خبر
محیط زیست   ماشین آلات و تجهیزات معدنی   ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی  

فعالیت واحد تولیدی هپکو اراک تا پایان اسفندماه متوقف شد

می متالز - رییس شورای کارگری شرکت هپکو اراک گفت: فعالیت تولید در این واحد صنعتی با هدف جلوگیری از گسترش ویروس کرونا تا پایان اسفندماه جاری متوقف شد.

به گزارش می متالز، «ابوذر جعفری» افزود: اگرچه تاکنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در شرکت هپکو اراک گزارش نشده است اما، مدیریت این مجموعه صنعتی با هدف مقابله با شیوع این ویروس به طور موقت اقدام به تعطیلی این واحد تولیدی کرده است.

وی ادامه داد: در ۲ هفته اخیر تمامی بخش‌های تولیدی، سالن‌های رنگ، جوشکاری، مونتاژ، فضاهای آموزشی، ورزشی و اداری شرکت هپکو اراک در ۲ مرحله ضدعفونی و گندزدایی شده است.

رییس شورای کارگری هپکو اراک بیان کرد: شمارقابل توجهی از کارکنانی که از بیماری‌های زمینه‌ای برخوردار بوده‌اند با هدف پیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹ به مرخصی فرستاده شدند.

جعفری در خصوص پرداخت حقوق و مزایای کارگران هپکو اراک نیز گفت: با پیگیری‌های کادر مدیریت، حقوق بهمن ماه و عیدی کارگران پرداخت شده است.

هپکو در سال ۱۳۵۱ در زمینی به وسعت ۹۰ هکتار با هدف مونتاژ ماشین آلات راه سازی در اراک تاسیس و از سال ۱۳۵۴ شروع به فعالیت کرد.

این شرکت ۲۵ نوع ماشین آلات راه سازی از جمله گریدر، لودر و غلتک تولید می کند که هشت نوع از محصولات آن تحت لیسانس کشورهایی چون ژاپن، آلمان و سوئد تولید می‌شوند.

شرکت هپکو در اوج پیشرفت و بالندگی در سال ۱۳۸۵ به بخش خصوصی واگذار و مشکلاتی برای آن ایجاد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 جزئیات کمک رسانی بنیاد مستضعفان به سیل زدگان جنوب کرمان

از تأمین سیمان رایگان تا پرداخت یک میلیون تومان به مددجویان سیل زده بهزیستی و کمیته امداد توسط بنیاد مستضعفان

می متالز - معاون بنیاد مستضعفان جزئیات کمک رسانی بنیاد مستضعفان به سیل زدگان جنوب کرمان را تشریح کرد و از پرداخت یک میلیون تومان به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که در سیل اخیر آسیب دیده اند خبر داد.
 

کرونا دلار را از نفس انداخت

می متالز - شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ریزش ۱.۱۶۳ درصدی نسبت به روز قبل و در سطح ۹۹.۲۹ واحد بسته شد.
 روحانی در تماس‌های جداگانه با وزیران بهداشت، نفت و کشور:

بازگشت مسافران نوروزی باید به گونه‌ای باشد که در مبادی ورودی و خروجی شهرها ازدحام ایجاد نکند/ صدور دستورات لازم برای اطمینان به مردم برای فعال بودن پمپ‌بنزین‌ها و عدم هیچ مشکلی برای تأمین بنزین مورد نیاز مسافران/ در روند اجرای طرح فاصله‌گذاری از هرگونه اقدام سهل‌گیرانه و یا سخت‌گیرانه پرهیز شود/ تاکید بر پاسخگویی بهنگام، رفع شبهه‌ها و مقابله با شایعات در فضای عمومی کشور

می متالز - رئیس جمهور روز جمعه در تماس‌های جداگانه با وزیران بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کشور و نفت، ضمن گفت‌ و گو در خصوص روند اجرای دقیق طرح فاصله‌ گذاری اجتماعی، دستورات لازم را در حوزه وظایف هر یک از این وزارتخانه‌ها صادر کرد.
 

برنامه آمریکا برای خرید نفت متوقف شد

می متالز - وزارت انرژی آمریکا برنامه خرید نفت برای پر کردن ذخایر نفت استراتژیک را در پی جا ماندن بودجه سه میلیارد دلاری این طرح از بسته کمک اقتصادی دو تریلیون دلاری، متوقف کرد.
 

پالایشگاه های اروپا در اغما

می متالز - شیوع کرونا موجب شده است تا فعالیت های پالایشی در اروپا به طور قابل توجهی کاهش یاید و در برخی موارد تعطیل شوند.
 

سقوط ۷ درصدی قیمت نفت با تداوم افت تقاضا

می متالز - قیمت نفت با کاهش سریع تقاضا به علت محدودیت‌های ترافیکی وضع شده برای مقابله با ویروس کرونا پس از ۳ روز رشد متوالی، با یک سقوط سنگین روبرو شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما