خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام   ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی  

درخواست سهامداران «تپکو» چیست

می متالز - درخواست از قوه قضائیه برای دفاع از حقوق سهامداران خرد در معاملات سهام هپکو در ۲۴ ساعت بیش از ۲۰۰۰ حمایت را به خود جلب کرد.

به گزارش می متالز، پویش درخواست از قوه قضائیه برای دفاع از حقوق سهامداران خرد در معاملات سهام هپکو داغ شد؛ به طوری که در ۲۴ ساعت بیش از ۲۰۰۰ حمایت را به خود جلب کرد.

این پویش که مثل خیلی از سوژه‌های دیگر به اختلاف بین سهامداران حقوقی و حقیقی در بورس اشاره دارد که به عقیده سهامداران خرد موجب پایمال شدن حقوقشان خواهد شد. سردبیر این سوژه نوشته: «در کمال تاسف روز 10 اسفند 1398 شرکت خصوصی سازی به بهانه کنترل قیمت سهام هپکو بیش از 211 میلیون سهم را فروخت که مجموع فروش در این روز و روزهای بعد بیش از 1 درصد سهام شرکت بوده که فروش بیش از 1 درصد کاملا خلاف قوانین بورس است و از آن مهمتر، نقدینگی فروش این سهام از طرف سازمان خصوصی سازی طبق قانون به خزانه دولت واریز می شود و هیچ کمکی به رونق تولید در شرکت هپکو نخواهد کرد.»

در بخش دیگری از این مطالبه آمده: «صف های فروش سنگین و متوالی باعث شده تا با گذشت بیش از دو هفته، ارزش سهام هپکو بیش از 30 درصد تا 27 اسفند 1398 کاهش یافته و سهامداران خرد با ضرر زیادی مواجه شوند و همچنین صف‌های فروش سنگینی ساخته شده تا ارزش سهم هپکو را کاهش داده و دوباره به بهای نابودی سرمایه سهامداران خرد بتواند سهام را در قیمت‌های بسیار پایین بخرد. ما از قوه قضاییه خواهش می کنیم به مسئله سهام هپکو ورود کرده و با حسابرسی از شرکت و برخورد و مجازات قاطعانه با عوامل نابودی هپکو، از حقوق سهامداران خرد دفاع نماید.»

کد خبر: 93111
تاریخ: 1399/01/02 - 21:59
منبع: دنیای بورس

تپکو  هپکو  خصوصی سازی  قیمت سهام هپکو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

هپکو به ایمیدرو رسید

می متالز - پس از دو بار واگذاری ناموفق شرکت هپکو به بخش خصوصی‌، این شرکت بر اساس مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید،‌ به همراه مالکیت و مدیریت به سازمان دولتی ایمیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران) رسید.
 بعد از دوبار شکست در خصوصی سازی:

مالکیت و مدیریت شرکت پرحاشیه فرابورسی به ایمیدرو رسید

می متالز - شرکت هپکو بعد از دوبار شکست در خصوصی سازی، بر اساس مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به همراه مالکیت و مدیریت به ایمیدرو رسید.
 رییس خانه معدن ایران:

هپکو یک تولید ملی است/ حمایت 100درصدی دولت و تغییر در روش مدیریت، هپکو را نجات می دهد

می متالز - یکی از مشکلات اصلی در بخش معدن کشور تامین ماشین آلات معدنی و سنگین است. هپکو نیز به عنوان یکی از مجموعه‌های تولیدکننده این دست از ماشین‌آلات در دوره فعالیتش با برندهای معتبر خارجی همچون ولو فعالیت داشته اما چندسالی است که روبه افول رفته و دولت قصد دارد با واگذاری به سازمان توسعه ای ایمیدرو آن را مجددا احیا کند.
 با موافقت سازمان خصوصی سازی؛

شرکت خط و ابنیه فنی تراورس به شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران واگذار شد

می متالز - با اعلام آمادگی شرکت راه آهن و موافقت سازمان خصوصی سازی، مدیریت شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی به شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران واگذار شد.
 بازرس اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت مطرح کرد:

اعتراض سهام عدالتی‌ها به کاهش اصل پول

می متالز - برخی سهامداران نهاد‌های حمایتی(سهام عدالت) که طی دو مرحله سود دریافت کردند، نسبت به کم شدن اصل پول خود اعتراض دارند.
 

زیرساخت خدمات فروش سهام عدالت در بانک گردشگری فراهم شد

می متالز - با فراهم شدن زیرساخت ها در بانک گردشگری، خدمات فروش سهام عدالت برای عموم مردم عملیاتی شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما