خبر
بورس و سهام   بانک ها  

رد درخواست افزایش سرمایه بانک ملت از محل سود تسعیر ارز

می متالز - رئیس اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه ای سازمان بورس، با اشاره به رد درخواست افزایش سرمایه بانک ملت از محل سود تسعیر ارز گفت: سازمان بورس در زمان بررسی افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت ها همواره بندهای حسابرس و بازرس قانونی صورت های مالی که تاثیر گذار بر میزان کفایت سود انباشته است را مدنظر قرار می دهد و اظهارنظر نسبت به افزایش سرمایه بعد از کسر ذخایر مزبور اعمال می‌شود.

به گزارش می متالز، طهماسب‌زاده،  گفت: بر اساس استانداردهای حسابداری، سود و زیان حاصل از تسعیر دارایی ها و بدهی های ارزی به حساب سود (زیان) انباشته منتقل می شوند، ولی بانک ها و مؤسسات اعتباری در راستای رعایت بخشنامه بانک مرکزی، بدون لحاظ آثار احتمالی بند های گزارش حسابرس و بازرس قانونی نسبت به صورت های مالی حسابرسی شده سال مالی منتهی به 97.12.29 نسبت به انتقال تمام یا بخشی از سود ناشی از تسعیر دارایی ها و بدهی های ارزی به حساب اندوخته اقدام کرده اند. این در حالی است که ممکن است در صورت لحاظ نمودن اثرات بندهای گزارش حسابرس و بازرس قانونی، سودی جهت انتقال به حساب سایر اندوخته ها و افزایش سرمایه از محل یاد شده وجود نداشته باشد.
وی افزود: این موضوع طی جلسات حضوری به بانک ها اعلام و درخواست مدارک و مستندات شده است و با توجه به اهمیت موضوع، این سازمان با مراجع مربوط از جمله بانک مرکزی و سازمان حسابرسی مکاتبه کرده که در نهایت سازمان حسابرسی ضمن اذعان به ابهامات مطرح شده توسط سازمان، عنوان کرد گزارش افزایش سرمایه صادره مورخ 98.10.30 صرفاً در رعایت مقررات تعیین شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و براساس دستورالعمل تهیه گزارش توجیهی هیأت مدیره در خصوص افزایش سرمایه بر اساس مقررات تنظیم شده است و در صورت اعمال بند های گزارش صورت های مالی، بانک ملت کفایت لازم جهت انجام افزایش سرمایه مدنظر را ندارد. از این رو و بر اساس ضوابط، سازمان با تقاضای افزایش سرمایه این بانک موافقت نکرده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 فولادگر مطرح کرد:

ضرورت نظارت بانک مرکزی بر نحوه امهال سه ماهه اقساط تسهیلات بانکی/ زیان کسب و کارها جبران شود

می متالز - رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی می‌گوید بانک مرکزی باید بر نحوه اجرای مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر به تعویق افتادن اقساط تسهیلات بانکی نظارت دقیقی داشته باشد تا از سرپیچی بانک ها و سرگردانی مردم جلوگیری کند.
 

یادداشت اینستاگرامی رییس کل بانک مرکزی

می متالز - رییس کل بانک مرکزی یادداشت اینستاگرامی در خصوص چند تصمیم مهم برای سال ۹۹ منتشر کرد.
 

افزایش سرمایه ۱۵۰ درصدی قدیمی ترین شرکت سرمایه گذاری از محل سود

می متالز - قدیمی ترین شرکت سرمایه گذاری حاضر در بورس از برنامه افزایش سرمایه ۱۵۰ درصدی از محلی جذاب خبر داد.
 

فعالیت خزانه بانک ملت جهت تحویل گرفتن سکه طلا آغاز شد

می متالز - مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالا از آغاز فعالیت خزانه بانک ملت جهت تحویل گرفتن سکه تمام بهار آزادی در سال جدید خبر داد.
 در بسته حمایت از جهش تولید وزارت اقتصاد مشخص شد:

۸ برنامه بورس در جهش تولید: افزایش سرمایه، عرضه اولیه بیشتر، ابزارسازی و...

می متالز - بسته حمایت از جهش تولید وزارت اقتصاد منتشر شد که در آن سهم بازارسرمایه حداقل ۸ برنامه از ۲۰ برنامه اعلامی مانند افزایش سرمایه شرکت ها، پذیرش و عرضه اولیه های بیشتر، ابزارسازی مبتنی بر محصولات بانکی است.
 

همتی تصمیمات مهم گرفت/ اجرای دو قرارداد جدید برای اولین بار در ایران

می متالز - رئیس‌کل بانک مرکزی با اعلام تصمیمات مهم برای سال جاری و اتخاذ سیاست‌های اعتباری، پولی و ارزی از تصویب دو نوع قرارداد خرید مجدد و خرید معکوس خبر داد که برای اولین بار در ایران اجرا خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما