خبر
مواد معدنی   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  
با امضای غریب پور و مدرس خیابانی انجام شد؛

انعقاد تفاهمنامه همکاری بین ایمیدرو و کشتیرانی جمهوری اسلامی

می متالز - سازمان ایمیدرو و گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، تفاهمنامه همکاری در جهت رونق حمل و نقل حوزه معدن و صنایع معدنی امضا کردند و به اجرا در آوردند.

به گزارش می متالز، تفاهمنامه فوق بین خداداد غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو و محمدرضا مدرس خیابانی مدیر عامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی به امضا رسید.

دکتر غریب پور تاکید کرد: این تفاهمنامه از ابتدای فروردین 99 به اجرا در آمده و در این میان کارگروه دائمی و کمیته های مربوطه تشکیل شده است. وی درباره اهداف این سند دوجانبه گفت: مواردی از جمله اختصاص کشتی های مورد نیاز حمل کالاهای معدنی و صنایع معدنی، پایداری در حمل دریایی کالاهای وارداتی و صادراتی، کاهش هزینه حمل، ایجاد ارتباط نظام مند و بهینه سازی اسناد حمل و نقل قابل ارایه به مشتریان به منظور کاهش ریسک وجوه صادراتی، جزو اهداف تفاهمنامه امضا شده است.

رییس هیات عامل سازمان ایمیدرو تاکید کرد: طبق این سند، ایمیدرو نیازسالانه بخش معدن و صنایع معدنی در حمل دریایی را بررسی و به کشتیرانی اعلام می کند. علاوه بر این استفاده از فرصت ها و توان در بخش حمل دریایی برای حمل محموله های بخش معدن و صنایع معدنی از جمله اقداماتی است که ایمیدرو متعهد به انجام آن شده است. معاون وزیر صنعت معدن و تجارت ادامه داد: گروه کشتیرانی نیز بر ارایه خدمات با هزینه مناسب و کاهش زمان، پوشش ریسک، گسترش ارایه خدمات در بازار هدف و ... را برعهده دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 دبیر انجمن زغال سنگ:

قیمت زغال سنگ در ایران اقتصادی نیست/ ایمیدرو تاکنون هیچ کمکی به معادن زغال سنگ برای مقابله با کرونا نکرده است

می متالز - یک مقام مسوول در انجمن زغال سنگ گفت: وزارت صمت و ایمیدرو به عنوان متولیان بخش معدن و صنایع معدنی، تبلیغات فراوانی در حوزه کمک به جلوگیری از شیوع کرونا می‌کنند اما به طور کامل معادن زغال سنگ را فراموش کرده و تا به امروز یک عدد ماسک به معادن زغال سنگ نفرستاده‌اند. معادن زغال سنگ برای اینکه بیشتر دچار بحران نشوند، تعطیل کردند و مشخص نیست بعد از تعطیلات نوروز چه زمانی بتوانند تولید را شروع کنند. لذا دولت و ایمیدرو باید فکری کنند و یکی از اولویت‌هایشان رساندن کمک به معادن زغال سنگ باشد.
 مدیر روابط عمومی ایمیدرو خبر داد:

اقدامات اساسی ایمیدرو برای مقابله با کرونا

می متالز - مدیر روابط عمومی سازمان ایمیدرو اعلام کرد: این سازمان با همراهی شرکت های تابعه و وابسته، تاکنون اقدامات مهمی برای مقابله با ویروس کرونا انجام داده است.
 

رشد صادرات غیرنفتی در ۹۸/ ساختارهای اقتصادی باید در سال ۹۹ اصلاح شود

می متالز - کارشناس ارشد اقتصاد معدن گفت: نکته حایز اهمیت در سال ۹۸، رشد صادرات غیر نفتی است که به خاطر نیاز کشور به درآمد ارزی اتفاق افتاد. درهمین راستا دولت این حوزه را حمایت کرد اما بعضا نیز با بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های متعدد محدودیت‌هایی را مانند سال ۹۷ برای این بخش ایجاد ‌کرد.
 رئیس سابق هیات عامل ایمیدرو:

عملکرد صادرات غیرنفتی می‌توانست بهتر از این هم باشد

می متالز - رئیس سابق هیات عامل ایمیدرو گفت: در صادرات صنایع معدنی و پتروشیمی رکورد خوبی کسب شد؛ همچنین در صنایع معدنی، مس و فولاد به دلیل افزایش تولید و رکود بازار داخلی، صادرات این دو فلز رشد خوبی پیدا کرد که اگر برخی از بخش‌نامه‌ها وجود نداشت، عملکرد صادرات غیرنفتی جهش می‌یافت.
 معدن ایران در سال ۹۸

سالی موفق برای معدن ایران با چند حادثه

می متالز - سالی که گذشت، معدن و صنایع معدنی ایران در کنار حوادثی جبران ناپذیری که برای کارگرانشان رخ داد؛ علیرغم تحریم‌های خارجی و البته تحریم های داخلی، اما دستاوردهای زیادی هم داشت که به سبب تفاهم نامه هایی که با سازمان های مختلف به امضا رسید، حاصل شد.
 

مشکل تامین مواد اولیه فولاد مبارکه، خوزستان، گل گهر و چادرملو برطرف شد

می متالز - رییس سازمان ایمیدرو در جلسه ای با مدیران شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی به ترسیم مسیر حرکت در سال "جهش تولید" پرداخت. این جلسه به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما