارز ارتباطی با جلسه FATF ندارد و موضوع ایران فردا مطرح می شود.

کد خبر: 85661
تاریخ: 1398/11/29 - 13:23
منبع: بورس پرس

FATF  فرهاد دژپسند 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 دستور روحانی به وزیر اقتصاد:

واگذاری سهام و اموال بانک‌ها در بورس تسریع شود

می متالز - رئیس جمهور با اشاره به استقبال مردم از بورس از وزیر اقتصاد خواست به فرایند واگذاری شرکت‌ها و دارایی‌های دولت و فروش اموال مازاد بانک‌ها با استفاده از ظرفیت بازار سرمایه سرعت دهد.
 

توجه ویژه به تغذیه کارگران بخش معدن با گسترش کرونا/ لیست سیاه FATF هزینه‌های بالایی تحمیل می‌کند

می متالز - رییس خانه معدن گفت: بایستی در مورد تغذیه محیط‌ های کارگری در معادن دقت لازم صورت گیرد. این موضوع یکی از فاکتورهای بخش معدن است و نمی‌توان رستوران‌ها و آشپزخانه‌های معدنی را به دلیل ساعت‌های بالای کاری تعطیل کرد در غیر اینصورت کارگران با مشکلاتی مواجه می‌شوند. درشرایط فعلی (شیوع ویروس کرونا) واحدهای بزرگ با این مشکل روبرو شده‌اند چراکه برای تامین خوراک و مواد اولیه کارگران باید دقت‌های کامل از هر نظر را داشته باشند.
 وزیر اقتصاد اعلام کرد:

علت افزایش ۲۵ درصدی بیمه شخص ثالث/ تمدید خودکار بیمه نامه ها

می متالز - وزیر اقتصاد با اعلام توضیح درباره افزایش ۲۵ درصدی بیمه شخص ثالث از تمدید خودکار بیمه نامه ها تا دو ماه آینده و پرداخت وام دو ساله به حدود چهار میلیون خانوار و صاحبان کسب و کار خبر داد.
 وزیر اقتصاد:

جهش تولید و رشد اقتصادی اولویت کشور است

می متالز - اطلاعات مربوط به متغیرهای کلان اقتصادی نشان می دهند وضعیت ما رو به بهبود است ولی هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم.
 

اظهارات وزیر اقتصاد در جریان‌ بازدید از بخش های مختلف گمرک فرودگاه امام خمینی(ره)

می متالز - وزیر امور اقتصادی و دارایی از ایجاد محاکم اقتصادی و تجاری ویژه با همکاری دادستانی کل کشور به منظور روانی و تسهیل فضای کسب و کار خبر داد.
 فاروقی، نایب رییس كميسيون تسهيل تجارت و مديريت واردات هشدار داد

دولت با افزايش يكباره نرخ ارز مبناي محاسبات گمركي واردكنندگان را غافلگير نكند

می متالز - محمدرضا فاروقی، نایب رییس كميسيون تسهيل تجارت و مديريت واردات اتاق ايران و ریيس كميسيون حمل‌ونقل، لجستيك و گمرك اتاق بازرگاني قزوين در مطلبی نسبت به مبنای محاسبه حقوق ورودی، براساس افزایش نرخ ارز هشدار داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما