خبر
انرژی هسته ای  

مسکو از دستور کار شورای حکام آژانس درباره ایران خبر داد

می متالز - نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین به تشریح دستور کار شورای حکام آژانس درباره ایران پرداخت.

به گزارش می متالز، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین امروز چهارشنبه در پیامی توئیتری نوشت: شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی لحظاتی پیش بررسی گزارش راستی‌آزمایی درباره ایران را تکمیل کرد و نکاتی را از این سند یادداشت کرد.

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در این خصوص اعلام کرد: اکنون شورای حکام بررسی گزارش‌ها درباره کاربرد پادمان ها در کره شمالی، سوریه و ایران را آغاز کرده است (گزارش ممانعت از دسترسی به دو سایت در ایران).

این درحالیست که «رافائل گروسی» رئیس جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سخنانی مدعی شده بود که از ایران خواسته است تا درباره «مکان اعلام نشده» در تهران که در آنجا سال گذشته ذرات اورانیوم پیدا شده بود، شفاف سازی کند.

گروسی همچنین مدعی شده بود که ایران باید تصمیم بگیرد تا با روشی شفاف‌تر با آژانس برای ارائه توضیحات لازم همکاری کند.

در مقابل ادعای آژانس، ایران تصریح کرد که چنین درخواست‌هایی باید بر مبنای دلایل شفاف و اصول مطابق با اسناد مرتبط آژانس باشند، که درخصوص دو درخواست اخیر برای دسترسی تکمیلی، صدق نمی‌کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مصاحبه یورونیوز با مدیرکل آژانس انرژی اتمی: ایران با بازرسان آژانس همکاری می کند

می متالز - ماريانو گروسی، مدیرکل آژانس انرژی اتمی در گفت و گویی با تاکید همکاری ایران با بازرسان آژانس انرژی اتمی تاکید کرد: یک کشور می‌تواند غنی سازی بیشتری انجام بدهد یا غنی سازی اورانیوم را کاهش بدهد.
 

تصویب پروژه‌های جدید ایران و آژانس/ همکاری نیروگاهی و پزشکی

می متالز - چند پروژه جدید همکاری فنی میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جریان اجلاس هفته گذشته شورای حکام آژانس به تصویب رسید. بعد از برخی گمانه زنی ها مبنی بر تردید در ادامه همکاری ایران و آژانس حالا اما به نظر این همکاری رویکرد جدی و جدید به خود گرفته است.
 

تمدید معافیت آمریکا برای همکاری هسته ای با ایران

می متالز - آمریکا قصد دارد معافیت همکاری هسته ای با ایران را تمدید کند و ایران نیز تاکید کرده آماده همکاری متقابل با آژانس انرژی اتمی است. با این اوصاف ایران بر حق خود برای کاهش تعهدات برجامی تاکید کرد.
 

نظر مدیر کل جدید آژانس اتمی درباره ایران

می متالز - با انتخاب رافائل گروسی، به عنوان مدیر کل جدید آژانس انرژی اتمی اکنون اما معلوم نیست که وی درباره پرونده ایران چگونه نظر خواهد داد. وی البته امروز در مصاحبه‌اش تاکید کرد درباره ایران بی‌طرف عمل خواهد کرد.
 

پیش بینی نماینده روسیه از زمان احتمالی اجرای گام چهارم ایران

می متالز - نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی اعلام کرد: مرحله چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران به احتمال زیاد در اوایل ماه نوامبر اجرا خواهد شد.
 گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای برداشته شد

پیشنهاد کاخ سفید به دیدار ترامپ با روحانی/جزئیات نامه ظریف به موگرینی

می متالز - همزمان با پیشنهاد کاخ سفید به فرانسه برای دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا، سخنگوی وزارت امور خارجه جزئیات نامه آقای ظریف به خانم موگرینی را اعلام کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما