خبر
بانک ها   نفت   ماشین آلات و تجهیزات انرژی  

حمایت بانک صادرات از سازندگان تجهیزات صنایع نفتی

می متالز - بانک صادرات ایران برای حمایت از داخلی‌سازی تجهیزات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی با انجمن سازندگان تجهیزات صنایع نفت ایران تفاهم‌نامه ‌دوجانبه‌ای امضا کرد.

به گزارش می متالز، حجت‌اله صیدی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت: امکان تجدید دو تا پنج مرتبه‌ای رقم تخصیص یافته ۲۵ هزار میلیارد ریالی حمایت از انجمن سازندگان تجهیزات صنایع نفت ایران در سال آینده وجود دارد که یکی از دستاوردهای آن توسعه و اشتغال است. 

مدیرعامل بانک صادرات ایران افزود: رقم تخصیص یافته ۲۵ هزار میلیارد ریال در سال ۹۹، دو یا چند بار قابل تجدید است و در صورت استفاده شدن، همین سقف اعتباری تمدید خواهد شد و حتی در صورت وجود ظرفیت، امکان تمدید چهار تا پنج بار آن نیز وجود دارد و چه بسا در هر فصل بتوان این ۲۵ هزار میلیارد ریال را جذب کرد که این اتفاق می‌تواند منجر به اشتغال و توسعه بیشتر شود. البته برای گردش مالی در بانک نیز مطلوب خواهد بود. 

وی با اشاره به اینکه کار بزرگی در کشور در حال شکل گرفتن است و همه فعالان صنعت نفت، گاز و پتروشیمی به‌زودی از میوه نهالی که کاشته‌ایم بهره‌مند خواهند شد، خاطرنشان کرد: یکی از زحمتکش‌ترین قشرهای جامعه ایران و اثرگذار بر اقتصاد، صنعتگران و سازندگان تجهیزات در کشور هستند که سابقه دیرینه و درخشانی دارند. دستاوردهای آنها در اغلب صنایع فولادی، غذایی، سیمانی، پتروشیمی، کاشی و سرامیک قابل مشاهده است و هر کجا کارخانه و واحد تولیدی فعالیت دارد، می‌توان روی تجهیزات آنها لوگوی یک شرکت سازنده ایرانی را مشاهده کرد.

صیدی افزود: سازندگان تجهیزات صنعتی در کشور در شرایط کنونی خوش درخشیده و کارهای بزرگی انجام داده‌اند. در عین حال ظرفیت‌های بازار منطقه از جمله عراق و افغانستان هنوز عملیاتی نشده و در صورت عملیاتی شدن، فرصت مناسبی برای صنعتگران ما خواهد بود. ظرفیت‌های بزرگی در این زمینه در کشور وجود دارد و بانک صادرات ایران افتخار دارد که در این مسیر قدم جدی دیگری بردارد. 

مدیرعامل بانک صادرات ایران تاکید کرد: این حرکت از ابتدای سال گذشته شروع شده و از ابتدای امسال نیز با طرح «طراوت» با قدرت ادامه پیدا کرد. امروز با انعقاد این تفاهم‌نامه با انجمن سازندگان تجهیزات صنایع نفت، قدم دیگری برای حمایت از تولید داخلی و اشتغال جوانان برومند، بادانش و با انگیزه ایرانی برخواهیم داشت و این اتفاق برای ما افتخار بزرگی محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر این نکته که برای عملیاتی شدن این تفاهم‌نامه یک کارگروه در بانک صادرات ایران تشکیل خواهد شد، اظهار امیدواری کرد که تا قبل از پایان سال جاری مراحل تشکیل پرونده‌های اعتباری آن نهایی شود و توانمندی‌های بانک در سال آینده با تمام ظرفیت در خدمت انجمن سازندگان تجهیزات صنایع نفت قرار گیرد.

در همین حال، مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده شرکت بانک صادرات ایران (سهامی عام) جهت انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل هیأت‌مدیره روز دوشنبه ٥ اسفندماه 1398 در محل مجموعه فرهنگی _ تفریحی بانک با حضور دارندگان اکثریت سهام شرکت به ریاست عباس مرادپور، به عنوان نماینده دولت و سایر نمایندگان قانونی، برگزار و بر اساس تصمیمات متخذه توسط اعضای مجمع، حجت‌اله صیدی، رضا صدیق، حمید تاجیک باغخواص، امیر یوسفیان و ایرج نیک‌اختر به‌عنوان اعضای اصلی هیأت‌مدیره بانک انتخاب و معرفی شدند. همچنین در این مجمع مصطفی رحیمی شهواری و مجتبی دهقاندار نیز به عنوان اعضای علی‌البدل هیأت‌مدیره بانک صادرات ایران برگزیده شدند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 اطلاعات حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع‌رسانی

«وبصادر» شفاف‌سازی کرد

می متالز - بانک صادرات ایران با صدور اطلاعیه‌ای در سامانه کدال، نتایج حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع‌رسانی این شرکت را اعلام کرد.
 نائب‌رئیس هیئت‌مدیره بانک:

شتاب‌بخشی به حرکت صنایع پیشران، اولویت بانک صادرات ایران در سال جهش تولید است

می متالز - نائب‌رئیس هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران گفت: بانک صادرات ایران در سال «جهش تولید»، با برنامه‌ریزی و ایجاد طرح‌ها و روش‌های نوین به دنبال شتاب بخشیدن به حرکت صنایع پیشران کشور است.
 

​عملیات اجرایی احداث مدرسه سه کلاسه در روستای «دشت کوران» بندرعباس با همت خیرین بانک صادرات ایران آغاز شد

می متالز - عملیات اجرایی احداث مدرسه سه کلاسه امام حسن مجتبی(ع) با همت خیرین بانک صادرات ایران در روستای «دشت کوران» بخش فین از توابع بندرعباس آغاز شد.
 ​قائم‌مقام مدیرعامل:

منابع سپرده‌ای بانک صادرات ایران از ٢٥٦ هزار میلیارد تومان فراتر رفت

می متالز - قائم‌مقام مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: منابع سپرده‌ای بانک صادرات ایران با همت همه مدیران و کارکنان این بانک در پایان سه ماهه اول سال ٩٩ از ٢٥٦ هزار میلیارد تومان فراتر رفت.
 

​سهامداران «وبهمن» سود سهام خود را در شعب بانک صادرات ایران دریافت کنند

می متالز - بانک صادرات ایران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد تمامی سهامداران حقیقی شرکت «سرمایه گذاری بهمن» با نماد «وبهمن» می‌توانند از روز یکشنبه اول تیرماه ٩٩ به مدت یک سال برای دریافت سود سهام این شرکت در سال مالی منتهی به ٣٠ آذر ٩٨ به تمامی شعب بانک صادرات ایران در سراسر کشور مراجعه کنند.
 

​سود خالص هزار و ۲۵۰ میلیارد ریالی وبصادر در پایان سال ۹۸

می متالز - بانک صادرات ایران سال مالی منتهی به پایان اسفند ۱۳۹۸ را با سود خالص هزار و ۲۵۰ میلیارد ریالی به پایان رساند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما