خبر
نفت   ماشین آلات و تجهیزات انرژی  
با همکاری نفت و شرکت‌های دانش‌بنیان

انحصار ساخت ۲ تجهیز کاربردی صنعت نفت شکست

می متالز - مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران از ساخت عملگر برقی NQ900 و کنترلر دستگاه نمونه‌گیر خودکار با صرفه‌جویی بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال از سوی متخصصان این شرکت و با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی خبر داد.

به گزارش می متالز، عباس اسدروز اظهار کرد: متخصصان فنی شرکت پایانه‌های نفتی ایران در پایانه میعانات گازی عسلویه، با استفاده از دانش نظری و مهارت‌های عملی خود و با همکاری دو شرکت دانش‌بنیان موفق به طراحی و ساخت اولین عملگر برقی NQ900 (معادل IQ35) و کنترلر دستگاه نمونه‌گیر خودکار شدند.

وی تصریح کرد: دستگاه نمونه‌گیر خودکار برای اندازه‌گیری مقدار محصولات ارسالی فازهای پالایشگاهی به‌کار می‌رود و نقش اساسی در سنجش کیفیت محموله‌های ارسالی دارد. عملگر برقی NQ900 نیز برای باز و بسته کردن شیرهای صنعتی دارای کاربرد گسترده‌ای در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است و انحصار ساخت این تجهیزات فقط در اختیار شرکت‌های انگلیسی و آمریکایی بوده است.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران یادآور شد: طراحی و ساخت این تجهیزات از سوی متخصصان داخلی سبب حذف وابستگی به شرکت‌های خارجی و همچنین جلوگیری از صرف هزینه‌های گزاف خرید دستگاه‌های خارجی شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ذخایر نفتی جهان متروک و بی‌ارزش شد

می متالز - اقدام اخیر شماری از غول‌های نفتی در اعلام کاهش ارزش دارایی‌هایشان تحت تاثیر تبعات شیوع کووید ۱۹ به منزله آن است که بخش بزرگی از ذخایر نفت به شکل دارایی‌های متروک و بی‌ارزش درخواهند آمد.
 

یادداشتی از مهدی کرباسیان به مناسبت افتتاح خط لوله نفت ترش گوره - جاسک

می متالز - این پروژه ملی از آن جهت اهمیت دارد که با همت تلاشگران ایرانی، فناوری ساخت لوله انتقال نفت ترش در داخل میسر شد و موجب صرفه جویی ۳۰۰ میلیون دلاری برای کشور شده است.
 

سهام‌داران سهم‌های رشد یافته را بفروشند و سهم‌های جدید بخرند؛ روند کلی بازار مثبت است

می متالز - مدیر عامل واسپاری صنعت نفت آیندگان گفت: سهامدارانی که سهم‌هایشان مقداری رشد داشته‌اند سهم‌هایشان را بفروشند و سهام‌های جدید بخرند، اما روند کلی بازار با توجه به شرایط کنونی و متغیرهای کلان اقتصادی و سیاست‌های دولت مثبت به نظر می‌آید.
 

شاخص جدید نفت خام به بازارهای انرژی معرفی شد

می متالز - مؤسسه‌های قیمت‌گذاری نفت خام شاخص جدیدی را برای نفت خام ایالات متحده آمریکا معرفی کردند.
 

مراسم چهلم زنده‌یاد حسین کاظم‌پور اردبیلی برگزار می‌شود

می متالز - مراسم چهلمین روز درگذشت مرحوم مغفور حسین کاظم‌پور اردبیلی یکشنبه هشتم تیرماه در مجموعه کوشک وزارت نفت برگزار می‌شود.
 عضو سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران مطرح کرد:

کشور در جهش دوم و سوم صنعت "پتروشیمی"

می متالز - مزیت‌های صنعت پتروشیمی، کشور را در جهش دوم و سوم این صنعت قرار داده که تا چند سال آینده ظرفیت تولید پتروشیمی و صادرات محصولات را به طور محسوسی افزایش خواهد داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما